škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ford Fiesta 2006

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı LeChiffre

• Weatherman
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,

Baslikta konu edilen aracta, ikaz lambasi olarak Durashift EST uyari lambasi bazen uyari veriyor ve arabayi stop ettiriyor. (Ikaz lambasi, kaba tarifle, sari rekte, gunes iceisinde unlem isareti, ilk calistirmada normalde yanip sonen isiklaran biri)

Yabanci sitelerdeki arastirmalarimda benzer sorunu yasiyanlar `Automator` arizasi diye bahsetmisler, yaklasik 600 pound a sorunu cozenler var, yeni parca 1400 pound, sanirim sanzimanla ilgili bir parcaymis.

Daha once benzer sorunu yasayan ve sorunun ne olabilecegi hususunda, servis gitmeden once, bana tecrubelerini aktarabilecek kimse var midir?

Ilginize smdiden tesekkur ederim.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Aynı dert mi bilmiyorum ama kuzenin araç (2006 model otomatik dizel Fiesta), araçta 2 kişiyken bile dur kalk tipi sıkışık trafikte baskı balata ısınmasından dolayı sağa çekip soğumasını bekliyorduk, tedavisi buydu, 1 yıl kullanıp sattı, zira çözüm bulamamışlardı o zamanda...

Çevrimdışı LeChiffre

• Weatherman
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;312664
Aynı dert mi bilmiyorum ama kuzenin araç (2006 model otomatik dizel Fiesta), araçta 2 kişiyken bile dur kalk tipi sıkışık trafikte baskı balata ısınmasından dolayı sağa çekip soğumasını bekliyorduk, tedavisi buydu, 1 yıl kullanıp sattı, zira çözüm bulamamışlardı o zamanda...

Ustad simdi bir yandan da ford forumlarina bakiyorum, soyle bir yorum yazilmis:

''O ışık şanzımanla ilgili, tork konvertöründe sorun olabilir yada şanzımanı zorlayan birşey, şunu yapın aracı 1. vitese takın gaz verin, araca gaz verip yürütürken sol ayağınızla biraz fren yaptırarak sürün bakalım yanıcakmı, yanmazsa biraz daha frene basarak gazı arttırın lambanın yanması lazım, bu şekilde sistemin sağlam olduğunu anlarız, sonra aracınızda frene bastığınızda bir yöne doğru çekme varmı baktınızmı acaba, eğer varsa bu ön fren kaliperinden olabilir, eğer fren pistonlarının biri takılı kalmışsa ve diske tek taraflı basıyorsa araç hafif frenleme hissettiğinde bu lamda yanabilir, öncelikle bu kontrolü yaptırın.''

Bu ikinci bolum, yani aracin bir tarafa cekmesi olayi, sorunu bana aktaran kiside de var.Serviste opmesinler diye biraz bilgili gitmek istedi, ben de merak ettim, sizlere de sorayim dedim. Tesekkurler.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: lrfan;312664
Easytronic gibi bir şanzımansa, dur-kalkı bol trafikte hemen su koyveriyorlar zaten.:wnk:

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;313079
Easytronic gibi bir şanzımansa, dur-kalkı bol trafikte hemen su koyveriyorlar zaten.:wnk:

Adı Easy kendi hardcore :D