škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

araç değer kaybı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yusuf28

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
merhaba fabia 3 severler 11.05.2018 tarihinde kaza yaptım daha doğrusu bir kamyonet geldi vurdu bana sonra tutanaklar filan derken 14.05.2018 tarihinde skoda erya servisine bıraktım sonra değer kaybı için hasar danışmanına sordum bana kendilerinin anlaşmalı olduğu avukat görüştürebileceklerini söyledi bende hemen konuyu kapattım sonra benim sigortam ray sigorta bana mesaj attı eksperiniz ılgın hanım diye bende ılgın hanımı aradım değer kaybı için aradım dedim plakamı aldı sonra bana dediki bir ücret karşılığında dosyanı oluşturuum bende dedimki cevrem değer kaybı için ekspere kimse para vermiyor dedim bu sefer işinize gelir ise ister para ver oluşturdur istersen hiç oluşturma dedi sonra bende karşı tarafın siğortası ankara siğortayı aradım ve hasar bölümüne bağlandım bana şunu dedi işlemler bittikten sonra fatura ve diğer evraklarınızı bize mail atın ve int dilekçe örneklerini araştırın ve dilekçe yazın dedi bizde size ödeme yapalım dediler şimdi merak ettiğim bu gibi ray siğortanın aracıma atatıgı eksper benden nasıl ücret ister bu dosyayı kendisi oluşturmak zorunda değilmi nasıl ücret ister ve bu kişiyi nasıl şikayet edebilirim.

Çevrimdışı ckeskin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun. Bence öncelikle Ray Sigorta müşteri hizmetlerini arayıp şikayette bulunmayı denemelisiniz. Eğer yeterince ilgi olmadığını düşünürseniz mutlaka sikayet.com sikayetvar.com gibi yerlerde ve sosyal medyada ifşa edin. Hala ilgilerinin yetersiz olduğunu düşünüyorsanız http://www.sigortatahkim.org.tr üzerinden veya E-Devlet üzerinden Sigorta Tahkim Komisyonu'na Ray Sigorta'yı şikayet edebilirsiniz.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Değer kaybı olayı için ekspere ihtiyacınız yok. Öncelikle işlem dosya numarası ve diğer istediklerini internet ortamından doldurduğum form ile başvurdum ve hesabıma ödeme yapıldı.

Örnek olması açısından Axa nın başvuru formu: https://www.axasigorta.com.tr/DegerKaybi/HasarForm.aspx

Çevrimdışı fatih_buyuk

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;637959
Değer kaybı olayı için ekspere ihtiyacınız yok. Öncelikle işlem dosya numarası ve diğer istediklerini internet ortamından doldurduğum form ile başvurdum ve hesabıma ödeme yapıldı.

Örnek olması açısından Axa nın başvuru formu: https://www.axasigorta.com.tr/DegerKaybi/HasarForm.aspx
merhaba
axa sigorta karşı tarafın sigorta şirketi mi teşekkürler.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fatih_buyuk;637990
merhaba
axa sigorta karşı tarafın sigorta şirketi mi teşekkürler.

Trafik sigortanıza başvuruyorsunuz diye biliyorum. Çünkü her türlü, kendi sigortalarınız karşı tarafla muhatap oluyor.
Yüzde yüz haklı olmanız, iki sene içinde ve araç 110 bin km nin altında olmalı diye bir şey okudum.

Çevrimdışı adnan58

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba öncelikle geçmiş olsun aynı durum bendede oldu.Eksper çakallık yapıp sizden para koparmak istemiş eksperle işiniz yok.Araç tamir işlemi bittikten yani fatura kesildikten sonra size çarpan aracın sigortasına müracaat ediniz zaten sizin dosya bilgileriniz onlarda oluyor onlara gidiyor siz bi dilekçe ve hesap numarası göndereceksiniz kargo ile onlar hasar oranı ve durumuna göre size ödeme yapacaklar.

