škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia 3 fabrika çıkış lastik markaları

Anatolia · 133 · 40636

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı firat1337

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün and otoda manuel fabia 90beygirlik jant kapaklı aracta bridgeston lastik vardı. Şaşırdım doğrusu.

Çevrimdışı kavih

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: firat1337;618108
Bugün and otoda manuel fabia 90beygirlik jant kapaklı aracta bridgeston lastik vardı. Şaşırdım doğrusu.

siz deyince ben de şaşırdım. muhtemelen teşhir arabasına takmışlardır, diye tahmin ediyorum.

Çevrimdışı fermat

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
lanet kumho takmışlar takur tukur patır kütür gidiyoruz bari 190 lık taksalardı oda yok

Çevrimdışı kavih

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fermat;618173
lanet kumho takmışlar takur tukur patır kütür gidiyoruz bari 190 lık taksalardı oda yok

kumholar çok fena. sahibinden'e koyup sattım kisliklari çıkarırken üzerine ekleyip continental premium contact 5 taktım. güzel lastik.

Çevrimdışı Firzen

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Artık binek otomobillerde de kış lastiği zorunlu. Hayırlu olsun :/

Çevrimdışı caner_od

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Konu hortlatayım :)

2018 yılında 2017 model fabia 3 aldım. üzerinde Nexen lastikle geldi.

Fabia'ya geçmeden önce;

Fiat punto kullanıyodum. arka frenleri kampana olmasına rağmen fren konusunda fabia'dan daha iyiydi ki bilirsiniz, gitmez durmaz değişik bir arabadır bahsettiğim araba.

Şimdi fabia'ma nokian wr d4 kış lastiği aldım.

ilk olarak siparişi 185/65/15 olarak verdim. kargo kapıma kadar geldi. Sonrasında internette okuduğum yol tutuşu yüksek hızlarda etkiliyor denmesinden dolayı orjinal boyutlarında almak üzere kabul etmedim ve aynı firmadan 185/60/15 i istedim.

Lastik araştırmalarım sırasında, adını duymadığım Nokian'ın meğer çok iyi olduğunu, önde gelen markalardan olduğunu öğrenmiş bulunuyorum :)

Nasipse, bu hafta içinde geldikten sonra lastiklerimi taktırıp güzel bi tura çıkıcam. Umarım söyledikleri kadar vardır. Memnun kalırsam yaza da bir dha yüzüne bile bakmamak üzere nexenden kurtulup nokian alırım diyorum.

:)

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kaça aldınız nokian ları. Nokian kış lastiğinde çok ünlü.

Çevrimdışı ozgurcollu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bende bu sene 185 60 r 15 nokian wr d4 aldım. Size ne kadara geldi lastikler. Ben taktırdım yakıt olarak yazlıklardan hiç farkı yok gibi belki 0.1 litre filan etkilemiştir en fazla o da sürüşteki fark ve trafikten kaynaklanabilir. Seste de hiçbir fark yok nexen'den daha az bile geldi bana :) ama şöyle bir şey var yazlıklarda nokian pek bilinmez adamlar kuzeyli bence yazlık için conti'den vazgeçmeyin derim, yazlıklarda nokianın pek test verisi yoktur. Ben yazlıkta nexende kalıcam 2 3 sene en az.

Çevrimdışı hanifi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.skoda-motorsport.com/
Alıntı yapılan: caner_od;644510
Konu hortlatayım :)

2018 yılında 2017 model fabia 3 aldım. üzerinde Nexen lastikle geldi.

Fabia'ya geçmeden önce;

Fiat punto kullanıyodum. arka frenleri kampana olmasına rağmen fren konusunda fabia'dan daha iyiydi ki bilirsiniz, gitmez durmaz değişik bir arabadır bahsettiğim araba.

Şimdi fabia'ma nokian wr d4 kış lastiği aldım.

ilk olarak siparişi 185/65/15 olarak verdim. kargo kapıma kadar geldi. Sonrasında internette okuduğum yol tutuşu yüksek hızlarda etkiliyor denmesinden dolayı orjinal boyutlarında almak üzere kabul etmedim ve aynı firmadan 185/60/15 i istedim.

