škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Merkezi kilidi açmama rağmen bagaj anahtatsız açılmıyor

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı erharp32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba forumdaşlar aracım 2017 style pk. Aracın merkezi kilidini açmama rağmen dışarıdan bagaj açılmıyor. İllaki aracı stop edip anahtardaki bagaj düğmesine basılı tutarak bagajı açabiliyorum. Örneğin avm lere girerken yapılan bagaj kontrolünde aracı stop edip aşağı inip bagajı anahtarla açmak zorunda kalıyorum. Daha önceleri böyle bir sorun yoktu. Aracın kapıları açık kilitli değilken bile anahtarsız bagajı açamıyorum bu sorunla karşılaşan oldu mu? Çözümünü bilen var mi arkadaşlar?

Çevrimdışı ipek_ali

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Selam
AVM de araç tam durmadan merkezi kilide basıyorsanız açılmıyor bagaj kilidi. Ama durduktan sonra da açılmıyorsa başka sorun vardır tabi.
Kolay gelsin

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: erharp32;654309
Merhaba forumdaşlar aracım 2017 style pk. Aracın merkezi kilidini açmama rağmen dışarıdan bagaj açılmıyor. İllaki aracı stop edip anahtardaki bagaj düğmesine basılı tutarak bagajı açabiliyorum. Örneğin avm lere girerken yapılan bagaj kontrolünde aracı stop edip aşağı inip bagajı anahtarla açmak zorunda kalıyorum. Daha önceleri böyle bir sorun yoktu. Aracın kapıları açık kilitli değilken bile anahtarsız bagajı açamıyorum bu sorunla karşılaşan oldu mu? Çözümünü bilen var mi arkadaşlar?

Tuhaf bir durum. Araç ekranındaki kilitleme kısmında ayar kısımlarını bir kurcala orada bir sey varmı diye. Ayna ve camlarla alakalı kısımlar var bagaj varmı bilemiyorum.
Bir de akü kutup başlarını söküp birkaç dakika bekleyip yeniden tak bakalım. klasik türkiş tamir yöntemi arada işe yarar bilimselliği kanıtlanmamış olsa da :D

Bu arada aküyü söküp takınca bazı fonksiyon uyarıları verir. Aldırış etmeyin biraz kullandıktan sonra ve aracı stop edip tekrar çalıştırdıktan sonra onları hepsi gidecektir.

Çevrimdışı Blackadder59

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Koray Bey ,n dediği gibi yol bilgisayarında bagaj açma kapama ayarları var. Onları bir kontrol edin derim ilk olarak. Eğer sorun yoksa bagaj açma sıvici arızalanmış olabilir. Eski C-Max aracımda başıma gelmişti.

Çevrimdışı erharp32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar cevaplar için teşekkür ederim bu durum tam bir kabus oldu havalimanı, avm vs girişlerde aldık başımıza işi. Her kontrolde aracı stop ediyorum araçtan iniyorum ve aracın anahtarındaki bagaj tuşuna basılı tutunca ancak bagaj açılıyor. Aracın menülerinde bagaj ile ilgili bir ayara rastlamadim merkezi kilit bütün kapılar, sürücü kapısı vs ayarlar var ama bagaj yok. Aracın bagaj açma swici sanırım arızalı olabilir. Durup dururken neden böyle bir sorun olur anlamak kolay değil.

Çevrimdışı Cihangir Emre

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: erharp32;654322
Arkadaşlar cevaplar için teşekkür ederim bu durum tam bir kabus oldu havalimanı, avm vs girişlerde aldık başımıza işi. Her kontrolde aracı stop ediyorum araçtan iniyorum ve aracın anahtarındaki bagaj tuşuna basılı tutunca ancak bagaj açılıyor. Aracın menülerinde bagaj ile ilgili bir ayara rastlamadim merkezi kilit bütün kapılar, sürücü kapısı vs ayarlar var ama bagaj yok. Aracın bagaj açma swici sanırım arızalı olabilir. Durup dururken neden böyle bir sorun olur anlamak kolay değil.

Bagaj sorunları hat safhada bu aralar. Bunun nedeni her yerde avmsinde havalimanında bakanlıklarda vs. Bagajların dandun açılıp kapatılması

Çevrimdışı erharp32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı erharp32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: metin_yesil;654555
Ben de aynı sorun vardı sendeki durum da swich arızası bence.
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=42121
Aracı servise götürdüm tahmin ettiğimiz gibi bagaj açma swicinin arızalı olduğu ortaya çıktı. Parça sipariş ettiler garanti den değişecek servis.

Çevrimdışı metin_yesil

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: erharp32;654594
Aracı servise götürdüm tahmin ettiğimiz gibi bagaj açma swicinin arızalı olduğu ortaya çıktı. Parça sipariş ettiler garanti den değişecek servis.

Garantiden değişecek olması güzel galiba uzatılmış garanti almışsınız çünkü benim 2016 araca sürekli servis bakımlı olmasına rağmen herhangi bir indirim dahi yapmadılar dışarıda hallettim.
Bu arada ben Avm girişlerinde güvenliğe bagajın açılmadığını arka koltuktan kontrol yapabileceğini söylüyordum size de o an eğer arkada oturan kimse yoksa parça gelene kadar bu taktiği tavsiye ederim

Çevrimdışı erharp32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: metin_yesil;654709
Garantiden değişecek olması güzel galiba uzatılmış garanti almışsınız çünkü benim 2016 araca sürekli servis bakımlı olmasına rağmen herhangi bir indirim dahi yapmadılar dışarıda hallettim.

Bu arada ben Avm girişlerinde güvenliğe bagajın açılmadığını arka koltuktan kontrol yapabileceğini söylüyordum size de o an eğer arkada oturan kimse yoksa parça gelene kadar bu taktiği tavsiye ederim
Dediğiniz gibi 1 sene garanti uzatmıştım ben. Parçayı servis garanti den değişti cuma günü. Sorun kalmadı çok şükür. Parça fiyatı ne idi sormadım acelem vardı. Arka koltuk bakma işi de fena değil olmasın ama tekrar ederse aklımda kalsın bu taktik [emoji106]