Eksperi şikayet olayına gelince ben şikayet var üzerinden üç kez ve direk mafreye üç kez mail atmama rağmen dönüş olsada bişey olmadı adam cam değişmemiş cam değişmiş gibi rapor yazdı aradım birde utanmadan pişkin pişkin gel cam parasını sana vereyim diyor.Bunlar hırsızlığın yolunu kolayını bulmuş boşuna uğraşmayın yani.

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eksperler kamu görevlisi statüsündedir. Örnek vermek gerekirse rüşvet sadece kamu görevlisince (memur) işlenebilecek bir suçtur. Eksper sizden apaçık rüşvet istemiş. Deliliniz varsa eksperin ipi elinizde.

Vestel_5530 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı yusuf28

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaslar 2017 senesınde bır arac bana vurustu ve sımdı bu kazadan da bakalım deger kaybı alabılecekmıyım on tamapon ve far degıstıgınden vermezler dıyorlar ama bakacagım alabılecekmıyım
değer kaybı için yapmış olduğum belgeler ve işlemler;
1-ilk başta karşı tarafın sigorta firmasını aradım ve ne gibi evrak istediğini sordum ve karşı tarafın siğortası şu evrakları istedi
*kaza yapan ve kazaya karışan sürücülerin ehliyet görüntüsü
*ruhsat görüntüleri (her iki aracın)
*hasar eksper raporu
*işçilik detaylı eksper raporu
*int üzerinden bulgudum değer kaybı dilekçesi
*hasar resimleri
*kaza tutanagı
*dosya kapandıgında servısın toplam cıkarmıs oldugu fatura goruntusu
şimdi elimde olan evraklar ehlıyet,ruhsat,kaza resimleri ve int buldugum dılekce hemen servısı aradım servıse dedımkı bana bu kazaya aıt tum elınızdekı belgelerı maıl atın servıste hemen sagolsun gonderdı sonra baktım hasar eksper raporu ıle işiçilik detaylı eksper raporu yok hemen gerı aradım servısı servıs bana eksperın telefonu verdı ama sunuda ekledı bakın eksper deger kaybı ıcınsizden ucret ıster dedı bende vermem dedım sonra eksperı aradım bana her ıkı belgeyı maıl atabılırmısınız dedım deger kaybı fılan bahsetmedım eksperde bana hasar eksper raporunu gondermıs bende ne bılım elımdekı evraklar tamam dıye hepsını karsı tarafın sıgortasına maıl attım sonra da aradım maıl geldımı dıye baktılar evet geldı dedıler hemen on ınceleme yapım dedı telefondakı hanfendı ve baa işçilik detaylı eksper raporunu eksık gonderın hemen ıslemler baslasın dedı bende bunu nerden alıcam dedım sızın sıgorta sırketınızde veya eksper vardır dedı bende hem eksper hemede sıgorta sırketıme maıl attım eksper sabah gerı donus yaptı ve ıstedıgım belgeyı gonderdı sagolsun ve bende hemen sıgorta sırketıne maıl attım ve benım telefonuma mesaj geldı deger kaybı dosya numaranız budur gereklı ıslemler baslatılmıstır bılgınıe dıye

yanı sayın arac kullanan arkadaslar hemen tuzaga dusup eksperlere para vermeyelım hemde bu gıbı kısıler e devlet uzerınden bımerden sıkayet edelım kı bır daha boyle ıslemler yapamasınlar bımer servısı acayıp bır servıs hemen ılgılenıyorlar

Çevrimdışı Pulsar37

• 2016Spaceback1.2 90PS DSG
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba Arkadaşlar biz de Nisan 2018'de iki defa farklı günlerde araç çarptı.1.50-50 2.100 haklı bulunduk.Aracı tamir ettirdik.Karabük'teki bir ekspertiz/sigortacılık firması bu işle ilgilendi.Araç değer kaybı için benden ekspertiz ücreti 250 TL istediler. 250 TL verecek olmama rağmen Araç değer kaybı başvurusunu benim yapmam gerektiğini söylediler. Bu ücretin hukuken alınmasını gerektiren hiçbir kural yok.Bunu ödememek için nasıl bir yol tavsiye edersiniz. Bir de Araç değer kaybını alabilmek için bana çarpan karşı tarafın trafik sigortasına başvuracağız dimi?

