škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

sağ ve sol havalandırma ızgaralarından gelen cızırt

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sarac67

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba bozuk yollarda havalandırma ızgaralarınının oralarda aşırı cızırtı tıkırtı oluyor sesi tam bulamadım.Bu sorunla karşılaşıp çözüm bulan varmı
« Son Düzenleme: 25 Aralık 2017, 21:42:46 Gönderen: sarac67 »

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı sarac67

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sanki içerdeki plastik aksam sesi gibi gelmişti bana.Söylediğinizi yapayım bakalım.

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim fabia da da oluyor bazen özellikle soğuk havalarda sanki torpidonun içinden geliyormuş gibi ama kaput menteşelerine vd40 sıkınca geçiyor 6 ay falan birdaha olmuyor bir ustam bulmuştu onuda bende baya aramıştım denemeniz de fayda var.

Çevrimdışı 3JDR

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
würth silikon spreyi de havalandırma ızgarası ve çevresindeki birleşme yerlerine sıkın. iç kaynaklıysa yok eder.

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hocam bu zırıltı benim sol ızgarada var, elinizle ızgaranın solundaki konsol çıkıntısına bastırdığınızda ses kesiliyor hatta. anladığım kadarıyla içerde bir parça konsol plastiğine çarpıyor.

silikon sprey boşalttım ızgaranın içine ama işe yaramadı o yüzden servise gidince göstereceğim.

Çevrimdışı sarac67

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Kaput menteşelerine wd40 sıktım ses geçmedi .Sert plastik kullanılan fabia 3 te parkeli yolda bu sesler çok fazla.Çözüm nasıl olacak bilmiyorum
« Son Düzenleme: 27 Aralık 2017, 11:37:14 Gönderen: sarac67 »

Çevrimdışı fatih_buyuk

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sarac67;630527
Kaput menteşelerine wd40 sıktım ses geçmedi .Sert plastik kullanılan fabia 3 te parkeli yolda bu sesler çok fazla.Çözüm nasıl olacak bilmiyorum
merhaba
bu sesleri geciremezsiniz bunlar fabialarda kronik sesler mahallesef hepimizde var bu trim sesleri ve çözümü yok arkadaşım yetkili servise gittim adamlar silikon sprey basıp yağlayıp gönderdiler sonunda dayanamadım sordum servis müdürüne dedim ki birbirimize dürüst olalım bu sesleri kalıcı kesmenin bir yolu yok değil mi adam parca değişimi yapılsa dahi bu sesler gelmeye devam edecek inanın bana ne yapsak kesemiyoruz bu sesleri forumun arama motoruna trim sesi yada sadece trim yazın bakın bir sürü şikayet ve açılmış konu var ben artık kafaya takmamaya çalışıyorum kafama takarsam arabayı yakarım

Çevrimdışı kavih

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sarac67;630472
Arkadaşlar merhaba bozuk yollarda havalandırma ızgaralarınının oralarda aşırı cızırtı tıkırtı oluyor sesi tam bulamadım.Bu sorunla karşılaşıp çözüm bulan varmı

tampon hiç sökülüp takıldı mı?

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ses kaput menteşelerinden gelmiyor konsol yan kapağından ve favalandırma ızgaralarından hatta kapıdaki aynanın kenarındaki plastikten geliyor. slikon sprey geçici 1 aylık çözüm oluyor. bu cızırtılar konusunda açmadığım yer kalmadı ki bi çok yerden ses geliyor. çoğunu kestim ama hala kesemediklerim var :(

Çevrimdışı fatih_buyuk

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;630588
Ses kaput menteşelerinden gelmiyor konsol yan kapağından ve favalandırma ızgaralarından hatta kapıdaki aynanın kenarındaki plastikten geliyor. slikon sprey geçici 1 aylık çözüm oluyor. bu cızırtılar konusunda açmadığım yer kalmadı ki bi çok yerden ses geliyor. çoğunu kestim ama hala kesemediklerim var :(
aynen samet kardeş bende cok uğraştım ama nafile kafana takmamaya çalış

Çevrimdışı sarac67

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Kaput tampon değişti küçük bir kazadan dolayı ama sesler konsol , ızgaralar ve kapı direği iç plastiği içinden duyuyorum genelde

Arkadaşım ızgaraları nasıl söktün anlatabilirmisin

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar selam,

aracı dün servise sokmuştum, bu ses olayını da söyledim. havalandırma muzulunun içinde bir şey gevşemiş, ses ondan geliyormuş. şimdi sıktılar düzeldi. ilerde yeniden gevşeyebilir bilmiyorum ama servise giderseniz direkt bu şekilde iletebilirsiniz.

ses tekrar ederse getirin muzulu komple değiştirelim dediler.

(adı da muzulmuş, yıllarca mozul, nozul falan dedik ya hep.)