škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

çıkma alaşım jant arıyorum

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
fabiam için çıkma 14 inç çelik jant arıyorum. orjinali 14 inç iken 15 inç sac jant takılmış ve üzerinde 195 55 r15 ebadında nokian kışlık yeni lastikler var fakat yazlıklar bayağı eskimiş bende yazlık lastik alacağım. 195 55 r15 nokian h 220 tl iken bunun 14 inçliği 140 tl bu yüzden 14 inç çelik jant arıyorum. max 600 tl lik olabilir. bir sorumda olacak bu işten anlayan arkadaşlara şimdi 14 inç e geçersem yol tutuşunda çok büyük bir eksiklik olur mu ve yakıt tüketimim düşer mi

Çevrimdışı avni

• CEBELLİ
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 09fabia;458413
fabiam için çıkma 14 inç çelik jant arıyorum. orjinali 14 inç iken 15 inç sac jant takılmış ve üzerinde 195 55 r15 ebadında nokian kışlık yeni lastikler var fakat yazlıklar bayağı eskimiş bende yazlık lastik alacağım. 195 55 r15 nokian h 220 tl iken bunun 14 inçliği 140 tl bu yüzden 14 inç çelik jant arıyorum. max 600 tl lik olabilir. bir sorumda olacak bu işten anlayan arkadaşlara şimdi 14 inç e geçersem yol tutuşunda çok büyük bir eksiklik olur mu ve yakıt tüketimim düşer mi

Merhaba Semih;

Fabia 2 lerin orjinal jant ebatı 15" tir.  depo kapağında araca takılabilecek jant ve lastik ebatları bulunmaktadır.
üzerindeki kışlık lastiklerin aynı ölçülerinde yazlık lastik alırsan bir sıkıntı yaşamazsın çünkü bendeki orjinal lastik ebatlarıda 195*55*15....

Eğer istersen benim işyerindeki fabia sahibi arkadaşımda 17" çelik jant mevcut geçenlerde satabileceğini söylemişti. İstersen sorabilirim.

Ben kar lastiklerim için 14" saç jant aldım gayette memnunum fakat araba biraz yere yakınlaştı. Yazlıklarda 14" nasıl olur bilemem ama ben yinede 15" ten şaşma derim.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: avni;458437
Merhaba Semih;

Fabia 2 lerin orjinal jant ebatı 15" tir.  depo kapağında araca takılabilecek jant ve lastik ebatları bulunmaktadır.
üzerindeki kışlık lastiklerin aynı ölçülerinde yazlık lastik alırsan bir sıkıntı yaşamazsın çünkü bendeki orjinal lastik ebatlarıda 195*55*15....

Eğer istersen benim işyerindeki fabia sahibi arkadaşımda 17" çelik jant mevcut geçenlerde satabileceğini söylemişti. İstersen sorabilirim.

Ben kar lastiklerim için 14" saç jant aldım gayette memnunum fakat araba biraz yere yakınlaştı. Yazlıklarda 14" nasıl olur bilemem ama ben yinede 15" ten şaşma derim.

merhaba..
14 inç istememdeki sebep aldığım arkadaş 15 inç olarak büyütüldüğünü söyledi. belki sizin araçların farklıdır boyutları çünkü araçta gerçekten orjinal kapaklar yok. hatta sizin araçların yani 2010 sonrası tasarım farkıda var bu yüzden olabilir tam bir bilgim yok. 14 inç istememdeki neden hem yakıt tüketimini düşmesini beklemem hemde bu boyuttaki lastiklerin ucuz olması. bu arada bir jant buldum orjinal çıkma parça üzerinde çizikler mevcut nerdeyse her kolda çizik var. fiyat olarak 435 tl istiyor ne dersiniz. bu aralar bayağı masraf çıkardı zaten biraz ekonomi yapalım :)

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ölçüleri 185 -60 - 15 daha iyi bir seçim olabilir..

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: zaferhan;458460
Ölçüleri 185 -60 - 15 daha iyi bir seçim olabilir..

o ölçüler olmuyor diye biliyorum çünkü 15 inç için 195 55 r15 istiyor araç diğer türlü tüketim artabilir hız saati yanlış gösterebilir orjinalden şaşmamak lazım. bu arada depo kapağındaki verilere göre konuşuyorum.

