škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Direksiyon lambası

abex · 11 · 4064

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı abex

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar.. yaklaşık 1 sene önce direksiyon lambası yandı akü üst sigortalarından sorunu hallettik... ancak bir haftadır (sadece uzun yolda) ışık yanıyor ve direksiyonda farkedilmeyecek kadar az bir sertleşme oluyor. kontak kapatıp açınca normale dönüyor..
bu arada akü üst iletim teli tekrar değiştirildi, soldan üçüncü olması lazım ama ara ara uzun yolda tekrar yanıyor... varmı bi tahmini olan...

Çevrimdışı karahan55

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
direksiyon lambası dediğiniz gibi sigortadan olmadıysa direksiyon açı sensürü var oda arızalanmış olabilir bir önceki aracım fabia comfordda böyle bir arıza vardı sensürü değiştik düzeldi direksiyon pompasıda olabilir direksiyon  hidroliğine bakın

Çevrimdışı abex

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: karahan55;521940
direksiyon lambası dediğiniz gibi sigortadan olmadıysa direksiyon açı sensürü var oda arızalanmış olabilir bir önceki aracım fabia comfordda böyle bir arıza vardı sensürü değiştik düzeldi direksiyon pompasıda olabilir direksiyon  hidroliğine bakın

sensör fiyatı ne kadar

Çevrimdışı BuuRa

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı karahan55

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
mortor kodu nedir aracın ona göre bakmak lazım örneğin bizim araç 1.4 16v bbz motor

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
akü üzerindeki bağlantılar, akünün kalın şasi kablosu, pompa soketleri kontrol edilmeli, hepsi çıkarılıp, kontak sprey sıkılıp, takılmalı.
Sorun devam ediyorsa sorun %90 pompa değişimiyle giderilebilir.
500 ile 2000 tl arasında masraf çıkarır.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı abex

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: karahan55;522213
mortor kodu nedir aracın ona göre bakmak lazım örneğin bizim araç 1.4 16v bbz motor

1.4  AME motor

Çevrimdışı umtdrn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
1.4 AME kod. Yani aracınız 1.4 MPI

Sorun büyük ihtimalle direksiyon pompasından kaynaklanıyor. Zaten açı sensörü ve pompa genelde bir bozulur.

Sizin aracınızda iki tip parça çıkma durumu var. Biri KOYO diğeri TRV . Bunu söküp bakmak lazım. Yada anlayan biri fiziksel şekline bakarak da söyleyebilir.

Söylediğim iki markadan biri çok pahallı . Ama hangisi hatırlamıyorum .

Aracınızda hangi marka pompa ve sensör varsa yeni takılacak parçalar da aynı marka olmak zorunda. Yoksa direksiyon sistemi komple değişmek zorunda.

Tabi bu söylediklerim gözünüzü korkutmasın , pompa yağının azalması , akü zayıflığı gibi sebeplerden olduğunuda biliyoruz bu durumun.

Size tavsiyem önce yetkili serviste arıza tespiti yaptırın sonra sanayi de çaresine bakarsınız.

Çünkü bu söylediğim şeyleri bilen ve arızayı bulabilecek usta bulmanız zor. Ben zamanında çok çektim . Bunların hepsini kendi çabamla araştırarak öğrendim.

Geçmiş olsun.

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Direksiyon pompasında ileri derecede bir problem olsa direksiyon aşırı sertleşir diye tahmin ediyorum.. Hidroliği yenileyin , sigortaları yeniden kontrol ettirin bir de yukarıdaki yorumlarda da okudum giriş çıkış kabloları jakları temizlenmeli temassızlık olabilir .
« Son Düzenleme: 09 Temmuz 2015, 16:03:43 Gönderen: laswidow »

Çevrimdışı abex

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: laswidow;522714
Direksiyon pompasında ileri derecede bir problem olsa direksiyon aşırı sertleşir diye tahmin ediyorum.. Hidroliği yenileyin , sigortaları yeniden kontrol ettirin bir de yukarıdaki yorumlarda da okudum giriş çıkış kabloları jakları temizlenmeli temassızlık olabilir .

aynen hocam bende senin gibi düşünüyorum, zira bir kaç gündür yapmıyor galiba sadece uzun yolda arıza veriyor artık o anda ne oluyorsa...

Çevrimdışı abex

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bu arada akü üst sigortalarını yeniledim uzun bi süredir ışık yanmıyor. inş böyle devam bilginize