škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

elm 327 odb2

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar biliyorsunuz bu cihaz ile arıza okuma, ışığını silme gibi basit işlemler yapılabiliyor. basitten kastım mesela abs, airbag arızası gibi arızalara müdahale edemiyorsunuz. bunların yanı sıra aracınızda bulunan sensörlere göre indirdiğiniz uygulamanın (torque vb) özelliklerine göre araç bilgilerine ulaşabiliyorsunuz. bunları aracınızın odb girişine takacağınız 40 tl lik aparatla ki bu aparatta BT yolu ile telefonunuzla iletişim sağlayabiliyor. çok güzel ve yenide bir program sayılmaz daha öncede konusu açılmıştı.

yeniden konu açmamın nedeni bu cihazı kullanan arkadaşların yorumunu almak aslında.
bu cihazda benim ilgimi çeken özellik ise anlık ve ortalama yakıt tüketimini göstermesi, 0-100 km ye ulaşma süresi gibi özellikleri gösteriyor olması
şimdi size sorum olacak arkadaşlar benim araçta yol bilgisayarı yok sizce bu değerleri gösterir mi?
aslında şöyle düşünüyorum sonuçta beyinde bunla ilgili bilgiler mutlaka vardır ama eğer bunu ölçen sensör koymadılarsa bu durum imkansız galiba ki daha benzin göstergesi bile doğru düzgün göstermezken.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;459558
Istanbulda olsan denerdik hemen

Ah be irfan abi keşke.. bizim burda şahkanımız bile yok :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Size lazım olan bu ürün:

https://www.scangauge.com/

Elm bi yerden sonra sıkıntı oluyor onu okuyacak bi android cihaz lazım sürekli ön cama sök tak ayarlarıyla uğraş vs bi yerden sonra yorucu olur.Bu ürünü bi arkadaşım dize corsasında kullanıyordu ortalama vs herşey tutuyor beyinden okuyor :)

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;459574
Size lazım olan bu ürün:

https://www.scangauge.com/

Elm bi yerden sonra sıkıntı oluyor onu okuyacak bi android cihaz lazım sürekli ön cama sök tak ayarlarıyla uğraş vs bi yerden sonra yorucu olur.Bu ürünü bi arkadaşım dize corsasında kullanıyordu ortalama vs herşey tutuyor beyinden okuyor :)

Aslında bende öyle düşündüm ama zaten lpg li yol bilgisayarı çokta lazım değil. Birazcık sürüş karakterisliğimi oturtmak istiyorum ve tabi motor ışığını söndürmeyi :) ya azcık basınca çok yakıyor bu meret birde verileri görelim. 10 Litre benzin yaktı en son şehir içi kısa mesafede yol akıcı ortalama hız 60 km yaklaşık 5 kırmızı ışık. Menzil 6 km. Bir bakalım sorun bende mi. tableti olan arkadaşlar için avantajlı ayrıca hem navigasyon hem yol bilgisayarı bir arada kullanım özelliğide var.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: 09fabia;459580
Aslında bende öyle düşündüm ama zaten lpg li yol bilgisayarı çokta lazım değil. Birazcık sürüş karakterisliğimi oturtmak istiyorum ve tabi motor ışığını söndürmeyi :) ya azcık basınca çok yakıyor bu meret birde verileri görelim. 10 Litre benzin yaktı en son şehir içi kısa mesafede yol akıcı ortalama hız 60 km yaklaşık 5 kırmızı ışık. Menzil 6 km. Bir bakalım sorun bende mi. tableti olan arkadaşlar için avantajlı ayrıca hem navigasyon hem yol bilgisayarı bir arada kullanım özelliğide var.

Motor ısınmadan varmışsın, çok normal bu tüketim

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çin'den 7 dolar civarında aldığım küçük bir ODB II kullanıyorum sürekli takılı duruyor aracımda. Torque yazılımıyla birlikte harita üzerinden sizi takip edebilen nerede çok nerede az yaktığınızı hızınızı ortalamanızı vs. herşeyi kaydediyor. Kullanışlı aracınızın beygir üretimi torku gibi birçok akla gelmeyecek özellik oluyor. Örneğin tempolu başlarsanız motorun optimal sıcaklığa gelmediği konusunda uyarıyor. Optimal ısı olduğunda da haber veriyor. Alınabilir, eğer sürekli takılı olacaksa küçük cihazlardan tercih edin. ODB portunda sürekli takıldığında az da olsa güç tükettiğini akıldan çıkarmayın

http://www.aliexpress.com/item/2013-Latest-Top-saled-Super-ELM327-Mini-Bluetooth-OBD2-Auto-Diagnostic-Scanner-Tool-ELM-327-Works/731440346.html

