škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

30 bin bakım fiyatları hakkında

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fermat

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;625479
Bende dün serviste idim 15 bin (yıllık bakımı) 701 liraya yaptırdım motor temizliği dahil.

hocam hangi servise yaptırdınız? Araç dizel mi ?

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fermat;628364
hocam hangi servise yaptırdınız? Araç dizel mi ?

Samsun ASAL bayi. 1.2 TSI DSG

Çevrimdışı yusuf28

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba benim 1.2 tsi style model araçım var bu 30.000 bakım için başlamadan iyi niyet için bahsedeceğim;

1-Kayınpederim 2013 model skoda octavia 1.6 tdi araçı var elegance sanırım garanti bitti ve özel servise gitmeye başladı 3 veya 4 bakımı özel serviste yaptı geçen bir kaç ay önce ekranda şanzıman hatası vermiş ve hemen özel servise gitti ve servisçi bilgisayara bağlamıl ve abi kusura bakma bu dsg şanzımanı burda yapamam hemen servise git demiş ve arabayı çalıştırmış tam vitese takıp çıkacakken araba hareket etmemiş ve mecbur çeki çağırıp aldığı yeri istanbul sultanbeylı çakıroğlu servisine götürmüş ve şamsıman değişimi olacagı söylenmiş işçilik ile berebar 7.000 tl ile 8.000 tl fiyat vermişler biraz konuştuktan sonra servis şefi bunu iyi niyet garantisi için skoda maıl atacagız ama dışarıda yaptırdıgınız bakımlar için kabul etmeyebilirler demiş kayınpederde tamam demıs ve orada tanısık oldugu bırıyle sohbet etmeye baslamıslar ve benım kayınpedere sunu demıs abı bak ne yaparsan yap egerkı bu sorun kronık skoda hatası degılse kesınlıkle yapmazlar umudun olmasan ama skodanın kendı hatasıysa hemen kabul eder demıs neyse aradan bıraz zaman gectıkten sonra ıyı nıyet garantısıne alınmıs ve sadece işçilik 1.500 tl idi galıba tam hatırlamıyorum bu parayı odedı ve sıfır sanzıman takıldı bu arada km sı 80.000 km ıdı sımdı ıse ozel de devammı edım yoksa servısemı gotureyım kararsız.

şimdi benım aracım 1.2 tsı bahsedeyım aracım 2016 model ve aracım ıstanbul trafıngnda 15 dakıkadan fazla dur kalk yapınca alttan taraftan garıp ses gelıyordu ılk basta skoda sultanbeylı cakırogluna goturdum bakıp ettıler alt takımı yağladık sorun yok dedıler devam ettıler sonra yıne aynı trafıklerde aynı sıkıntıları yaptıktan sonra 04.12.2017 tarıhınde göztepe erya oto goturdum servıs danısmanına aracı teslım ederken anlattım bakın bende eskı fıat servıscısıyım bu arza bu durumlarda yapıyor dedım oda bana sunu dedı beyfendı bakın sızde servıscıymısınız bu araca tam gunu ayıramam dedı sende aynısını yapıyorsun dıyınce bende hayır dedım fıat bu konuda cok hassas dedım sorunu cozmeden kesınlıkle teslım etmıyorduk bunu kesınlıkle kabul etmıyorum dedım ve dıger sıkıntıları soyledım kumanda pılı bıtmesı ,kasıslerde koltuklardan ses gelmesı ve far ayarı gıbı (led xenon taktırdım onun ıcın) sonra akşamına aradı benı sorunu bulduk sanzıman kavrama parcası bozulmus elımızde yok sıparıs verdık bılgınız olsun dedı tamam dedım sonra 07.12.2017 aradılar gelın aracınızı alın dedıler ve kumanda pıl degısımı ve far ayarı ıcın 40 tl ödedım sonra 2 yıl veya 30.000 km bakımı sordum bana sunu dedı 1.000 tl yakın fıyat oluyor dedı ıstersenız dedı ocak ayında %15 ıle %20 ındırım yapıyor skoda dedı zaten normal km dolduramadıgın ıcın ve nısan ayının yerıne ocak ayında yaptırırsan daha ucuza yaptırırsın dedı ve garantı uzatımı sordum 1 yıllık garantı uzatımı 900 tl 2 yıllık uzatım 2100 tl dedı 3 yıllık uzatım 3.500 tl dedı bende neden yıl arttıkca fıyat duser bıldıgım neden burda artıyor dedım oda arac daha cok yaslanıyor ve sorun cıkarması daha cok fazlalasıyor bu sebebden pahalalısıyor dedı.

