škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia III Yakıt Değerleri Paylaşımı-Ana Konu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dehawen

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Depoyu bugun yeniden doldurdum. Çeker atarım. Öyle aman aman dur kalklara girmedim ama her gün karşıya gidip geliyorum. Gerçi bugunden itibaren asfalt çalışması başladı. yakıt durumumuz ne olur bundan sonra mechul

Çevrimdışı fermat

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sedatss;612581
Mimaroba-çapa-alibeyköy biraz dur kalk biraz akıcı ortaya karışık  şartlarla hız ortalaması 43 km 6.4 lt ( güzergah 50 km toplamda). Aracım  1300 km'de. Şehirler arası Bursa(kestel) - İstanbul alibeyköy ortalamam  ise 6.9 lt ama hunharca kullandım. 125 km ve üzeri geldim genelde.  Arabada 5 kişiydik ve bu performansta kullanmama rağmen 6.9 lt yakması çok  hoşuma gitti. 80-90 km hızlarla gitsem 5 lt ye düşecektir. Kısaca  memnunum :) (1.2 TSI 110 BG DSG)

80-90 km ile gidersen yakıt fabrika değerleri olan 4.2 ye iner dostum denedim gördüm

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu sabah açık denebilecek trafikte 20 km mesafeyi tam olarak 30 dakikada gitmişim. o süreçteki yakıt tüketimim 5.2 litre.

yüzler gülüyor.

Çevrimdışı AlvaroFabia

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İlk başlangıçlarda 6 - 6.5 civarlarında oluyor benim de İstanbul trafiğinde sonradan az da açıksa trafik 5.5'a kadar düşüyor. Örneğin Ünalan Maltepe yaptım haftasonu. Bizim oralarda yokuşlar var; ilk olarak araba 30ltlerde falan başlıyor, Maltepe'ye vardığımda 5.5 ile bitirdim. Daha sonra Maltepe'de 1 saat bekleyip yeniden döndüğümde 5.2lt ile bitirdim.

Genel olarak harcama olayını seviyorum Fabia'da. 4'lü değeri bir kez gördüm. O da 7. vites 80 ile giderken otoyolda.

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim manualde duz acik yolda 90km hizla sabit 5. Viteste 4.9lt yakit ortalamasi, 100km de 5.2lt yakit ortalamasi goruyorum. Bakirkoy Halkali hafif acik yolda 4-5 isikta durarak git gel 5.0lt cok rahat goruyorum.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Valla ben yolu gördümmü yapıştırıyom o yüzden de bi depo ile en fazla 500 km gidebildim bu zamana kadar şehir içinde. Uzun yol yapamadım henüz değerler hiç düşmedi bayramda artık .

Çevrimdışı remy

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Siz gelin bizim Leon u görün :)
10 litre ile geziyoruz 5 senedir..
Fabia da çok kasmiyorum 7-8 litre arası gösteriyor ekranda..
Aldığımdan beri 48 gün oldu 1500km yol yapmışım.. (aracı aksaraydan alıp İstanbul a getirme dahil)
Bugün 34k oldu km saatimiz :)
Lafı uzattım ama ben 7 litreyi görünce yeterince mutlu oluyorum

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fabiada 1 depo (fazlasi eklenmeden) 500km kotu degil sehir ici beyler gayet iyi degerler

Çevrimdışı Hacibumbada

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhabalar, İstanbul-Manisa/Turgutlu yakıt bilgilerim toplam mesafe 448km ortalama 4.5lt ile tamamladım. 560km daha menzil gösteriyor. Depoyu fullerken pompa atınca bıraktık ağzına kadar doldurmadik. Araçta 3 kişi bagaj doluydu. Yakıt tüketimi için ekstra dikkat etmedim  ortalama 80-140 arası ama genelde 90 civarı Bi yolculuk oldu. Manisa ya girerken 4.3idi bir araçla biraz inatlasinca 160-180lere çıktım orda 4.5lt ye çıktı :)

[/url][/IMG]

Çevrimdışı AlvaroFabia

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Güzel değerler hocam. Ben de bu haftasonu babamın 2016 polosunu kullanayım dedim. Benim araç nasıl açık yolda kolayca 5.2 lt'ye iniyorsa, polo da 4.8'e indirmeyi başardım kolayca. İkisi de otomatik referans olarak dursun bir kenarda : ).

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hacibumbada;618470
Merhabalar, İstanbul-Manisa/Turgutlu yakıt bilgilerim toplam mesafe 448km ortalama 4.5lt ile tamamladım. 560km daha menzil gösteriyor. Depoyu fullerken pompa atınca bıraktık ağzına kadar doldurmadik. Araçta 3 kişi bagaj doluydu. Yakıt tüketimi için ekstra dikkat etmedim  ortalama 80-140 arası ama genelde 90 civarı Bi yolculuk oldu. Manisa ya girerken 4.3idi bir araçla biraz inatlasinca 160-180lere çıktım orda 4.5lt ye çıktı :)

[/url][/IMG]

Drive green skor'unu nasil yakit tüketim ekraninda gösterdiniz hocam?. Bende ayri ekranlarda görüluyor ayarlardan mi yaptiniz?

Çevrimdışı Hacibumbada

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jackalcarlos_18;618658
Drive green skor'unu nasil yakit tüketim ekraninda gösterdiniz hocam?. Bende ayri ekranlarda görüluyor ayarlardan mi yaptiniz?

Ekstra hiç bişey yapmadım. Siz sorunca düşündüm de eskiden gözükmüyordu diye hatırlıyorum ama güncelleme fln hiç bir şey de yapmadım, inanın bir fikrim yok :)

Çevrimdışı AlvaroFabia

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Dün, genel olarak açık trafikte, ilk defa gidiş dönüş 4.9 lt/100km'ye indirebildim.

Ünalan- Sabiha Gökçen - Ünalan.

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Başlık harici olsa da, Citigo'nun bu konuda nasıl harikalar yarattığını göstermesi açısından bilgi paylaşımı yapmak istiyorum.

Bayram dönüşü Eskişehir'den, İstanbul'a gelirken yakaldığım değerler. (arabada tek başımayım)

Toplam mesafe : 353 km
Ortalama hız : 101 km/saat
Sürüş süresi : 3 saat 29 dakika
Ortalama yakıt tüketimi : 4,3 litre