škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kola'nın özü

Ziyaretçi · 23 · 9040

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
ben kola içmiyorum artık, sizde içmeyin, video ne derece doğrudur yanlıştır bilemem, ama bakın isterseniz.

http://www.facebook.com/home.php#/video/video.php?v=1164648234135&ref=nf
« Son Düzenleme: 03 Haziran 2009, 15:33:45 Gönderen: hakanerdogan »

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Kola = lavabo aç  :D

Bazı yemeklerle olmazsa olmaz kola  :)

Çevrimdışı mihalgazi

• Site Güvenliği
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
izlemeye gerek yok işte kolanın faydaları...:ban:

Dikkatle okunmasını tavsiye ediyorum.   Büyük olasılıkla az sonra okuyacağınız birçok şeyi siz daha önceden biliyordunuz (!)  Ya da bilmeyenler “hadi canım saçma"  diyeceklerdir.

Eğer öyle olduğunu düşünüyorsanız, burada anlatılanlara inanmadıysanız denemesi bir cola parasıdır.  Yani bir kutu Coca Cola veya Pepsi veya Cola Turka yeterli   Gelelim bunlarla ne gibi pratik işler yapabileceğinize;

TUVALETİ TEMİZLEMEK İÇİN:  Bir kutu kolayı klozetin içine dökünüz. Bir saat kadar bekleyiniz ve sifonu çekiniz. Koladaki sitrik asit hela taşındaki lekeleri yok edecektir.

CROM TAMPONLARDAKI PAS LEKELERINI YOK ETMEK İÇİN:  Arabanın tamponunu Coca Cola''ya batırılmış bir sigara paketinin içindeki alüminyum folyosuyla iyice ovunuz. Tertemiz olacaktır.

AKÜ KUTUP BAŞLARINDA ÇAPAĞI TEMİZLEMEK İÇİN:  Bir kutu kolayı kutup başlarına dökün ve bütün çapak yok olsun.

PASLANMIŞ BİR CiVATAYI SÖKMEK İÇİN:  Coca-Colaya batırılmış bir bezi bir kaç dakika paslı cıvataya uygulayınız. Bir kaç dakika sonra rahatlıkla dönecek ve çıkacaktır.

ELBİSENİZDEKİ YAĞ LEKESİNİ ÇIKARMAK İÇİN:  Bir kutu kolayı lekeli giyeceklerin üstüne boşaltın,Deterjanı ekleyin ve her zaman yıkadığınız gibi yıkayın. Coca-cola yağ lekelerinin yok olmasına yardım edecektir.  Ayrıca araba ön camlarındaki her türlü kuş pisliği yapışan sinekler veya ağaçlardan dökülen toz,polen, yapışkan maddelerin çıkarılması en iyi madde COCA COLA + PEPSI + COLA TURKA''dır.

Peki nedir bu Cola''nin bu kadar etkileyici temizliklerde bile kullanılabilmesinin sebebi? Coca-Cola ve Pepsi''nin ortalama pH değeri 3.4 tur. Bu asidi de dişleri ve kemikleri eritmek için yeterlidir.   Temizliklerde bu kadar etkili olmasının sebebi budur. Aslına bakarsanız Cola ile dünyada kimsenin tavsiye edemeyeceği KARBONDİOKSİT içiyoruz. Hani şu dışarı atmak için devamlı nefes alıp verdiğimiz, atmak için uğraştığımız  KARBONDİOKSİT...!

2001 yılında Delhi Üniversitesinde "kim daha fazla Coca-Cola içecek“ diye bir yarışma yapıldığında, sekiz litre Coca-Cola içerek kazanan ve 10 dakika içerisinde herkesin gözü önünde ölen kişinin haberini duymuşsunuzdur  Neden öldü? Çünkü çok fazla karbondioksit almıştı ve kanında yeterli oksijen yoktu.

Başka bir örnek: Kırılmış dişinizi bir şişe Coca Cola''nin içine koyun ve 10 gün sonra bakın...Diş 10 günde büyük oranda erir.  Halbuki dişler ve kemikler ölümden sonra bile en fazla dayanabilen organlarımızdır ... Bir şişe kola içerek midenize ve dişlerinize ve bağırsaklarınıza ne yaptığınızı bir düşünün...
« Son Düzenleme: 03 Haziran 2009, 15:49:32 Gönderen: mihalgazi »

SKODATURKEY ailesi bir AYRICALIKTIR

Çevrimdışı mxengine

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Acaba colaturka gibi kolalardada durum aynımıdır.

Çevrimdışı mihalgazi

• Site Güvenliği
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mxengine;16548
Acaba colaturka gibi kolalardada durum aynımıdır.
hiçbirşey farketmiyor sonuçta hepsi cola...

Çevrimdışı mxengine

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mxengine;16554
Fanta gibi ürünlerde durum nası peki

sanmam aynı olduğunu, özü meyveden geliyor nihayetinde ama bu kolanın kökü nedir ne meyvesi ne eti belli değil.

vesselam içmiyek, içirmiyek çoluğa çocuğa kardeşe... kötü işte.

Çevrimdışı seyyah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben şimdilik kızımı çay veya kola istediği zaman sulandırılmış pekmezle oyalıyorum. Konuşmayı beceremediği için çay ve kolanın tadı niye aynı diye soramıyor.:ok:

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bi ara çok alıyodum... çok şükür uzun süredir eve ve şantiye ye sokmuyorum...
" ALLAHIM GÖNLÜMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE, HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GÖNLÜMÜ RAZI EYLE..."[SIGPIC][SIGPIC]

Çevrimdışı Yunus İBİŞ

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ouufff =( ben günde en az 2 kutu içioorm :S
"Biz Türk\'üz!Tarihimize ve en yakın mazimize bakarak Türk\'üz der ve bundan haklı bir iftihar duyarız."

^^^^^^^^^^^|___
|...:SAGOCUYUZ::....| |;\\___.
|_..._.....__===|=_=__=...,]|
(@)***(@)**(@)**(@)(@)

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
koladan sonra nane şekeri yemeyin patlarsınız.

hakanerdogan

• Ziyaretçi

Çevrimdışı mihalgazi

• Site Güvenliği
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;16629
mentos değil miydi o?
fark göremiyorum ya sen...:rm::hanz::rm:

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: 07yunus07;16592
ouufff =( ben günde en az 2 kutu içioorm :S
Mideden kalın barsağa direkt isale hattı açılır. Abartmayın hiç bir şeyi bu kadar.:wnk:
Alıntı yapılan: hakanerdogan;16629
mentos değil miydi o?

Alıntı yapılan: mihalgazi;16633
fark göremiyorum ya sen...:rm::hanz::rm:
Gözünü seveyim Yeni Rakı' nın. Mentos falan hiç iplemiyor.:rm::hanz:

Çevrimdışı 9336

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Vay vay vay. Neymiş bu kola. Kendimizi öldürüyormuşuz da haberimiz yokmuş. Yararlı paylaşım. Teşekkürler.