škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia III Genel Soru Cevap

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fermat

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
o duyduğunuz mekanik ses motor ısısı 90 derece olunca kesilir
şehir dışı kullanım 5.5 litre demişsiniz ki basmış olmanız lazım 120-130 yoksa 5.0 litre altına düşer
şehir içi kullanım 7.5 litre biraz fazla zamanla 6.5 - 7.5 aralığına çekilir

Çevrimdışı fermat

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bsg77;613640
Herkese Merhaba, 1.2 TSI 110 beygir beyaz Fabia ile aranıza katıldım.
İlk 500 km kullanımda ortalama 7.1 litre sarfiyat , şehirler arası düz  yolda 5.5 lara kadar indi.Aracın güven veren bir yapısı,hızlanma,süspansiiyon ilk dikktaimi çeken şeyler  aynı zamanda accent blue kullanıyorum.

ilaveten kasko 1134 tafik ise 640 civarında tuttu.

aklıma takılan ise
-araç ilk açıldığında kesik kesik bir elektronik ses gelmekte(mekanik değil) normal midir?tecrübeli arkadaşlardan bilgi rica ediyorum

o duyduğunuz mekanik ses motor ısısı 90 derece olunca kesilir
şehir dışı kullanım 5.5 litre demişsiniz ki basmış olmanız lazım 120-130 yoksa 5.0 litre altına düşer
şehir içi kullanım 7.5 litre biraz fazla zamanla 6.5 - 7.5 aralığına çekilir

Çevrimdışı Corvette.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aracın silecekleri ses yapıyordu, iyi silmeyip iz bırakıyordu, Önü Bosch Aerotwin Plus , arkayıda Bosch rear A331H ile değiştirdim. Silecek değiştireceklere tavsiye ederim gayet kaliteli :ok:

Çevrimdışı kavih

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Corvette.;613735
Aracın silecekleri ses yapıyordu, iyi silmeyip iz bırakıyordu, Önü Bosch Aerotwin Plus , arkayıda Bosch rear A331H ile değiştirdim. Silecek değiştireceklere tavsiye ederim gayet kaliteli :ok:

bende de bu aralar benzer sıkıntı var. değiştirsem neydi diye düşünüyordum, faydalı oldu teşekkürler. peki, orjinallerinin de bosch olduğunu biliyorum amma orjinalleri de bu model miydi? biliyorsanız paylaşabilirseniz sevinirim.

Çevrimdışı Bsg77

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bilgilendirme için tşk ederim, takip edeceğim.yakıt sarfiyatının düşeceğini düşünüyorum araç daha 500 km'de.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13821]Corvette.[/MENTION] Cem nerden kaça aldın bende almayı düşünüyorum eskileri hem iz yapıyor hemde güzel temizlemiyo.

Çevrimdışı Corvette.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=12914]kavih[/MENTION] Orjinalinin Bosch olduğunu sanmıyorum, Silecekte logosuda yok. Genelde basit-orta seviye silecek takıyorlar.

[MENTION=14289]smtcglr[/MENTION] Samet iz yapmaya ve çizmeye başladıysa bence değiştirmek lazım. sileceksepetinden aldım, ertesi gün elime ulaştı. :ok:

http://www.sileceksepeti.com/Fabia-2015-2017,LA_1128-2.html#labels=1128-2

Kar yağdığında buz tutmuştu, Birde cam buzluyken elim takıldı çalıştırdık sileceği oradan ilk darbeyi aldı. Sonra atlama yapıp çizmeye başladı.

Çevrimdışı Erdem T.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: coxcomb;613695
Fakat yağmur sensörü varsa da düğmeler bu şekilde. Sadece kolu yukarı kaydırıp  INT pozisyonunda yağmur sensörünü aktif ediyoruz.

Ben aracı 2. el aldığım için acaba ekstra ekletilmiş midir diye düşünerek sensör olup olmadığını nasıl anlarız diye merak ettim. Sanırım özel olarak anlamanın bir yolu yok, test ederek anlayacağım.

Cevabınız için teşekkürler.

Yağmur sensörlü araçların silecek kollarında INT yazmaz hocam. Aracınızın önceki sahibinin de servise yüzlerce lira vererek sensör eklettiğini sanmıyorum şahsen.

Yine de yüzde yüz emin olmak için şöyle yapabilirsiniz:

Silecek kolunu INT konumuna alıp ayar tuşunu en sola(en küçük damlaya) çekin. Silecek 1 kere çalışıp durduktan hemen sonra cama şişeyle falan su dökün. Eğer silecek aradan 5-6 saniye geçmeden son hızda çalışmaya başlarsa sensör takılmış demektir.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fabianın müzik sistemi için ekolayzır ayarı yapan var mı. En iyi şu şekilde keyf alırsın denecek bi ayar düzeni varmı ?

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;614014
Fabianın müzik sistemi için ekolayzır ayarı yapan var mı. En iyi şu şekilde keyf alırsın denecek bi ayar düzeni varmı ?

Samet kardeşim araca kim bindiyse ses sistemine hayran kaldi. Bolero ekrana da oyle. Ben hic equalizer ile ugrasmadim sadece rear front ayarini tam saft tunelinin uzerindeki hizaya getirdim sanarsin icerde dolby digital sinema sistemi var:)). Radyoda falan cok belli etmese de apple carplay ile muzik dinlerken efsane. Carplay ile muziklerde sanirim iphonenun kendi equlizerinin ayari gecerli oluyor o nedenle o equalizer ayarim ne ise ona bakip sana ismini gondereyim.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13909]jackalcarlos_18[/MENTION]  Bende çok memnunum ses sisteminden aynen dediğin gibi binen herkesde çok memnun, sadece daha iyi bi ayar varmı diye merak etmiştim :)

Çevrimdışı Erdem T.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alarm sesini duyan var mu hiç? Korna mı yoksa siren mi? Nasıl çaldırılacağını bilen var mı bir de?

Çevrimdışı Erdem T.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jackalcarlos_18;614061
Alarm var mı?

Sürücü kapısında araç kilitliyken yanıp sönen kırmızı bir ışık var. O alarm olduğu anlamına gelmiyor mu yoksa?

Çevrimdışı Murat Ç.

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Erdem T.;614071
Sürücü kapısında araç kilitliyken yanıp sönen kırmızı bir ışık var. O alarm olduğu anlamına gelmiyor mu yoksa?

Benim bildiğim sadece kapıların kilitli olduğunu gösteriyor bize. :)