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hatırladığım kadarıyla kapakta 185 60 14.. yazıyor.. aracındaki lastiklere göre..%-3 farkı var..
 185 60 15 in %1 farkı var...

Çevrimdışı jesus41

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
forumda aynı arabadan olan arkadaşlar ve başka bir marka araç kullanan arkadaşımda 185 60 15 kış lastiği kullanıyor.hiç bir sorun yok.. uymama diye dir durum söz konusu değil... zaten bir hesaplama yaparsak iki lastik çapı arasında 7.5 mm mm fark olur buda çok az bir fark bence

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: zaferhan;458467
hatırladığım kadarıyla kapakta 185 60 14.. yazıyor.. aracındaki lastiklere göre..%-3 farkı var..
 185 60 15 in %1 farkı var...

Peki bu fark neye göre oluyor tam olarak bilmiyorum. Eğer şuanki lastiklere göre bir fark ise fabrikasyon 14 inç miş bu yüzden. 15 inç lastik fiyatları biraz fazla bu yüzden hem orjinale dönmek hemde çelik jant takmak istiyorum. 15 inç lastiğe vereceğim paranım üstüne koyup çıkma jant alacağım.

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
195-55-15 ölçüye göre söyledim.. bizdekilerin orijinal ölçüsü bu..
 senin aracın 14 inç ise.. polo lastiği takıcaksın demek ki.. bire bir aynıdır..
 175 65 14 dü galiba..  bu arada yakıt düşer.. araç kalkarken de rahat kalkar.. hemen hissedersin..

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fabia2 nin orjinal ölçüsü 195/55/15, en baz donanımdan en üst donanıma kadar(vRS-scout-Sport hariç). Yani jant büyültme falan yok.Ayrıca 14'' Janta geçince bide jant parası verceksiniz.Böyle bir ekonomiklik kalmıyor ki?

Çevrimdışı jesus41

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;458524
Fabia2 nin orjinal ölçüsü 195/55/15, en baz donanımdan en üst donanıma kadar(vRS-scout-Sport hariç). Yani jant büyültme falan yok.Ayrıca 14'' Janta geçince bide jant parası verceksiniz.Böyle bir ekonomiklik kalmıyor ki?

arkdaşın dediği gibi benim araç fabia 2 lerde en baz donanım 1.2 ambinte orjinal fabrika çıkışlı lastikler 195-55-15 dir.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jesus41;458525
arkdaşın dediği gibi benim araç fabia 2 lerde en baz donanım 1.2 ambinte orjinal fabrika çıkışlı lastikler 195-55-15 dir.

aracım 2009 classic plus ilk sahibi değiştirdiğini söylemiş bu yüzden araştırıyorum.
ekonomiden kastım 15 inç 220 tl 14 inç ise 140 tl aynı lastikteki fark 80 tl 4*80=320 tl yani 150-200 tl daha koyup çelik jant alacağım hemde her sene lastikçiye değişim parası vermeyeceğim. hem araç daha zengin gözükecek

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jesus41;458525

aracım 2009 classic plus ilk sahibi değiştirdiğini söylemiş bu yüzden araştırıyorum.
ekonomiden kastım 15 inç 220 tl 14 inç ise 140 tl aynı lastikteki fark 80 tl 4*80=320 tl yani 150-200 tl daha koyup çelik jant alacağım hemde her sene lastikçiye değişim parası vermeyeceğim. hem araç daha zengin gözükecek

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;458524

ilk sahibi değiştiğini söylemiş tam olarak bilmiyorum ama biraz araştırdım ve çıkan sonuç bu http://www.sahibinden.com/otomobil-karsilastir/?supercode[0]=0&supercode[1]=0&supercode[2]=0#!/otomobil-karsilastir/?supercode[0]=1770006&supercode[1]=0&supercode[2]=0

bu linkte verilen değerler bu : 165/70 R 14

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sorun çözüldü servisi aradım orjinal boyutunu öğrendim15 inçmiş şase numarasından sordurttum. böylece ilk sahibi yalan söylemiş demekki. artık 195 55 r15 lastik alacağım hepsi bu yardımlarınız için çok teşekkürler arkadaşlar. Ama anlamadığım bir insan neden böyle bir yalan söyler.