škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Aracimda bu ikaz lambasi yandi sonmuyor.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hukuki

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Egzoz lambasi imis kullanim klavuzuna gore. Arac 1.6 tdi dizel otomatik. 100 bin kmde. Bu sorunla karsilasan oldumu. Servise gitmelimi soguktanmi olmustur soner mi.

https://hizliresim.com/wVIakY

Çevrimdışı hsmdgn08

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hukuki;658774
Egzoz lambasi imis kullanim klavuzuna gore. Arac 1.6 tdi dizel otomatik. 100 bin kmde. Bu sorunla karsilasan oldumu. Servise gitmelimi soguktanmi olmustur soner mi.

https://hizliresim.com/wVIakY

Partikül filtreniz dolmuş olabilir hocam.

POCO F2 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben bi anormallik olduğunu sanmıyorum. Aracı çalıştırınca o lamba sönüyorsa sorun yok.

Çevrimdışı Hukuki

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;658796
Ben bi anormallik olduğunu sanmıyorum. Aracı çalıştırınca o lamba sönüyorsa sorun yok.

Sonmuyor hep yaniyor.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hukuki;658810
Sonmuyor hep yaniyor.
Araç çalışınca lamba sönmüyorsa, bir çok durum sebebi olabilir. Hatta lamba kırmızı yanarsa başka şey ifade ediyor. Siz iyisimi servise veya ehli bir ustaya gösterin, bilgisayar ile okuma yapsın ve hataları taratsın.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Aynen, çok gelen bir uyarıdır, yazılımla hata kodu bakılmalı

Çevrimdışı MUZKENTLİ

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
tdı araçlarda genellikle dpf arızasından kaynaklı arıza ışığı yanıyor. 3-4 gün içinde sönerse sistem arızayı kaydediyor. benim aracımda da olmuştu aynı durum servise gittiğimde dpf müşürü arızası çıktı garanti kapsamında değişim gerçekleşmişti.

ama servise gitmeden  3500-4000 devirde aracı 15-20 km sürdükten  sonra sönebilir. deneyebilirsiniz. eğer yine sönmezse diğer arkadaşların  söylediği gibi bilgisayardan arıza kodu çıkarılmalı
« Son Düzenleme: 26 Kasım 2020, 22:33:46 Gönderen: MUZKENTLİ »

Çevrimdışı Kandoroma

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bir önceki arkadaşın dediği gibi 3. viteste otomatikte de olsa mauele alın ve 3. viteste 3500-4000 devirde düz bir yolda hız sabitleyici ile de olabilir 15-20 km yol gidin sorununuz büyük ihtimalle çözülecektir. Aynı sorun bende de oldu servis gerektirmeden hallettim.

Çevrimdışı Hukuki

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;658812
Aynen, çok gelen bir uyarıdır, yazılımla hata kodu bakılmalı

Araci bazi arkadaslarin dedigi sekilde devirli kullandim. Gerci benim isyerimle ev arasi git gel 60 km  oldugu icin kisa mesafeden kurum baglamadan kaynakli olmayacagi dusuncesindeydim. Yinede Yaklasik 60 km biraz daha devirli onerilen sekilde kullandim motor ariza isigi sonmedi. Araci cihaza bagladik kizdirma bujilerinden biri patlamis,  degistirdik 100 liraya, hatalari sildik beklicez insallah yanmaz tekrardan. Bir yetkili servisteki sevis danismaninin sadece cihaz baglama icin 350 tl  aliyoruz demesi ise beni benden aldi.
« Son Düzenleme: 01 Aralık 2020, 00:25:49 Gönderen: Hukuki »

Çevrimdışı kaan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba ayni hata isigi benim 2016 model dizel aracimda da yandi, servise goturdugumde belirli bir seride turbo yag kacagi arizasi yaptigini bundan dolayi dizel partikul filtresinin tikandigini soylediler. EGR sensoru, turbo ve dizel partikul filtresini garantiden degistirmistim 2 sene once.