škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia III Genel Soru Cevap

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fermat

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Corvette.;610096
Farklı bir ses sorunu yaşıyorum. Düşük hızlarda vites 1,2,3 ile giderken gazı hafif kestiğimden ön tarafta tık tık diye ses geliyor. Frene basıp tekrar harekete geçtiğimde yine aynı ses geliyor. Yüksek hızda ses gelmiyor. 2 metal birbirine çarpıyor gibi. Motor kulaklarından mı kaynaklanıyor ?

lastikler yeni ise ilk zamanlar yapar ama ses metal metale çarpıyor gibi diyorsun lastiklerden birine çivi girmiş olabilir amortisör takozları olabilir

Çevrimdışı fermat

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Corvette.;610096
Farklı bir ses sorunu yaşıyorum. Düşük hızlarda vites 1,2,3 ile giderken gazı hafif kestiğimden ön tarafta tık tık diye ses geliyor. Frene basıp tekrar harekete geçtiğimde yine aynı ses geliyor. Yüksek hızda ses gelmiyor. 2 metal birbirine çarpıyor gibi. Motor kulaklarından mı kaynaklanıyor ?

(1.2 TSI DSG)

lastikler yeni ise ilk zamanlar yapar ama ses metal metale çarpıyor gibi diyorsun lastiklerden birine çivi girmiş olabilir amortisör takozları olabilir

Çevrimdışı Corvette.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
https://www.youtube.com/watch?v=BcNe9SYs5eY

Usta açıklamış, Ses yapan parçayı gösteriyor. Dsg başa bela arkadaş manuel alsaydım keşke :)

Çevrimdışı dehawen

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Corvette.;610229
https://www.youtube.com/watch?v=BcNe9SYs5eY

Usta açıklamış, Ses yapan parçayı gösteriyor. Dsg başa bela arkadaş manuel alsaydım keşke :)

Gecmis olsun hocam. Ne yapacaksiniz bu durumla ilgili?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Corvette.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dehawen;610232
Gecmis olsun hocam. Ne yapacaksiniz bu durumla ilgili?

Servisten randevu alıp gösterecem, İbizamız var dsg 2 sene oldu maşallah bir sorun çıkarmadı ne ses ne başka bir şey. Bu ses can sıkıcı sanki aracın bir parçası kopmuş sallana sallana gidiyormuş hissi yaratıyor bende.

Trim sesleri ile başladı, şanzıman şakırtısı da başlayalı 2 hafta kadar oldu, Bugünde gaza basınca sürücü koltuğun içinde birşey oynuyor beni geri atıp sarsıyor ve tak diye ses geliyor koltuktan (bombeli bir şey olur ya basarsın içine çöker kendiliğinden atar aynı onun gibi oluyor).  Ciddi ciddi canımı sıkmaya başladı bu sesler, Koltuğun tekrar ayarladım oturttum yerine yükseklik ayarını da değiştirdim bakalım test edicem yapmaya devam edecek mi :mad:

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Koltukta olan olay bana da olmuştu yaslanma kısmıda sac plaka gibi bişey var sanırım yaslanınca göçüyo

Çevrimdışı Corvette.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün yine yaptı koltuk demek ki koltuğun içinden bir şeyler yerinden oynadı, yada malzeme kalitesi kötü. Eski arabalarda yaşamadığım şeyleri bunda yaşayınca yavaş yavaş arabadan soğudum açıkçası.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
koltukta olan şey her zaman olmuyor malzeme kalitesinnden olduğunu düşünüyorum.

Çevrimdışı dehawen

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün aracın 15bin bakımını Doğuş Maslakta yaptırdım. Silecek suyu iptali ve doğuş indirimiyle 620tl ye geldi arkadaşlar. Bilginize

Çevrimdışı Musti565

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dehawen;610329
Bugün aracın 15bin bakımını Doğuş Maslakta yaptırdım. Silecek suyu iptali ve doğuş indirimiyle 620tl ye geldi arkadaşlar. Bilginize
Silecek suyu iptali nedir hocam?

Çevrimdışı dehawen

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Musti565;610340
Silecek suyu iptali nedir hocam?

Arac servise alinmadan servis danismanina silecek suyu koymalarini istemedinizi belirtiyorusunuz. Boylece 30 lira gibi bir ucreti odemekten kurtuluyorsunuz.

Çevrimdışı Musti565

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dehawen;610341
Arac servise alinmadan servis danismanina silecek suyu koymalarini istemedinizi belirtiyorusunuz. Boylece 30 lira gibi bir ucreti odemekten kurtuluyorsunuz.

Teşekkürler

Çevrimdışı Ceycey1103

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dehawen;610329

Hayırlı olsun öncelikle,bakımdan sonra değişiklik varmı araçta,yakıt konusunda bir değişim var mı?

Doğuş indirimi neye göre oluyor:) ?

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dehawen;610341

Silecek suyu 8 Tl+KDV yazıyorlar Škoda'da. İstemezseniz de şebeke suyu dolduruyorlar :)

Çevrimdışı dehawen

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Polo araçmızda 35tl fark ödediğimi bilirim. Faturasını bulursam görüntüyü atarım