škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

hararet sorunumu yetkili servis bile çözemiyor

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı abdullah_ulusoy

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Az once termostati da degistirttim ama degisen bisey olmadi. Aracim 75 derecenin uzerinde goremiyorum panelden baktigimda. Baska nelere bakmam gerekir acaba

Ugur A.

• Ziyaretçi
1- Özellikle dur-kalklı trafikte hararet 90°C' yi buluyor; trafik açıldığındaysa tekrar düşüyorsa, ya termostat değeri düşüktür ya da termostat kapatmıyordur.
2- Hararet normal seyrediyor ancak gösterge arızalı olduğu için size 70-75°C değerini gösteriyordur. Bunu anlayabilmek için fanın çalışıp çalışmadığını kontrol etmelisiniz.Aracı olduğu yerde çalıştırarak yaklaşık 10 dakika kadar bir sürede fan açma seviyesine getirebilirsiniz ve hararetle birlikte fanın açıp açmadığını kontrol edebilirsiniz.
3- Bu arada "abi Skoda arabası hararet yapar" zihniyeti hâkim olduğu için önceki sahibi -ilk sahibi misiniz bilemiyorum tabii- fan ve termostat değerlerini düşük seçerek değiştirmiş olabilir. Yani şu an için termostat 90°C' liktir ancak fan müşiri 75°C' liktir ve 90°C' ye ulaşmış suyu sürekli soğutmak için hiç durmadan da çalışıyor olabilir. Bir ihtimal de fan müşiri artık miâdını doldurup artık olması gereken değerlerde açmıyor olabilir.

Kolay gelsin.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
dün ısı müşürü bugun de tekrar termostat değiştirdim. 70'c yi yine geçmedi. fan çalışıyor onuda kontrol ettim. ama değişen hiç bişey yok artık ne yapacağımı şaşırdım. başka neler yapmalıyım.

Çevrimdışı noxy44

• Hayaller VRS,hayatlar HTP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: abdullah_ulusoy;452663
Kliba kullanmiyorum kalorifer kullaniyorum sicak icin

abi benim başıma geleni söyliyim. araç sıcaklığı 90c iken kaloriferi açtığımda bu sıcaklık düşüyor. motoru soğutuyor yani bu olay. kalorifersiz olarak bi deneyin? bir de arkadaşımın 2012 model peugeot 206+ ında da hararet 75 i hiç geçmiyor. ama bi sıkıntısını görmedi su ana kadar

Çevrimdışı umtdrn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Kalorifer ısıtıyorsa , fan açıyorsa ve yakıt değerlerinizde yükselme olmuyorsa ( soğuk motor daha çok yakar ) sanırım sorun göstergede..

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Kaloriferde sorun yok  ısıtıyor kalorifer kapali da olsa değisen birsey olmuyor. Yine 70 derece devam ediyor.  Peki sorun diyelim ki gostergede. Bunu nereye gostermek gerekir. Kim bakar

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: abdullah_ulusoy;452737
Kaloriferde sorun yok  ısıtıyor kalorifer kapali da olsa değisen birsey olmuyor. Yine 70 derece devam ediyor.  Peki sorun diyelim ki gostergede. Bunu nereye gostermek gerekir. Kim bakar
Göstergeye ısıyı göstermesi için gerekli sinyali (veya neyse adı artık) gönderen hararet müşiri kontrol edilmeli.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Fanı açtıran müşürle göstergeye sıcaklığı ileten müşür aynı müşürler mi yoksa ayrı müşürler mi acaba
« Son Düzenleme: 15 Aralık 2013, 19:22:51 Gönderen: abdullah_ulusoy »

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: abdullah_ulusoy;452742
Fanı açtıran müşürle göstergeye sıcaklığı ileten müşür aynı müşürler mi yoksa ayrı müşürler mi acaba
Benim bildiğim ayrı ayrı müşirler.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu konu ile ilgili netlik kazanmak gerekirse ne demek gerekir. Ayrımı yoksa aynı mı dostum bu konuda yardim isteyeceğim

Çevrimdışı umtdrn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Dizel motorda farklı yerde mi bilmiyorum ama termostatla beraberdir müşür . Yani termostatla beraber komple değiştiyse parça ondan da değil.

Ama sadece termostat sökülüp başka termostat takıldıysa olabilir..

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sorunumu cozdum musur degisti. Problem kalmadi. Bu fikrinden dolayi ugur akar arkadasima tesekkurler