škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

arka kamera kirlenme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kingsailor

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar aracımın arka kamerası sürekli toz ve kirden dolayı kirleniyor. Geri vitese taktığımda görüş çok kötü oluyor ve bu yuzden arabamdan çıkıp devamlı temizlemem gerekiyor. Bi çözümü çaresi var mı acaba

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çözümü söylemişsin sen zaten :) :)

taktırdıgın yer onemli aşagıda izah etmeye çalıştım. kamerayı takan dımbıl az ugrasmak için tampona taktıysa cabık kirlenir.
bagaj kısmına bagaj acmanın hemen yanına takmak en güzeli. görüş açıdsından da.
Yok eger oradaysa sen cok titizsindir arkadaş, her gün silmekten başka çözüm yok. :)

Çevrimdışı kingsailor

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
evet bagaj tutma yerinde..takan dımbıl uğraşmış..adamın günahını almayalım..Ama kamera aşağı doğru bakar şeiklde...titizlikten değil...resmen hiç birşey görünmüyor..

Çevrimdışı dawn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Superb'de geri görüş kamerası zaten bagaj açma düğmesinin yanındadır. Ama yağmurlu havalarda kirleniyor maalesef. 2016 22. haftaya kadar kamera yıkama standart donanım olarak sunulmuyordu; sonrasında arka cam sileceği ile birlikte eklediler. Yani dımbıllık böyle bir ihtiyaç olacağını öngöremeyen veya başka nedenlerle bu donanımı eklemeden satışa çıkaranlarda. Daha önce geri görüş kamerası olan araç kullanmamış müşteriler olarak bizim böyle bir ihtiyacı tahmin edemememiz normal; bu detayları satıcının düşünmesi lazım.

Çözüm maalesef elle temizlemek veya satıp yenisini almak.

Çevrimdışı kingsailor

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
benımki 22 hafta sonrası ve arka silecek var...ama kamera yıkama yok sanırım...nası aktive oluyor ki?

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
o kısımda da 2 turlu yaklaşım var.
kamera kücük bir yapıya sahip olduğu için arkaya doğru da montaj olabilir, öne doğru da.
arkaya yerleşik yapılırsa bagajın oradaki kıvrımı çatı etkisi gösteriyor ve kamerayı bayagi koruyor hatta kamera nerede diye arayabilirsiniz de, aracı ilk aldığınızda.
ama nekadar öne dogru olursa, yagan yagmur la ıslanması, bu sayede toz yapışması veya yağmurlu havadaki lastiğin savurdugu suların arkada turbulansıyla kameraya ulaşması okadar kolay olur. İnanın 1 cm bile fark ediyor.

Ablamda minicooper vardı, ilk geldiğinde takan herif oyle iyi ve soteleyerek takmıskı 2-3 dk kamera nerede diye aramıştım aracın arkasını.

Kamera dogru yerde ama sanırım biraz dısarıya yakın sizde.
Bu arada kameranın acısıyla oynayabilirsiniz diye biliyorum ancak aşağıya doğru bakması gayet doğal ve olması gereken şekli. aslında o kameranın en 1. görevi siz aracı park ederken öncelikle tampon sonra bagaja endeksli oldugundan iyice yere değil ama kaldırım cıkıntılarını da görebileceğiniz sekilde acılı eğik olmalı.
Gerçi park sensorleri de var ama yinede gorsellik önce geliyor montaj mantıgında.

Açıyı kaldırımlara göre değilde yola göre ayarlarsanız görselde kaldırım çıkıntılarını veya yükseltilerini kaçırabilirsiniz.

Aslında fotograf çekip paylasırsanız daha iyi yorum yapılabilir.

Çevrimdışı kingsailor

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
tamam arkadaşlar çözdüm..arka cam yıkamayı aktif edince kamerada yıkanıyormuş..

Çevrimdışı kingsailor

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yalnız bu arka silecekte gıcırtı ses, yapıyor silerken...sileceği değiştirsem sorun çözülür mü acaba??

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Her yikamadan sonra cam su kaydırıcı veya boya koruma ürünü sürün kameraya. Oldukça daha az toz ve su kalır üstünde.

Çevrimdışı Rifle44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kingsailor;645142
tamam arkadaşlar çözdüm..arka cam yıkamayı aktif edince kamerada yıkanıyormuş..

Far yıkamayı çalıştırdığımızda geri görüşte yıkanıyor sanıyorum ama emin değilim. Arka cam yıkama derken arka silecek çalıştığında mı yıkanıyor acaba?

Çevrimdışı kingsailor

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sağdaki cam yıkama kolunu en geri ittigizde arka cam yıkanıyor ve arka silecek calsiyor... Aynı anda kamera da yıkanıyor..