Lastik araştırmalarım sırasında, adını duymadığım Nokian'ın meğer çok iyi olduğunu, önde gelen markalardan olduğunu öğrenmiş bulunuyorum :)

Nasipse, bu hafta içinde geldikten sonra lastiklerimi taktırıp güzel bi tura çıkıcam. Umarım söyledikleri kadar vardır. Memnun kalırsam yaza da bir dha yüzüne bile bakmamak üzere nexenden kurtulup nokian alırım diyorum.

:)
Kış için tercihiniz güzel olmuş. Ben geçen sene 700 küsüre almıştım çok memnunum. Bu sene fiyat baya artmış malum piyasa koşullarından dolayı. Ömrü boyunca kullanmaya katkıda bulunmak için havalar ısınınca hemen yazlığa geçin. Israrcı olursanız eğer kışın faydasını gördüğünüz yumuşak kauçuğu eritirsiniz.

Hanifi GÜNDÜZ - Škoda Fabia III 1.0 TSI 110 Hp 200 Nm DSG Style 2017

Çevrimdışı hanifi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.skoda-motorsport.com/
Alıntı yapılan: ozgurcollu;644513
Bende bu sene 185 60 r 15 nokian wr d4 aldım. Size ne kadara geldi lastikler. Ben taktırdım yakıt olarak yazlıklardan hiç farkı yok gibi belki 0.1 litre filan etkilemiştir en fazla o da sürüşteki fark ve trafikten kaynaklanabilir. Seste de hiçbir fark yok nexen'den daha az bile geldi bana :) ama şöyle bir şey var yazlıklarda nokian pek bilinmez adamlar kuzeyli bence yazlık için conti'den vazgeçmeyin derim, yazlıklarda nokianın pek test verisi yoktur. Ben yazlıkta nexende kalıcam 2 3 sene en az.
Nexen in normalde sert olduğunu söylerler. Yazlık olmasına rağmen sert olduğu için haliyle ses yapacaktır. O yüzden fabrikadan Kumho ile gelenler Nexen kullananlara oranla daha mutlu :).

Nokian ın gürültü desibel oranı oldukça düşük. Ses yaparsa anca lastiğin üzerindeki tırtıklar ses yapar başka da duymazsınız. Sessiz yanak teknolojisinden bahseder sitesinde. Ben alırken iyi bir lastik alayım rahat edeyim diye çok araştırmıştım.

Hanifi GÜNDÜZ - Škoda Fabia III 1.0 TSI 110 Hp 200 Nm DSG Style 2017

Çevrimdışı hamemo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
185/65/15 Nokian WR D4 kış lastiği aldım. Üretim tarihi Kasım 2017. Tanesi 250 liraya geldi. İyi mi yaptık kötü mü, aracı kullanırken anlayacağız.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hamemo;644569
185/65/15 Nokian WR D4 kış lastiği aldım. Üretim tarihi Kasım 2017. Tanesi 250 liraya geldi. İyi mi yaptık kötü mü, aracı kullanırken anlayacağız.

2018 üretimi yokmuydu yoksa daha ucuz diye mi aldınız

Çevrimdışı hamemo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;644570
2018 üretimi yokmuydu yoksa daha ucuz diye mi aldınız

Daha uygun diye aldım.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Lastikte üretim yılına bu kadar takılmamak lazım. Galericelerin lokal boya için fiyatları düşürmesi kadar anlamsız bence. Lastikler iyi koşulda saklanırsa 10 yıl raf ömrü, 5 yıl da kullanım ömrü var. Zaten bie lastiği de 5–6 yıldan fazla kullanamıyorsunuz çok fazla. Kılcal çatlaklar oluşuyor vs. 2016 Kasım bile alınabilir. Sonuçta tüketici açısından uygun fiyata lastik alabilmek önemli.

Çevrimdışı smhtncr86

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
dün gittigidiyordan tanesi 288'e 4 adet 185/60/15 wr d4 aldım. internetteki ve buradaki yorumlar etkili oldu almamda. Umarım memnun kalırım. Kayseri'ye kar düşmeye başladı, kullandıktan sonra yorumlarımı ayrıca paylaşacağım.