škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kışlık Lastik Tavsiyesi

mtlyhn06 · 236 · 172114

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;486265
Aynen 4 tane aldim. Digerleri de satilik :)

En iyisini yapmışsın. Doğan'a havale et sen onları:)

Alıntı yapılan: Š_ve_Š;486275
Tamamdır abi ben ilerleyen zamanlarda da izlenimlerimi paylaşırım

Umarım bu kışı şimdiki lastiklerimle geçirebilirim; ama ucuz alternatif olarak listemdeki lastiklerden biri. O açıdan da özellikle merak ediyorum.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı mtlyhn06

• Amiral
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://Www.ayhanmutlu.net
pazar günü continental ts850 lastikleri aldım bakalım ilerleyen günlerde düşüncelerimi paylaşırım. tanesini 240 liraya aldım...

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ailotana;486224
Continental TS850 aldım bende dün. 220TL tanesi. 205/55 R16 boyutlar. Continental Premium5'leri çıkardık. Yakıt olarak bir fark yok. Yol sesi olarak kış lastikleri biraz daha gürültülü tabi. Konfor aynı.

Sabah 6 dan beri kar yağıyor. 40 cm civarı oldu. 20-25 cm civarındayken ASR'nin de yardımıyla patinaja düşmeden düz yolda gider gibi gittik bakalım.

Çevrimdışı ufukaker

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim 205 55 r16 lastik. Sava eskimo s3+ aldim tanesi 160 tl. Yakit perfonmans c, fren mesafe c, ses 68desibel. Nevşehirdeyim 2 gün önce kar yağdi karli dağ yolunda denedim en ufak patinaja düşmedi. Fren harika kuru zeminde gibi durdu bayir aşşaği.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu başlık güzel yerlere gidecek gibi...

Çevrimdışı simurgson

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Lastik ebatları değişimi konusunda çok bilgim yok. Araç A7 TDI DSG, 225/45/17 lastik var üzerinde. Lastikçi olan bir akrabam kışlık lastik olarak 205/50/17 ebatlı lastik uyar dedi. Taban genişliği v.s. çok mu ince olur. Tavsiye olunur mu?

Çevrimdışı Š_ve_

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: simurgson;486792
Lastik ebatları değişimi konusunda çok bilgim yok. Araç A7 TDI DSG, 225/45/17 lastik var üzerinde. Lastikçi olan bir akrabam kışlık lastik olarak 205/50/17 ebatlı lastik uyar dedi. Taban genişliği v.s. çok mu ince olur. Tavsiye olunur mu?

Benimde lastik ebatları 225/45 R17 Fakat Kış lastiği olarak 205/50 R17 aldım. Lastik çevresi olarak aynı denilebilir. Sadece taban genişliği 2cm azalıyor. Buda kışlık lastiklerde kabul edilebilir diyorlar. Ayrıca yakıt deposunun kapağında da bu ebatlar yazıyor. Benim tabanı inceltmemdeki sebeplerden biride malum kış lastiği yakıtı biraz etkiliyor tabanı incelterek biraz amorti ederim diye düşündüm. Sonuç olarak bence çok agresif araç kullanmıyorsanız düşünülebilir.

Çevrimdışı simurgson

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çok agresif veya sert araç kullanmıyorum genellikle. Hatta aracı benden çok hanım kullanıyor okula gidip gelirken, bana anca hafta sonları kalıyor :D
Daha çok da o yüzden alayım diyorum çünkü çok tedirgin oluyor bazen ...

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: simurgson;486792
Her ne kadar sevgili Doğukan(DDŞ!) ile bu konuda farklı düşünsek de ben de kışlık lastik için taban daraltıp 205/50/17 tercih etmenizi öneriyorum. Superb'imde de aynı ebat lastik kullanıyorum, kışlık lastik olarak üretici 205/50/17 öneriyor zaten.

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Son durumu paylaşayım dedim :) Uzun zamandır bu kadar çok kar yağdığını görmemiştim. Aralıksız 24 saat yağdı ve 40-50 cm civarı oldu kar.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arabanız güzelmiş, markası ne?...:)
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;486828
Her ne kadar sevgili Doğukan(DDŞ!) ile bu konuda farklı düşünsek de ben de kışlık lastik için taban daraltıp 205/50/17 tercih etmenizi öneriyorum. Superb'imde de aynı ebat lastik kullanıyorum, kışlık lastik olarak üretici 205/50/17 öneriyor zaten.

Bende diyorum ki ureticinin eksikliklerini tamamlamak da benim gorevim; kisin surekli karli zeminde yol almiyorsunuz kurusu var islagi var. Kar en sert kista %10 oluyor. Geri kalan %90 i dusunmek onemli diyorum bende :)

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
''Kar ve kar lastiği'' deyince aklımıza hemen ''ralli kar etabı'' geliyor, haliyle lastikleri inceltiyoruz...
benim lastikler MOMO marka 165 70 14 mesela...daha ucuzunu bulamadım:)...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı simurgson

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bana da geçenlerde birisi MOMO kış lastiğinden bahsetmişti ama pek detaylandırmadım, nasıl memnunmusunuz?

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: simurgson;487001
Bana da geçenlerde birisi MOMO kış lastiğinden bahsetmişti ama pek detaylandırmadım, nasıl memnunmusunuz?
Ben de momo kullanıyorum. Lastikçiye marshal almaya gittim. Yaşadığım yerde sıcaklık çok düşmediği için lastikçi momo önermişti. Ayrıca marshal ın dişleri çok derin olduğu için daha fazla ses yapacağını, +7 dereceden yüksekte performansının düştüğünü, momonun daha sessiz olduğunu ve +11 dereceye kadar sıcaktan etkilenmediğini söylemişti. 2013 ocakta almıştım lastikleri. Momolar marshala göre daha yeni üretim ve ucuz olduğu için momo almıştım. Performansa gelince; karda hiç kullanamadım. Hatta eksilerde bile kullanamadım. +10 derece altında sıkıntısız. Ses açısından bariz sessiz olduğunu düşünüyorum. Ama yüksek sıcaklıkta bile (25-30 derece) ne patinaja düşer ne de abs çalışır. Bu yazdıklarımı bana başkası anlatmış olsa referans alıp güvenerek gidip momo almam. Çünkü gerçek kış performansını bilmiyorum.[emoji2] [emoji2] [emoji2]
« Son Düzenleme: 28 Kasım 2014, 12:10:50 Gönderen: kucless »