škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rektefe sonrası Rodaj süresi

abex · 4 · 3068

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı abex

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar yatak sarmasından dolayı 2001 68bg aracımı rektefeden çıkardık, usta bir şeyler söyledi ancak, rodaj olayı ile ilgili sizin önerileriniz nelerdir..

yapılan işlemler: tek piston değişimi(çıkma) - krank(çıkma)- subap fincanları - sekmanlar..
arabada, giderken dahi bir ufak sarsıntı vede subap fincan şıkırdaması var rodajla mı alakalı bilemiyorum...usta 100 km sonra gel hepsine bakarız diyor

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benim eski arabada (opel astra) rektifiye sonrası bu tip sesler olmadı. yalnız 1000 km sonra yağ değişimi yaptırdım. yağ siyahlaşmıştı. sonrasında normal düzeninde gidiyorsun. yalnız senin araçta tek piston ve çıkma olması böyle bir netice vermiş olabilir. sonrasında elemanın dediği gibi ayar yapılması şart gözüküyor. 1000 km yağ değişimini unutma.

Çevrimdışı abex

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YEKE;447379
benim eski arabada (opel astra) rektifiye sonrası bu tip sesler olmadı. yalnız 1000 km sonra yağ değişimi yaptırdım. yağ siyahlaşmıştı. sonrasında normal düzeninde gidiyorsun. yalnız senin araçta tek piston ve çıkma olması böyle bir netice vermiş olabilir. sonrasında elemanın dediği gibi ayar yapılması şart gözüküyor. 1000 km yağ değişimini unutma.

pistonlar ölçüldü 1 tanesinin çapında problem olduğu için değiştirdim.. o tekindede sorun yoktu ses fincanlardan geliyor yeni takıldı zamanla alışır denildi. sormak istediğim sizin fincanlarda değişdimi...

vede en önemlisi şu an motorda bi hantallık var özellikle rampada daha 250 km yaptım usta açılacak diyor ama şüpheliyim sizde böyle bir şey oldumu
« Son Düzenleme: 16 Ekim 2013, 01:27:59 Gönderen: abex »

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
mesaj atmıştım ama arabada silkeleme var mı ? ben her şeyi değiştim. pistonlar sekmanlar, sübaplar. silkeleme, krank milini bir pistonun aşındırmasından kaynaklanmıştı. piston hareket ettikçe titreme yapıyordu. çıkma temiz bir parça alıp taktırmıştım. bunun sebebinin yokuş aşağı giderken debriyaja basmamdan ve düze geldiğimde debriyajı bıraktığımdan kaynaklandığını söylemişti usta. gerçektende debriyajı çok kullanıyordum. bu aynı zamanda debriyaj balatasınında aşınmasına neden olmuştu. şimdi otomatiğe döndüm. bu huydan da kurtuldum.