škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

tekleme nedeni

abex · 8 · 3561

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı abex

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arakadaşlar araçta tekleme sorunu var  hafif tekleyerek gidiyor araba  bigisayara bağlattık ''1 yolda ateşleme arızası kısa devre'' gibi bir hata veriyor.. bu sorunun nedenleri nedir

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ateşleme emrini veren beyinde ateşleme sırası hatası olabilir . Ya da  bujilerin değişmesi gerekiyor , buji kablolarını da kontrol ettirsen faydalı olur .

Ugur A.

• Ziyaretçi
Bildiğim kadarıyla her silindire bir bobin olacak şekilde tasarlanmış sistem. Tahminim 1. silindirde ateşleme sorunu var.

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: abex;447305
arakadaşlar araçta tekleme sorunu var  hafif tekleyerek gidiyor araba  bigisayara bağlattık ''1 yolda ateşleme arızası kısa devre'' gibi bir hata veriyor.. bu sorunun nedenleri nedir

1. ateşleme bobininiz sorunlu. Bizde 3. bobin yüzünden Orhanlı'da kalmıştık :)

Çevrimdışı abex

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alperen;447344
1. ateşleme bobininiz sorunlu. Bizde 3. bobin yüzünden Orhanlı'da kalmıştık :)

komple bobin değişiyor herhalde nekadara patlar

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sadece 1 bobin bildiğim kadarıyla ama siz en iyisi hepsini birden değiştirin ;) Tanesini 75 liradan almıştık. İstanbul'dan. :ok:

Çevrimdışı abex

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alperen;447397
Sadece 1 bobin bildiğim kadarıyla ama siz en iyisi hepsini birden değiştirin ;) Tanesini 75 liradan almıştık. İstanbul'dan. :ok:

ewt anladığım kadarı ile demek 3 piston çalışıyor araba, ama 7 ay öce değiştimiştim. tekrar yandı. tesisatta bi problem olsa gerek...

Çevrimdışı Picasso

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: abex;447428
ewt anladığım kadarı ile demek 3 piston çalışıyor araba, ama 7 ay öce değiştimiştim. tekrar yandı. tesisatta bi problem olsa gerek...
@abex,
Aynı sorunu neredeyse sıfır araçta 3. silindirde bende yaşadım. Malesef aynı rafı kullanan tüm VW ailesinin benzinli 1.4 motorlarda aynı sorun var. Gerçi ben sadece 3. silindirin bobinini değiştirdim ve üstüne 34.000 km yaptım  vebu bobin takımı nedeniyle bir sıkıntı yaşamadım ancak duyduğum ortalama 100.000 devirmiş araçlarda bobin arıza sıklığı artıyormuş.Bence bunuda makul karşılamak lazım Sonuçta bu bobinde ateşleme voltajı 25.000 Volt civarına çıkartılıyor. bence 100-150.000 km dayanması bile mucize.
3 yıl evvel ben bu arızanın olduğu İzmir yolunda serviste 200 TL' ye hallettim.Buna yol yardımı olarak aldığım çekici yardımı dahil. Eğer elinizde bu bobini yerinden çıkartmak için gerekli aparat yoksa yerinden çıkartmak ve takmak neredeyse imkansız denebilir. Özellikle belirteyim Tesisatınızda bir sorun yok.Eğer olsa zaten bu test cihazında belirlenir.Sorun bu yüksek voltaj çevirici bobinde.Çeşitli ülkelerde üretiliyor. Benim aracın üstünde bulunan ve arızalanan bobin Alman malıydı Yerine takılan İtalyan.İspanyol malı olanda varmış.