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Etraf çakal dolu! Madem işleri sen yapacaksın ne diye para istiyor? Telefon dolandırıcılığından farkı ne? Ben, yazdığım gibi formu doldurup gönderdim verdiğim hesaba ödeme bir ay gibi bir sürede yatırıldı. 2 sene önceydi karşı tarafın zorunlu sigortası olduğunu hatırlayamadım.

İki senesi dolmayan hasarlar için haklıysanız başvurabilirsiniz.

Çevrimdışı yusuf28

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Pulsar37;638055
Merhaba Arkadaşlar biz de Nisan 2018'de iki defa farklı günlerde araç çarptı.1.50-50 2.100 haklı bulunduk.Aracı tamir ettirdik.Karabük'teki bir ekspertiz/sigortacılık firması bu işle ilgilendi.Araç değer kaybı için benden ekspertiz ücreti 250 TL istediler. 250 TL verecek olmama rağmen Araç değer kaybı başvurusunu benim yapmam gerektiğini söylediler. Bu ücretin hukuken alınmasını gerektiren hiçbir kural yok.Bunu ödememek için nasıl bir yol tavsiye edersiniz. Bir de Araç değer kaybını alabilmek için bana çarpan karşı tarafın trafik sigortasına başvuracağız dimi?

Paranizi geri isteyin eger yok vermem diyorsa tuketici hakem heyetine basvuru yapin 1 yil gibi gecikmelide cevap geldi %80 tuketici hakli bulunuyor bunaada evey karsi tarafin sigortasini arayin gerekli evraklari size soyluyorlar

Çevrimdışı yusuf28

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
sayın uyeler aracım suan erya oto da sakın ama sakın arac hasarı ıcın erya otoya gıtmeyın basımdan resmen kaynar sular dokuldu basıma gelen su sekıldedır;

