škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

tecrübeli yardım severler içeri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı abdullah_ulusoy

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
forumdaşlar merhaba öncelikle. benım 2004 fabia tdi amb. aracım var.sorunum şu ki aracımın motor sıcaklığı 90 derecelere ulaşıyor. fakat rolantide anlık yakıt tüketimi 0,5 l/h olması gerekirken 0,6 da seyir ediyor. bu zengin karışımın devam ettiğini mi gösteriyor yoksa başka bir sorun mu.bundan bir ay önce 06A919501 PARÇA NUMARALI HARARET MÜŞÜRÜNÜ DEĞİŞTİRMİŞTİM. yine aynı parça mı arızalı acaba. cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Rezistans, farlar, ...vb. elektrik tüketen bir aparat açıksa rölantideki tüketim 0,1lt/h fark edebiliyor.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
0,6 ile 0,5 arasında problem edilebilecek bir fark yoktur kafanıza takmayın.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
sorun şu zengin karışım değeri de 0,6 olarak geçiyor fakat zengin karışımdan çıkınca 0,5 e düşüyor. sorun burdan geliyor. acaba aracım sürekli zengin karışımla mı devam ediyor

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;455868
Hava Sıcaklığı?

hava sıcaklığı 10 'C

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bende sürekli 0.6 veya 0.7..  bazen.. çok yol gidince 0.4 lerde olduğunu da gördüm..

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bende de aynı araç var benimkide genel olarak 0.6-0.7 civarında geziniyor (ağırlıklı 0.6) nadiren (yazın sıcakta falan) 0.5 oluyor. pek kafaya takılacak bir durum olduğunu düşünmüyorum ama bilmem siz neler öngörüyorsunuz?

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;456084
bende de aynı araç var benimkide genel olarak 0.6-0.7 civarında geziniyor (ağırlıklı 0.6) nadiren (yazın sıcakta falan) 0.5 oluyor. pek kafaya takılacak bir durum olduğunu düşünmüyorum ama bilmem siz neler öngörüyorsunuz?

araç 0,6  değerinde zengin karışımlı yakıt yakmaya devam ediyor mu merakım sadece bu arkadaşım

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
siz bu konuyu açana kadar ben arabama bakarak normali 0.6 zannediyordum arada sırada motor iyice ısınınca 0.5 e düşüyordu çünkü. birçok arkadaşımızında arabası böyle olduğuna göre sanırım normali 0.6'dır.

Çevrimdışı umutt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
evet benimde aracımda 0.6 olarak kullanmaktayım ben bende neredeyse hiç daha altını görmedim

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
benim kafamdaki soru işareti şu ki 0,6 değerde zengin karışım var mı

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
zengin veya fakir karışım olsa.. arıza lambası yanar diye biliyorum.. ikisi de değil yani.. ayrıca sadece rölantide değil her zaman zengin veya fakir karışım olur.. o da yakıtı etkiler..  veya çekişi..