Bunu almıştım

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rumiexile;459602
Çin'den 7 dolar civarında aldığım küçük bir ODB II kullanıyorum sürekli takılı duruyor aracımda. Torque yazılımıyla birlikte harita üzerinden sizi takip edebilen nerede çok nerede az yaktığınızı hızınızı ortalamanızı vs. herşeyi kaydediyor. Kullanışlı aracınızın beygir üretimi torku gibi birçok akla gelmeyecek özellik oluyor. Örneğin tempolu başlarsanız motorun optimal sıcaklığa gelmediği konusunda uyarıyor. Optimal ısı olduğunda da haber veriyor. Alınabilir, eğer sürekli takılı olacaksa küçük cihazlardan tercih edin. ODB portunda sürekli takıldığında az da olsa güç tükettiğini akıldan çıkarmayın

http://www.aliexpress.com/item/2013-Latest-Top-saled-Super-ELM327-Mini-Bluetooth-OBD2-Auto-Diagnostic-Scanner-Tool-ELM-327-Works/731440346.html

Bunu almıştım

Çok güzel bir ürün gerçekten.. peki bu bahsettiğinVciz tüketim nasıl oluyor yakıtı mı etkiliyor yokda aküyü mü? bu arada sizin verdiğiniz sitede ürün fiyatı çok iyiymiş. gittigidiyorda 30-50 tl arası
Birde bunların versiyonları var 1.4 ve 1.5 diye hatta 2.1 i de gördüm çok fark olur mu acaba. Ayrıca sizin araçta yol bilgisayarı vs olduğundan çok daha verimli çalışmıştır.

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bunu ODB portu olan bütün araçlara ki 90'ların sonundan beri var. Takıp kullanabilirsiniz, aracınızın MFD ekranı olması farketmez, yine aynı bilgileri çekersiniz. Akıllı telefonunuzla eşleşiyor ve diğer eşleştirdiğiniz Bluetooth kit vb ürünlerle de çakışmıyor. Güç tüketiminden kastım akü tabi ki, o da aslında çok önemli olmamakla birlikte böyle çok çok uzun araç kullanılmayacaksa çıkarılabilir 10 gün falan.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rumiexile;459606
Bunu ODB portu olan bütün araçlara ki 90'ların sonundan beri var. Takıp kullanabilirsiniz, aracınızın MFD ekranı olması farketmez, yine aynı bilgileri çekersiniz. Akıllı telefonunuzla eşleşiyor ve diğer eşleştirdiğiniz Bluetooth kit vb ürünlerle de çakışmıyor. Güç tüketiminden kastım akü tabi ki, o da aslında çok önemli olmamakla birlikte:clap: böyle çok çok uzun araç kullanılmayacaksa çıkarılabilir 10 gün falan.

Belki ölçen sensör benzeri şey koymadılarsa falan dedim çalışır mı çalışmaz mı ama büyük ihtimalle vardır o kadarda kısmazlardı heralde. vw böyle işte  50000 tl lik poloda yol bilgisayarı yok şaka gibi.. abi fiorinoda bile var ya

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bende geçenlerde sipariş ettim elm327 yi. yurt dışından glemesini bekliyorum 7 dolar gibi bir fiyata almıştım.

yeri gelmişken sorayım İOS işletim sistemi (iphone) kullanan arkadaşlar hangi programı kullanıyor? bneim için önemli olan turbo basıncı yağ sıcaklığı gibi değerleri görebilmek. gerisi çok da önemli değil. ios da hangi programları kullanıyorsunuz elm327 için?

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;459646
bende geçenlerde sipariş ettim elm327 yi. yurt dışından glemesini bekliyorum 7 dolar gibi bir fiyata almıştım.

yeri gelmişken sorayım İOS işletim sistemi (iphone) kullanan arkadaşlar hangi programı kullanıyor? bneim için önemli olan turbo basıncı yağ sıcaklığı gibi değerleri görebilmek. gerisi çok da önemli değil. ios da hangi programları kullanıyorsunuz elm327 için?

Bildiğim kadarıyla ios için wifi bağlantılı olmalı çünkü ios bluetooth ile iletişime izin vermiyor farklı cihazlarla keşke bunu göz önüne alsaydınız. Bende şimdi siparş berdim gittigidiyordan 27.5 tl 2.1 sürümü ile

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
o gerçekten komik olmaz benim açımdan. aldığım ilanda ios yazıyordu ama..

gerçi bir tane program buldum BT ile bağlantı kuruyor bilemedim ama şimdi çok canımı sıktı bu durum.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;459651
o gerçekten komik olmaz benim açımdan. aldığım ilanda ios yazıyordu ama..

gerçi bir tane program buldum BT ile bağlantı kuruyor bilemedim ama şimdi çok canımı sıktı bu durum.

İosun güvenliğini kırmak zor ama yazıyorsa mutlaka vardır bir olayı diğer türlü 100 tl gibi fiyata wifili almanız gerekiyor. Denemekte fayda var sıkmayın canınızı

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İos en son bt ile baglanti yapamiyordu. Wifi li cihaz gerekli.