škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2016 model 1.2. tsı devir sorunu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yusuf28

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
merhaba arkadaşlar 1.2 tsı style model aracımla istanbulu bılenler ıcın dıyeyım bırıncı kopruyu gecınce kadıkoye dogru acıbadem gecın bılırsınız kı yokus aşağıda doğru gidersiniz benim aracım3500 ile 4000 deviri goruyor ve vıtesı bu aralarda degıstırıyor ama aracım suan servıste ve normal dedıler ve başka sorunlarda oldugunda ıkame arac verdıler aydı yerde gectım seat ıbıza stasın vagon arac ıse 2000 devır gormeden vıtes atıyor servıse soyledım bu durumu baslada laf ebelıgı yapmaya yoku yukarı ve yokus asgılarda 3500 devır ıle 4000 devır arasındamı degısıyor yoksa benım aractamı sorun var bılgı verırmısınız

Çevrimdışı Agronom

• Kıdemli Fabialog
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yusuf28;637081
merhaba arkadaşlar 1.2 tsı style model aracımla istanbulu bılenler ıcın dıyeyım bırıncı kopruyu gecınce kadıkoye dogru acıbadem gecın bılırsınız kı yokus aşağıda doğru gidersiniz benim aracım3500 ile 4000 deviri goruyor ve vıtesı bu aralarda degıstırıyor ama aracım suan servıste ve normal dedıler ve başka sorunlarda oldugunda ıkame arac verdıler aydı yerde gectım seat ıbıza stasın vagon arac ıse 2000 devır gormeden vıtes atıyor servıse soyledım bu durumu baslada laf ebelıgı yapmaya yoku yukarı ve yokus asgılarda 3500 devır ıle 4000 devır arasındamı degısıyor yoksa benım aractamı sorun var bılgı verırmısınız

Dostum yokuş aşağı giderken ayağını gazdan çeker kendi ivmesiyle inmesini beklersen ya da dik inişlerde hafif frene dokunursan o devirleri görmen normal bence. Çünkü motor freni yapıyo güvenlik dolayısıyla. Belki ikame araçta hafif gazlamışsınızdır farkına varmadan farklılık ondan kaynaklı olabilir yani.

Çevrimdışı Gökhan_55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Dsg lerin hepsi aynıdır eğer frene basarsan vites düşürüp devir yükselir ama ayağını gazdan çekersen vites artar devir düşer

Çevrimiçi rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yokuş aşağı frene basınca DSG vites küçültüp devirin yükselmesi ile yakıt tüketimi artmaz. Aksine cut-off sisteminden dolayı tüketim sıfırdır.

Çevrimdışı yusuf28

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Peki hafif yokuslarda da devir 3500 ile 4000 cikiyor sinir olup daha yukleniyorum o zaman vites atiyor

Çevrimdışı e.atakan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim 2011 octaviamda da aynı durum var çok hafif tatlı yokuşlarda bile vites geçişleri 3000-4000 i görüyor bazen dsg de ama ilk 3 viteste var bu durum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı yusuf28

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: e.atakan;637107
Benim 2011 octaviamda da aynı durum var çok hafif tatlı yokuşlarda bile vites geçişleri 3000-4000 i görüyor bazen dsg de ama ilk 3 viteste var bu durum

Aynen ilk uc viteste oluyor cidiriyorum resmen

Çevrimdışı e.atakan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yusuf28;637119
Aynen ilk uc viteste oluyor cidiriyorum resmen

Sıkıntı dsg de muhtemelen kavramada var bi problem ..

Çevrimdışı Fabian

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yusuf28;637081

Sıkıntı yok hocam. Olağan bir durum. Yokuş yukarı geç vites atması da tork düşüklüğü. Yüksek torklu motor olsa daha erken vites büyüyecek...

Çevrimdışı ckeskin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam durum normal. Sadece motor devir saatine değil aynı anda anlık yakıt tüketimine de bakın. Daha iyi anlayacaksınız.

Çevrimdışı yusuf28

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ckeskin;637179
Hocam durum normal. Sadece motor devir saatine değil aynı anda anlık yakıt tüketimine de bakın. Daha iyi anlayacaksınız.

Anlik yakit turketimi 13 cikiyor bu da normal degil bence

Çevrimdışı ckeskin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben yokuş aşağıyı kastetmiştim. Eğer yokuş aşağı bu gerçekleşiyorsa evet bence de normal değil.

Çevrimdışı yusuf28

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ckeskin;637204
Ben yokuş aşağıyı kastetmiştim. Eğer yokuş aşağı bu gerçekleşiyorsa evet bence de normal değil.

yokuş aşağıda frenleme daha iyi olsun diye tamam diyeceğim ama hafif yokuş yerlerde 13 gorunce normal degıl yanı

Çevrimdışı Agronom

• Kıdemli Fabialog
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Daha önce kavramanızın garantiden değiştiğinden bahsetmiştiniz sanırım. Durum bununla da alakalı olabilir. Bunu mutlaka belirtin servise. Bir de Spor moda alıp aynı yerde aynı olayı deneyebilir misin. Takılı falan mı kalıyor acaba?

Çevrimdışı yusuf28

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Agronom;637312
Daha önce kavramanızın garantiden değiştiğinden bahsetmiştiniz sanırım. Durum bununla da alakalı olabilir. Bunu mutlaka belirtin servise. Bir de Spor moda alıp aynı yerde aynı olayı deneyebilir misin. Takılı falan mı kalıyor acaba?

Oyle degilde sanki spor modda gidiyormusum gibi