škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

fabia 1.2 110 DSG 2016 Hakkında bazı konularda yardım edebilicek arkadaşlar

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fabia2016

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2016 model fabia 1.2 110 DSG aracım var
bir depo yakıtla yaklaşık olarak 650 km gittim yani son zamlardan sonra benzin iyice cep yakıyor lpg taktıran var mı ve öneriyorlarmı hangi marka taktınız

ikinci konu ise navigasyon takan var mı ne kadar nerde taktınız

bir diğer konu ise anahtarda camları kapatma taktıran varmı fiyatları nedir

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabia2016;610697
bir depo yakıtla yaklaşık olarak 650 km gittim yani son zamlardan sonra benzin iyice cep yakıyor lpg taktıran var mı ve öneriyorlarmı hangi marka taktınız

Android Auto kullanırsanız navigasyon almanıza gerek kalmaz. LPG sistemi biliyorsunuz belki, turbo motorlara çok uygun değil. Tam performans için Lpdi sistemleri öneriliyor ki bu da Prins en iyisi. En son fiyatı € 2,250 idi.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Navigasyonu taktırmaya değmez ki herkesde akıllı telefon var. bence fuzuli harcama olur navigasyon taktırmak.

Bütüm cam lar anahtar ile kapanmıyor sadece şoför tarafı kapanıyor o da bilgisayar yazılımı ile oluyor.

lpg işine ben sıcak bakmıyorum pek.

Çevrimdışı fabia2016

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bende pek sicak bakmiyorum ama benzin az daha cikarsa mciddi manada dusunurum suan arastiriyorum net karar vermedim daha 2.250 euro mu  yanlismi yazdihiz o kadarsa fiyati cok pahali

Çevrimdışı oktay1975

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Navigasyon konusunda android auto iş görüyor.
LPG için . Ben şahsen yakıtta memnunum.
Araca alıştıkça biraz düşüyor.
Tavsiyem gaz pedalına biraz nazik davranın
5.xx rakamlar için sanırım yeterli olacaktır.
Saygılar

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabia2016;610726
bende pek sicak bakmiyorum ama benzin az daha cikarsa mciddi manada dusunurum suan arastiriyorum net karar vermedim daha 2.250 euro mu  yanlismi yazdihiz o kadarsa fiyati cok pahali

Evet fiyatı 2,250 Euro. Bu tamamen sıvı sistem. Prins yazınca youtube'a videoları filan var. Diğer sistemlerde benzin ve LPG birlikte kullanılırken bu sistemde tamamen sıvı LPG kullanılıyor. Performans kaybı filan da olmuyormuş. Forumda bir arkadaşımızın Seat Leon'u vardı, uzun uzun açıklamıştı artısını eksisini. Lpdi yazarsanız bulabilirsiniz sanırım.

Bende de aynı motora sahip Combi var. Şehir içi ortalamam 5.4 l/100 km. Kilometrede 26-27 Kuruş yakıyor. Çok da araca binen birisi olmadığım için hiç LPG düşünmedim. Türkiye'de CNG istasyonları olsa düşünmeden taktırırdım, ancak Ankara'da bir yerde Türkiye'de de 15 yerde var şu an.

Çevrimdışı fabia2016

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
5.4 cok iyi fabrika verisi 5.8 benimkinin ama genelde 7 lerde oluyo 6.5 ile 7 arasi oluyo ama buda 34 35 kuruslari buluyo benzin 5.3 lerde  suan 5.4 yakiyorsa iyi sizin

Çevrimdışı fermat

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabia2016;610697

şehir içi bir depo ile 650 km kötü değil hele yoğun trafikte kullanıyorsanız hiç fena değil belki biraz dikkatle 700-750 km aralığına çıkarırsınız ki tadından yenmez km de 40-45 krş bu akaryakıt fiyatları ile normal zaten

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabia2016;610787
5.4 cok iyi fabrika verisi 5.8 benimkinin ama genelde 7 lerde oluyo 6.5 ile 7 arasi oluyo ama buda 34 35 kuruslari buluyo benzin 5.3 lerde  suan 5.4 yakiyorsa iyi sizin

Hız yapmıyorum, pedalın altında yumurta var gibi sürüyorum hep. Benzin de bu geceden sonra 5.09 oluyor. Benim %6.5 indiririm var BP'de, bunu da ekleyince 4.76 filan yapacak. Ancak 1.5 ayda bir depoyu doldurduğum için çok da umursamıyorum bu durumu.

