škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

lambda (oksijen sensörü) değişimi

mustang · 56 · 31446

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
oto starttan garantili ala biliyormuyum  parça no ile mi alacağım daha önce alış veriş yapmadım detaylı anlatabilir misin

Çevrimdışı mustang

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fmaka;452119
oto starttan garantili ala biliyormuyum  parça no ile mi alacağım daha önce alış veriş yapmadım detaylı anlatabilir misin

bahsettiğin anlamda garantiyi ancak yetkili servis verir sanırım 2 yıl parça garantisi ama fiyat neredeyse 3 katı risk almak zorundasınız... üye olun sonra zaten site marka model vs. şeklinde sizi yönlendiriyor, sorularınızı site yönetimine sorabiliyorsunuz...

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ngk 235 e buldum
rölanti sorunu sensor değişimiyle hemen bitiyor mu
elektronik parça ya dışarıda kimse garanti vermiyor :(

Çevrimdışı smyomekatronik

• OCTAVIA 1.6 FSI
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fmaka;452904
ngk 235 e buldum
rölanti sorunu sensor değişimiyle hemen bitiyor mu
elektronik parça ya dışarıda kimse garanti vermiyor :(

Benim arabada buna benzer bir sorun vardı rölanti değeri çok yüksekti, serviste boğaz kelebeği temizlenip adaptasyon yapıldıktan sonra düzelmişti.

Şuanda benimde oksijen sensörü sıkıntım var, servis sensör sağlam diyor fakat arabadaki tüm sorunlar oksijen sensörünü gösteriyor. Çiğ benzin kokusu, gaz yememe, yüksek yakıt, yüklü 4. vitesle çıkılan yokuşun 3. vitesle bile zor çıkılması. Hafta sonu hava güzel olursa kendim sensörü söküp ölçeceğim.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aracın yaklaşık 2 ay önce yıllık bakımı vardı pc ye bağlandı ve lambda sensör arızası verdi ve octilerde 2 adet varmış passatlarda tek adetmiş ve ikiside değişecek dedi bende ortaca sanayisinde sordum eleman 97 oktan shell'den al dedi.oradan ve 97 oktan alıyorum şimdilik soreunsuz gibi.500 tl'nin üzerinden atlamış olduk.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;452972
aracın yaklaşık 2 ay önce yıllık bakımı vardı pc ye bağlandı ve lambda sensör arızası verdi ve octilerde 2 adet varmış passatlarda tek adetmiş ve ikiside değişecek dedi bende ortaca sanayisinde sordum eleman 97 oktan shell'den al dedi.oradan ve 97 oktan alıyorum şimdilik soreunsuz gibi.500 tl'nin üzerinden atlamış olduk.
hocam şansısın gerçekten bana da ustanın dediği benzin deposunu fulle bitene kadar bin düzelme ihtimali var dedi. ancak bizde lpg olduğu için hemen lpg nin bozmasına bağlıyorlar ama lpg olmadan da bozulan lambda lar varmış.
bakalım bi yarım depoyu deneyesim var olmazsa sipariş verdik lambdayı...

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fmaka;452978
hocam şansısın gerçekten bana da ustanın dediği benzin deposunu fulle bitene kadar bin düzelme ihtimali var dedi. ancak bizde lpg olduğu için hemen lpg nin bozmasına bağlıyorlar ama lpg olmadan da bozulan lambda lar varmış.
bakalım bi yarım depoyu deneyesim var olmazsa sipariş verdik lambdayı...
hemen değiştirin diyorlar sanki para dolu kasamız varmış gibi:lol:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1. lambda sensörü değişti 100 km gittim arıza ışığı yanmadı sensör takılalı 150 km dir benzinle kullanıyorum.araba eskiye oranla daha atak ve ara hızlanmada seri. eskiden lpg de seriydi şimd ibenzinde aynı durumu yaşadım. ama lpg de daha denemedim bi çeyrek depo daha benzin kullanayım ondan sonra lpg yorumu yaparım.

Çevrimdışı iondergumus

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
LPG'de kullandınız mı? Yada bu konu için sormak istediğim şu:

Sensörler filan değiştikten sonra LPG için uygun kalibrasyon nedir? Hangi değerleri söyleypde yaptıracağız? Mesela ben ustaya gidince kalibrasyon yapılacak deyip bırakacak mıyım?

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
lpg de ayar yapmadılar sadece sensorü araca tanıttılar işlem bu kadar lpg de sıkıntı olmadı