škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Cam rezistans tamiri nasil yapılır

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Film sökerken veya başka bi nedenle hasar gören cam rezistanslarini kendim tamir ettim.
Film sökerken 5-6 tane kopukluk oldu. Camcıya gittim abi tamiri yok cam değişecek dedi. Dedim yapılıyormuş olsa ben kendi aracimdakini yaparım dedi.
İnternette baktım yapılıyor. Ulusa gittim cam tamir için iletken boyayı buldum. Tesadüf bu boyanın ankara bayisi tanıdık çıktı. Kutu üzerindeki ve netten öğrendiğim bilgileri birebir uyguladim. Dün yaptıydım bugün denedim tıkır tıkır çalışıyor. Hemde 6 tane yolda vardı hasar.ben etiket ve bant kullandım kanal çizgisini belirlemek için. İşlem sonrası dıştan gümüş biraz belli oluyor ancak çalışmamasından iyidir.

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
elinize sağlık, bu olmaz tamamı değişecek kolaycılığı ne zaman değişecek memleketimizde.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mehmet Abi hakikaten elinden gelmeyen iş yok:)
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Blue Rapid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=69]mdindas[/MENTION] ilk defa sizden duyuyorum tamirinin olduğunu, inşallah zamanla düşmez yapıştırdığınız kısımlar.
Güzel bilgi paylaşımı.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
teşekkürler ender bey.
iletken boya çok yapışkan, oldukça akışkan bir şey. Dokunduğu yerde sanki hep ordaymış gibi bir hal alıyor. Elime bulaştı zor temizledim tiner falan uğraştım. Kalkacak bi kabuklanma gibi değil. Zaten 3 gr boya var şişede 35 tl.ye aldım.  internette 55+kdv, 90 tl, hatta 120 tl ye satan var.