Çevrimdışı fabia2016

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
4.5 lt nasil oluyo fabrika verisi 5.8 ken ben kisa mesafede kullaniyorum 2 ,3 km gibi kisa mesafelerde oldugu icin yuqsek yakiyo sizin dizelmi yoksa lpg sordum tavsiyede etmiyorlar lpd diyorlar oda cok para lpg taktiran yok sanirin

Çevrimdışı fermat

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ruzgar;610928
Ben 4.5 lt yakiyorum sehir içi arac 1.2 tsi dsg..:D

buna inanmamızı beklemiyorsun herhalde hocam

Çevrimdışı Ceycey1103

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ruzgar;610928
Ben 4.5 lt yakiyorum sehir içi arac 1.2 tsi dsg..:D

Şehir içinden kastınız nedir merak ettim?4.5 yaktıracak bir şehir içi aklıma gelmedi.

Çevrimdışı Hacibumbada

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Yakıt konusu için bir iki şey söylemek istiyorum.
şu kadar litre yakıyor diyemem ama örnek veriyorum 5.0 yakıyorum yazsa biri düşününce evet bende okadar yakıyorum da diyebilirim 9.5lt yakıyor diyen biri olsa düşününce evet ben bende okadar yakıyorumda diyebilirim :)

Ev ofis mesafem çok kısa 3-4 dk sürüyor sabah gelirken yolum düz 9.5lt civarı görüyorum 3-4dk lık yolda akşam dönerken farklı yoldan geliyorum bayır çıkıyorum 23.5lt bile gördüm otoparka bıraktıgımda.
Demek istediğim başlangıçtan itibaren degilde bir depo için konuşsak bence fabia düşünenler için daha düzgün bir bilgi olur.
Aracım 4300km de ve son 1000km de degerler biraz daha oturdu. 100 tl shell nitro+ kullanıyorum. 100 tl ile 260-310 km arası yapıyorum.Şuan mesela 232km olmuş 130 gösteriyor ekran ki bana göre 60 daha giderim. orda ister 4.4lt yazsın ister 15.5lt yazsın  100tl benzin aldıgımda eğer sürekli kısa mesafe kullanıyorsam 260, kadıköy Tuzla gidip geliyorsam 290-300e kadar yolum oldugunu biliyorum.
Şehir içi trafikte 30 la gidilse bile fazla farketmiyor ama dur kalk dur kalk rampa bayır 8lt lere kadar görüyorum onun harici bir rakam söyle derseniz 5.4-6.6lt arası oluyor şehiriçi iyi mi kötü mü fazla mı agresif kullanıyorum bilmiyorum. yakıt değerlerine arabadan inmeden bakarım sürekli ama kullanırken de yakıtı dert etmem düşünmem az yaksın çok yaksın aldıgım zevke bakarım.Günlük yaptıgımda ortalama 35-40 km yoldur.
Bir örnek daha vereyim Maltepe Narcity var bilen arkadaşlar yolunu bilir E5 den baglandıktan sonra 3.5 kmlik güzel bir yol. Onun dönüşü full rampa inilir.E5 e baglanana kadar 3.5km yolda ekrana göre 1.8lt gösteriyor resimlerini çekip 1.8lt yaktım demekte saçma olur :) Total mesafeyi söylersek sanki daha mantıklı olur.
Bu arada uzun mesafe 6.6lt gösteriyor ekran 4300km için.

Edit: Tam araç km'si 4378.

Çevrimdışı bekomach

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam şimdi bence ne kadar az yaktığı önemli değil, az yakarsa zaten cebinize fayda sağlar. Maksimuma bakmakta fayda var ben size kendi değerlerimden bahsedeyim zaten forumda en çok yakan kişilerden biri olabilirim :)

Aracım 12600km oldu. 1 kere Ankara-İstanbul-Ankara yaptım onun dışında uzun yolum yok.

Genel ortalamam 7.7l/100km (3000km civarı sıfırlamıştım en son). Aracı %55seri, %30 full gaz, %15 sakin kullanıyorum.

En yüksek gördüğüm değerleri de ekleyeyim:

İstanbul şehir içi yoğun trafik (1.5saat) = 10.0l/100km
Ankara şehir içi 30-35km %98 son gaz=9.3l/100km
Kış ve sürekli seri kullanım Ankara şehir içi trafik, çevre yolu hepsi karışık maksimum gördüğüm değer: 8l/100km (yakıt alımından itibaren)
İstanbul'dan Ankaraya büyük bölümünü 190-200km/sa ile geldim: 7.8l/100km

Hesabınızı buna göre yapabilirsiniz, umarım faydalı olur.