škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Hangi marka Amortisör

abex · 12 · 8906

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı abex

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
beyler arka amortisörler arkada oturanı rahatsız ediyor galiba eskidi patlak değil. hazır girişmişken 4'ü değişsin diyorum bana yumuşak konforlu amortisör lazım, sizce hangi marka..?

Beyler sachs markası için bu fiyatlar ucuz değilmi
https://www.aloparca.com/yedek-parca/SACHS/290887/80055550
https://www.aloparca.com/yedek-parca/SACHS/556268/80055557
« Son Düzenleme: 12 Temmuz 2015, 18:42:39 Gönderen: abex »

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arka amortisör için ucuz bile. arka amortisörler çok pahalı şeyler değil. benimde arkalardan birisi patlak. 3 vakte kadar değiştireceğim net fiyat söylerim.

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkalara optimal marka gazlı amortisor taktırdım ikisi takım halinde oluyor 150 TL ye halloldu ..

Çevrimdışı abex

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: laswidow;523659
Arkalara optimal marka gazlı amortisor taktırdım ikisi takım halinde oluyor 150 TL ye halloldu ..

nasıl oldu peki sert mi konforlumu bide gazlı yağlı nefark var, ben bsg markasına bakıyorum

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alacaksan iyi birşeyler al Boge ya da Bilstein öneririm ;)

Çevrimdışı abex

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: veracocha;524271
Alacaksan iyi birşeyler al Boge ya da Bilstein öneririm ;)

ya hocam yakında satma niyetim var, ama şimdilik idare etsin diyorum.. dediğin markalarla+işçilik 500-600tl tutuyor, ama bsg-vika gibi markalarla 300tl anca, ama bi yandanda at arabası gibi olmasın araç ikilemdeyim anlıyacağın

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Almisken iyi birsey olsun ilerde satacaginiz kiside kulaklarinizi cinlatmasin. Bilstein,minroe,sach vs bunlar iyi markadari vika gibi uzak dogu markalarina bulasmayin

Çevrimdışı serkan_4234

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bende özel servisin önerisiyle boge taktirdim arkalara. Biri patlaktı. Şimdi önlerinde degistiriyim dedim piyasada boge yok. Hepsi aynı olsun istemiştim. Monreo ve bilsten var. İkisi de aynı para diyor. Çifti 250 TL. Bilstein genelde yüksek araçlarda kullanılıyor büyük araçlarda mercedes Audi gibi . takanlar araç yükseldi 2 cm kadar diyorlar. Sizce nasıl yapayım. Boge bulabilirmiyiz piyasada tanıdığınız yer varmı?

Vospar da var bide ama marka belirtmemiş.

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: serkan_4234;524557
Arkadaşlar bende özel servisin önerisiyle boge taktirdim arkalara. Biri patlaktı. Şimdi önlerinde degistiriyim dedim piyasada boge yok. Hepsi aynı olsun istemiştim. Monreo ve bilsten var. İkisi de aynı para diyor. Çifti 250 TL. Bilstein genelde yüksek araçlarda kullanılıyor büyük araçlarda mercedes Audi gibi . takanlar araç yükseldi 2 cm kadar diyorlar. Sizce nasıl yapayım. Boge bulabilirmiyiz piyasada tanıdığınız yer varmı?

Vospar da var bide ama marka belirtmemiş.

2 cm yükselmesi imkansız gibi bişey çünkü aracın askıda kalmasını yay sağlıyor  .. Amortisör hızlı yaylanmayı frenletir. Aracın sekmesini önler..  Amortisör ile yayı karıştırmayın , herkes aynı hatayı yapıyor..

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: abex;524270
nasıl oldu peki sert mi konforlumu bide gazlı yağlı nefark var, ben bsg markasına bakıyorum

Şimdiye kadar bi sıkıntısını görmedim gayet konforlu , yağlı amortisörler daha da konforlu sanırım...

Çevrimdışı abex

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
https://www.aloparca.com/yedek-parca/BSG/90-300-004/80057842

beyler an itibari ile yukarıdaki amortisörleri taktırdım, pahalı markalara göre hafif sert, ama rahatsız etmiyor, hele parasına göre mükemmel,

2 adet arka amortisör+kargo: 110tl
2 adet takoz                        : 30tl
işçilik                                  : 50tl  

biraz daha test edip önleride değiştirebilirim