Çevrimdışı Ceycey1103

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu aralar 30.000 bakımı için fiyat alan var mı?Balata değişimi kesin değilmiş,ustalar karar veriyor denildi.Standart 30.000 bakım fiyatı 765 TL verdi Aykan Maltepe,bujiler artık 30.000 bakımında değişmiyor dedi.Kayadibi ve Erel ise bujiler değişiyor dedi 1030 TL fiyat verdi.
« Son Düzenleme: 03 Ocak 2018, 13:02:30 Gönderen: Ceycey1103 »

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ceycey1103;630872
Bu aralar 30.000 bakımı için fiyat alan var mı?Balata değişimi kesin değilmiş,ustalar karar veriyor denildi.Standart 30.000 bakım fiyatı 765 TL verdi Aykan Maltepe,bujiler artık 30.000 bakımında değişmiyor dedi.Kayadibi ve Erel ise bujiler değişiyor dedi 1030 TL fiyat verdi.

Buji değişimi 60,000 km'de yapılıyor. Ben 30 Aralık'ta 30,000 bakımına götürdüm Rapid 1.2 TSI DSG aracımızı, 670 TL ödedim.

Çevrimdışı Ceycey1103

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;630886
Buji değişimi 60,000 km'de yapılıyor. Ben 30 Aralık'ta 30,000 bakımına götürdüm Rapid 1.2 TSI DSG aracımızı, 670 TL ödedim.

Yeni yılda servise de 100 lira zam mı yapmışlar?Hangi servise götürdünüz siz?

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ceycey1103;630887
Yeni yılda servise de 100 lira zam mı yapmışlar?Hangi servise götürdünüz siz?

Ankara'da benim servis. Ancak zam olduğunu zannetmiyorum.

Çevrimdışı yusuf28

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Acaba yeni yilda 30.000 bakim yaptirabilen varmi fiyat ne kadar

Çevrimdışı incselcuk

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Yağ Castrol 5w30 LL    140 Lira
Yağ Filtresi ve karter tapası ve pulu  (servisten aldım)   54 TL
Hava ve polen filtresi MAN marka (bu arada serviste geçen yıl hava filtresi Man takmışlar öyle çıktı içinden).  100 TL
Sanayide ustam 40 TL
Yani toplamda 334 TL ödeyerek 30000 bakımı yaptırdım
Aracım 2015 1.2 TSI düz vites. Garantisi de yeni bitti ve uzatmadım
Çanakkale Avek 790 TL istedi bu bakım için ayrıyatten.

Çevrimdışı yusuf28

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
erya oto 19.01.2018 cuma gunu 945 tl ödedim yapılan işlemler
1-yağ
2-yağ filitresi
3-polen filitresi
4-yağ tapası
5-4 adet buji
6-hava filitresi

Çevrimdışı eren1977

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
30 bin bakımı için dün And'dan Şubat ayını randevu aldım. Normal bakım ücreti 790 tl imiş ancak bakım kampanyası kapsamında %10 indirim varmış.

Çevrimdışı yusuf28

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: eren1977;631996
30 bin bakımı için dün And'dan Şubat ayını randevu aldım. Normal bakım ücreti 790 tl imiş ancak bakım kampanyası kapsamında %10 indirim varmış.

Buji degisimi yoktur bazi servisler de buji degisimi 60.000 km yapiyormus erya 30.000 km degistirdi resmen tuzak

Çevrimdışı maystor

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
İstanbul AVEK 2. yıl bakımı için 790 tl dedi, geçen sene 590 idi. 1 senede 200 tl -%33 zam. Bizler o kadar zam almıyoruz maaşlara. Daha 2 hafta zamanım var garantinin dolmasına. Kararsız kaldım. Filtre setleri 40-100 tl gibi bir fiyatı var. Yağ da 100 tl civarında. Ustaya da 50-100 versek üçte bir parasına halloluyor. Araç superb 1.4tsi düz vites.

Çevrimdışı incselcuk

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: maystor;632036
İstanbul AVEK 2. yıl bakımı için 790 tl dedi, geçen sene 590 idi. 1 senede 200 tl -%33 zam. Bizler o kadar zam almıyoruz maaşlara. Daha 2 hafta zamanım var garantinin dolmasına. Kararsız kaldım. Filtre setleri 40-100 tl gibi bir fiyatı var. Yağ da 100 tl civarında. Ustaya da 50-100 versek üçte bir parasına halloluyor. Araç superb 1.4tsi düz vites.

ben aloparçadan aldım filreleri MAN marka zaten serviste onları takıyor bence yan sanayiye gitme al man marka filtre castrol 5w30 yağ git ustana yaptır

Çevrimdışı Agronom

• Kıdemli Fabialog
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: incselcuk;631994
Yağ Castrol 5w30 LL    140 Lira
Yağ Filtresi ve karter tapası ve pulu  (servisten aldım)   54 TL
Hava ve polen filtresi MAN marka (bu arada serviste geçen yıl hava filtresi Man takmışlar öyle çıktı içinden).  100 TL
Sanayide ustam 40 TL
Yani toplamda 334 TL ödeyerek 30000 bakımı yaptırdım
Aracım 2015 1.2 TSI düz vites. Garantisi de yeni bitti ve uzatmadım
Çanakkale Avek 790 TL istedi bu bakım için ayrıyatten.

5w30 Edge mi kullanıyorsunuz? Gerek var mı benzinli araca Edge kullanmaya?