škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

geri viteste gelen uğultu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fermat

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
aracı aldığımdan beri var son günlerde daha fazla dikkatimi çekti aracı bir süre kullanıp(şanzıman ısınınca muhtemelen)geri vitese aldığımda bir kaç metre arkadan bir uğultu geliyor neden olabilir

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geri vites düz dişli yapısından dolayı normalde sesli çalışır.

Çevrimdışı kavih

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
uğultu dediğiniz, içeri egzoz gazı girmemesi için fanın çalışma şeklinin değişmesi olabilir mi?

Çevrimdışı adviser

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14711]fermat[/MENTION] o ses fren disklerinden geliyor herhalde. Dediğiniz ses böyle 1-2 saniyelik bir uğultu mu? Ayrıca frene basınca mı çıkıyor? Yoksa geri gelirken hep mi çıkıyor?

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
disklerden gelen sürtme sesinden bahsediyor sanırım arkadaş

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;617928
disklerden gelen sürtme sesinden bahsediyor sanırım arkadaş
Eğer bahsedilen bu ise benim Ibiza' da da var. Servise sorduğumda "hiç kurcalatma geçmiyor o ses" dedi ustabaşı. Ben de elletmedim hiç.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı kavih

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
disklerden geliyor gibi olan bir sesim vardı benim zamanında. sağ arka tekerin diskinden geliyormuş, bir sürtme varmış gibi oluyordu. lastikleri değiştirmek için sök tak yapılınca herhalde geçer diyordum, geçti.