škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabiadan sonra...

abex · 34 · 8874

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı abex

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
slmlar fabia mı satmak ve yerine astra j veya citroen c4 almayı planlıyorum fabia gibi yakıt cimrisi, sağlam bir araçtan sonra sizce hangisi

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
c4 ler e-hdi bulursanız gayet az yakıyor.  Ancak bozuk yollarda kullananlar çok memnun değil.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fransiza karsiyim. Kesinlikle azzzdra derim

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı abex

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustklc;570003
c4 ler e-hdi bulursanız gayet az yakıyor.  Ancak bozuk yollarda kullananlar çok memnun değil.

az önce galeriden geldim 1,6 hdi vardı 2012-43000tl oda hdi önerdi

Çevrimdışı abex

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ;570016

neden

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: abex;570019
Alıntı yapılan: DDŞ;570016

neden

Fransizin bastan asagi kalitesi vasat. Soyle dusunun 90 model bir fransiz arabasiyla alman arabasini karsilastirin. Hangisi saglam kalmis anlarsiniz farki ;)

206 larin yuksek hizda cam tavani ucup gidiyo desem kalitenin ne durumda oldugunu anlarsiniz :)

Tatsiz yavan arabalar. Sadece sekil ve oyuncakla ayakta duruyolar ama bilincli bir kullanicinin tercih ettigine pisman olacagina eminim.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ;570020

Fransizin bastan asagi kalitesi vasat. Soyle dusunun 90 model bir fransiz arabasiyla alman arabasini karsilastirin. Hangisi saglam kalmis anlarsiniz farki ;)

206 larin yuksek hizda cam tavani ucup gidiyo desem kalitenin ne durumda oldugunu anlarsiniz :)

Tatsiz yavan arabalar. Sadece sekil ve oyuncakla ayakta duruyolar ama bilincli bir kullanicinin tercih ettigine pisman olacagina eminim.

Hacı bende koyu almancıyım ama şimdi 90lar diyince aklıma bir Manager geldi r25 geldi,birde 1.6d sw passat1 geldi.Ben Manager Concorde seçerim valla  :D
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ugurcnplt;570024

Hacı bende koyu almancıyım ama şimdi 90lar diyince aklıma bir Manager geldi r25 geldi,birde 1.6d sw passat1 geldi.Ben Manager Concorde seçerim valla  :D

Renault fransizin mercedesi gibi dusunmek lazim. Hani fransizin iyi soyu. Ne kadar iyidir o da tartisilir tabi. Manager renaultun kendini astigi bir arac fakat 90 model passat da menager kadar guzel bir araba :)

Kaldi ki 2000lagunayla passati da kiyaslayabiliriz.

Peugeot ve citroen se aman aman evlerden irak. Ne motoru motor, ne ici kaliteli ne iskeleti saglam ne de dayanikli.

Tercih meselesi tabi ama ben yeni peugeota binecegime eski mercedese audiye skodaya binerim :)

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=8463]DDŞ[/MENTION]. hacı öyle dime.  90larda dayımın bir 77 model pejo 304 u vardı 2000cc, manyak birşeydi.  dört cam otomatik, arka kol dayama..vs . yahudi mersedesi diyorlar zaten. çok konforluydu. uzun yolda 200e dayadığını bilirim.

ben de şahsen şunların temizinden bulsam kaçırmam:

Fransızlar, kendilerine müslüman , dışarı fransız.  Kendi pazarında ürettikleri araçlar gayet iyi. Bizim gibi 3. dünya ülkelerine  dandik olanları veriyorlar. 206 İran üretimi mesela. Aynı kasa-motor ile iran , kendi yerli arabasını bile yaptı. (bkz: samand )

Fransızların yaptığını şimdi  Almanlar da yapıyor ne yazık ki. Yeni kasa Jetta Meksika üretimi mesela. 10 sene içinde hepsi haşat olacak.  2000 model Golf , sapasağlam dururken 2010 model jetta dağılmış olacak. gapitalist düzen.

Çevrimdışı umtdrn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Öncesinde öyleydi. Ama son 5 hatta 10 yılın içinde üretilen arabalara bakıldığında aradaki fark eskisi gibi büyük değil.

2011-2012 model HDI motor C4 , 308 gibi arabalar , Fabia I den sonra gayet güzel gelecektir eminim.

