škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia 3 2018 dizel

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yusuf28

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaslar skoda fiyat listesinde dizel olarak secenek yok fark eden varmi bunu ?

Çevrimdışı Fabia II

• ST Meraklısı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yusuf28;632657
Merhaba arkadaslar skoda fiyat listesinde dizel olarak secenek yok fark eden varmi bunu ?

Merhaba. Evet bende bugün baktım sadece 3 tsi model var listede. Güncelleme yapıyor olabilirler ya da wolswogen gibi skoda'da sadece tsi uretimi motorlara mı geçiş yapıyor acaba :)

Çevrimdışı yusuf28

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Fabia II;632662
Merhaba. Evet bende bugün baktım sadece 3 tsi model var listede. Güncelleme yapıyor olabilirler ya da wolswogen gibi skoda'da sadece tsi uretimi motorlara mı geçiş yapıyor acaba :)

Ben uzun zamandir bakiyorum ama liste hep ay i

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dizelin devri bitiyor yavaş yavaş artık benzinli ve elektrikli araçlara yöneliyor herkes.

Çevrimdışı yusuf28

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;632690
Dizelin devri bitiyor yavaş yavaş artık benzinli ve elektrikli araçlara yöneliyor herkes.

Yinede suan dizel araclar aktif ve tasarufflu  listeden neden kaldirildi anlamis degilim

Çevrimdışı yusuf28

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Simdi maltepe aykan yetkili satici aradim ve sunu soyledi artik dizel fabia 3 olmayacak satisi yok dedi buyuk ihtimallr ellerinde ki dizel bitince piyasa satici olmayack

Çevrimdışı Fabia II

• ST Meraklısı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yusuf28;632700
Simdi maltepe aykan yetkili satici aradim ve sunu soyledi artik dizel fabia 3 olmayacak satisi yok dedi buyuk ihtimallr ellerinde ki dizel bitince piyasa satici olmayack

Bu durum benzinlilerin bu zamana kadar ki handikapını kaldıracak mı ne dersiniz? Dizel araç üretilmez ise artık 2. el satışta benzinli araç değer kaybeder karmaşası bitecek bence.

Çevrimdışı yusuf28

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Fabia II;632762
Bu durum benzinlilerin bu zamana kadar ki handikapını kaldıracak mı ne dersiniz? Dizel araç üretilmez ise artık 2. el satışta benzinli araç değer kaybeder karmaşası bitecek bence.

Benzinlilerin handikapi kalkmaz neden derseniz fabia veya punto dizel yoksa poloda ibizada var bmw 1 var varda var bence sacma vir sey bu dizeli kaldirmalari

Çevrimdışı ckeskin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aslında hepsindeki motorun VW olduğunu düşünürsek dizellerin yavaş yavaş yok olması çok doğal.

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sadece vw degil dunya genelinde dizellere talep dusuyor ve uretimleri yavastan bitiyor. Hatta bazi ulkeler 2020 den sonraki tarihlerde dizellerin trafige cikmasini yasakliyor.

Benzinlilerin gelecrkte ikinci el degeri daha yuksek olacaktir ve dizeller ileride buyuk zarara neden olacaktir.

Çevrimdışı yusuf28

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: irfun4ever;632776
Sadece vw degil dunya genelinde dizellere talep dusuyor ve uretimleri yavastan bitiyor. Hatta bazi ulkeler 2020 den sonraki tarihlerde dizellerin trafige cikmasini yasakliyor.

Benzinlilerin gelecrkte ikinci el degeri daha yuksek olacaktir ve dizeller ileride buyuk zarara neden olacaktir.

Bu yakit fiyatlari yuksek oldugu surece ve daha az yaktigi surece dizellerin omru bitmez

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yusuf28;632778
Bu yakit fiyatlari yuksek oldugu surece ve daha az yaktigi surece dizellerin omru bitmez

Yakit fiyatlari turkiyede boyle. Dunya genelinde ve ozelikle avrupada bu kadar yuksek degil.

Ayrica bu gecis hemen vir senede olmayacak. Kademe kademe ve 10 sene icerisinde vitecek. Volvo 2020 den itibaren dizel arac uretmeyecek. Pek cok japon firmasi da buna benzer kararlar aldilar.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yusuf28;632778

Adam dizel araba üretmedikten sonra mecbur bitecek dizelin ömrü. ki benzin fiyatları ülkemizde böyle yurtdışında gayet tatminkar fiyatlar.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.0 tsi (1.2 tsi) ile 1.4 tdi'i karşılaştıracak olursak; Motor hacminden dolayı daha fazla MTV ödüyorsunuz. Arabayı alırken üreticiye daha fazla ödeme yapıyorsunuz. Bazı modellerde ÖTV dilimi de değişiyor. Yılda 20,000 km yapmadıktan sonra çok zor.

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence de Dizelin kalkması makul B sınıfı araçlar için. Şimdi yanlış düşünüyorsam beni düzeltin ama Fabia dediğin aracı alan kişi uzun yol şirket işleri amaçlı kullanmaz, yani öyle sanae 35-40K yapan Fabia çok enderdir. Aile arabası değil ki çoluğu çocugu topla tatile git 1000km sür senede 2-3 kere bayram seyranda. Bagajı desen ufak, ticaretle uğraşsan yine almazsın 2 tane ürün atsan dolacak bagaj, ayrıca o amaç için çok narin ve kırılgan donanımlı bir araba. Ayrıca 1.4 motor koyuyorsun dizel diyorsun MTV artıyor, fiyata koyuyor 10K en az o da bir limiti aşında onun da ÖTV sini ödüyorsun. Benzinle Dizel arasında da uçurum yok artık ülkemizde. Şimdi 1.2 TSI i olan araç için zahmete girip bunu üretmeye değer mi?. Üretsen kaç kişi kıymet verir alır. Ha Octavia desen Rapid desen anladım hem şirket filo aracı oluyor hem aile arabası oluyor hem uzun yol arabası oluyor.