11.05.2018 kaza gerceklesıp 14.05.2018 tarıhınde erya oto goturdum aracımı sonra erya oto da yetkılı nuray hanım ıslemlere cok gec basladı gıbı gelıyor bana sebebı ıse eksperle yazısmalarını sıkayet amaclı aldıgımda ogrendım 18.05.2018 tarıhınde ekspere sol arka kapı,sol arka camurluk ve tamponu yapalımmı onay teyıdınız beklıyorum dıye maıl atmıs sonra 19.05.2018 tarıhınde eksper  sol arka kapı,sol arka camurluk hasar resımlerını yollarmısınız ben cekmedım kaza arkadan dıye bakıp gıttım dıye maıl atmıs kı kaldıkı hem tutanak hem resımlerde kazalı yerler belırtılıyor sonra 21.05.2018 resımlerı maıl atıyor saat 08.57 de sonra eksper benden deger kaybı ıcın ucret sıkayetımı gorenmıs olmalıkı 21.05.2018 saat 9:17 maıl atıyor sizin kanaatınız nedır kaza ile ilgili olabilirmi sigortalı beni şikayet etmiş niye etmiş anlamadım diye sonra 21.05.2018 tarihi saat 20:36 da eksper su sekılde maıl atmıs merhaba nuray hanım yan taraf için karşı araç sürücüsü arandı ancak tutanaktakı tel. no. kullanılmamaktadır iletişim kurulamadı olay yerı resımlerıde arkadan carpmıs gorunuyor sırket araştırmaya almadı ancak yan tarafı 2 hasar olarak rapor belırtmenızı ıstendı ödenip ödenmeyecegı şirket takdırındedır bu bılgıyı sıgortalı ıle paylaşabilirsiniz yan taraf ıcın ekspertız yollarmısınız tabıkı bu maıllerden benım 25.05.2018 tarıhınde su sekılde haberım oldu 25.05.2018 tarıhınde servısı aradım bakın aracım 2 haftadır sızde ben 1 haftalık ıkame arac alabıldım 26.05.2018 teslım edılecek dedınız kımse benı aramadı 26.05.2018 tarıhı saat kaç gıbı gelıp aracımı teslım alım dedım nuray hanıma nuray hanımda beyfendı kusura bakmayın ama aracı teslım edemıyoruz sıgorta ıle bır sıkıntı var denıldı zaten oruc kafama vurmus sınır kat sayılarım tavan yapmıs hemen bastım gıttım servıse sonra bu maıl gordum ve cıktılarını ıstedım ve durumu anlatmalarını ıstedım bana dedıkı tampon tamam ama camurluk ve kapı kasko dan  yapılacak kaskonuz bozulacak hanfendı ne dıyrosunuz sız sacmalamayın dedım ve cıktım cıktıktan hemen sonra dogus aradım ve nuray hanımı ılgısızlıgınden ve zararıma ısler yapmasından sıkayet ettım sonra sıgortam olan RAY SIGORTA KASKO fırmasını aradım (suan ray sıgorta ve kasko yapmak ısteyen katıyen yapmasın sebebı ıse ıkame aracı suresı az verılıyor ve ılgısızler) ray sıgorta ıle tartıstık ve yenı eksper talebınde bulundum bakalım pazartesı bellı olucak sonra daha once servıse gıtmden eksper ılkın kılıc aradım arac plakamı ıstedı verdım oda dedıkı beyfendı ben 15 yıllık eksperım sızın sadece tanpon tamır ve boya yapılacak dıgerlerı bu kazdan yapılmayacak kurnazlık yapıp tum baska kazalarınızı bu kazaya yıkıyorsunuz dedı bende sınrı tavan o an bende nerden anladınız kaza yerınde sızmı vardınız dedım oda resımlerde gozukuyor dedı bende hanfendı kaza oldugunda araclar oldugu yerdemı duruyor anın ıstopmu edıyor dedım halıyle sag cekıp tutanak doldurduk zaten hasar tutangında yazıyor sag serıttede gıderken bırden gelıp vurdu dıye karsı tarafta sag serıde gırmek ısterken araca arkadan carptım yazıyo dıye tutanak tutulmus resımler cekılmıs dedım bu sefer gıdın sıkayet edın benı dedı bende hem sıgorta hemde bımer sızı sıkayet ettım zaten dedım bu sefer bagrısmalar oldu telefonda sızı sıkayet edecegım dedı bende ne olru benı dava edın kı sızın gercek yuzunuz cıksın ortaya dıye dedım telefonu kapadı sız sız olun erya oto ve ray sıgortaya  guvenmeyın

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle geçmiş olsun! Size isnat edilen suç, aslında bir çok kişinin bedava diye daha önceki hasarlarını kapsama sokmaya çalışmasındandır. Fotoğraflama işini trafiğin tehlikesine maruz kalmadan hızlıca kaza yerinde yapmak gerekiyor. Ondan sonra da sakin bir yere çekip tutanak doldurulmalı. Resimlerin kaza yerinde çekilmemiş olması şüpheye sebep olmuş olabilir. Bir de eksperin zamanında tespite gelmemesi. Sonuçta hasarlı olan yerin eski mi yeni mi olduğu bellidir. Bence peşini bırakmayın, kaskoyu bozdurmayın. Raporda size suç verilmediyse öncelikle trafik sigortanıza başvurun. Bir de kaza yerini gören kameralar varsa ispat için onların görüntüsüne ulaşabilirsiniz.

Önceki mesajlarda paylaştığım gibi başıma gelen arkadan çarpma olayında sigortadan bir haftalık ikame araç verildi, iki hafta içinde de işlem bitmişti. Değer kaybını da internet üzerinden doldurduğum formla almıştım.

Sabrın sonu selamettir!

Çevrimdışı ckeskin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Tekrar geçmiş olsun. Kasko yaptırırken detaylara ve firmaya çok dikkat etmek gerekiyor. Groupama Kasko’yu tavsiye ederim.

Çevrimdışı yusuf28

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben sunu bilirim artik aillanz kasko hic uzmemisti beni bundan sonrada bu yere yaptiracagim