Zaten arada segment farkı var. En azından o fark çok şey değiştirir..

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=8165]mustklc[/MENTION] e abi simdiki sifir pejolar da oyle 5008 midir nedir bi arabasi vardi oyuncak manyagi. Ama hani nerde simdi o 77 model yahudi mersedesleri? Calisan kac tane var??
Misal abi su gosterdigin 407 kac senelik araba ki temizini bulsam diyosun? Herkes mi kotu bindi ki bu arabaya? Ama %99 u hasat ;) bak onunla emsal boralara a4 octilere hepsi saat gibi masallah. Ikisine de Türk insani biniyo birisinin duzgunu yok denecek kadar az otekinin yikigi cok az.
Dayanmiyo bunlar tiiiirtt arabalaaaar ;)

[MENTION=7210]umtdrn[/MENTION] valla c4 le kiyaslamam tuhaf olur segment farki var neticede. Ama bu gun birisi elip kiz olan kiz c4 hdi la fabiama kafa kafaya takas teklif etse ciddiyim dusunmeden reddederim. Kalitesiz geliyor bana. Bundan 20 yil sonra da fabiam calisacak da o c4 un esamesi kalmayacak ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
haci şu nasıl temiz duruyor bak . fabiayı satıp bunu mu alsam, cebime de para kalır  [MENTION=8463]DDŞ[/MENTION]

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-station-temiz-aile-arabasi-285722087/detay

bu ilana da çok güldüm. temiz değil yazmış. 2buçuk milyer milyon  km yazmış. arabayı satmak istemiyyor herhalde
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-temiz-degil-282559873/detay
« Son Düzenleme: 10 Nisan 2016, 20:09:33 Gönderen: mustklc »

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustklc;570050
haci şu nasıl temiz duruyor bak . fabiayı satıp bunu mu alsam, cebime de para kalır [MENTION=8463]DDŞ[/MENTION]

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-station-temiz-aile-arabasi-285722087/detay

Sw olmasi avantaj hep aile binmis belki ama tipik bir pug.

Ic kisimda dosemeler basta olmak uzere katliam. Kumaslar kendini birakmis her yeri lal olmus.

Buyuk ihtimalle mevcut ya da iki gun sonra cikacak bir sanziman arizasi var. tavan gunes yanigi kaput boyanmamis olsa o da yanik olacakti. Gitmeyen ve yakan bir araba..  Yolda giderken biyerinden muhakkak ruzgar alir iceri su alir.

Bunlari dusunerek cebine kalicak para hala daha sicak geliyosa hic acima affetme al derim :)

Çevrimdışı abex

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: umtdrn;570037

Öncesinde öyleydi. Ama son 5 hatta 10 yılın içinde üretilen arabalara bakıldığında aradaki fark eskisi gibi büyük değil.

2011-2012 model HDI motor C4 , 308 gibi arabalar , Fabia I den sonra gayet güzel gelecektir eminim.

Zaten arada segment farkı var. En azından o fark çok şey değiştirir..

herkes dizel öneriyor, ben hiç dizel araç kullanmadım bilmiyorum, lpg düşünürüm hep

Çevrimdışı umtdrn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: abex;570070
Alıntı yapılan: umtdrn;570037

herkes dizel öneriyor, ben hiç dizel araç kullanmadım bilmiyorum, lpg düşünürüm hep

PSA gurubun ürettiği bir motor HDI.. Aslında bir çok marka temelde aynı motoru kullanıyor. Ama her markada isim farklı...

HDI motor sağlamlığı ile meşhur , ancak biraz gürültülü bir motor. Yakıt konusunda 1.6 HDI motorlar şehir içinde mucizeler yaratmaz , bunu da göz önünde bulundurmak lazım. Alt devirlerde  çok cansız bir motor olduğu da söylenir.

HDI motorun ardından çıkan ve şu an yeni araçlarda kullanılan e-HDI motor da ise bahsettiğim sorunların büyük kısmı iyileştirilmiş durumda.

Fransız marka tartışmasına gelince , ben Fransızların özellikle son yıllarda sorunsuz ve güzel arabalar ürettiğini düşünüyorum. Kendim bir Fransız otomobili almam büyük ihtimalle ancak hakkını teslim ederim...