škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Karbon film kaplama

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kendin yapabilrsen yap...:kiki:
Alıntı : detailingworld

Alıntı

I thought I may as well show what can be achieved on some of the interior trim parts for my S2000.

First off removed both kick plate panels and cleaned both with APC and toothbrush paying particular attention to the recesses and the grain effects. Then a couple of goes with IPA to ensure a fully clean surface.

I also removed the 'S2000' name plates to aid full coverage and make wrapping the film easier.

So armed with the tools I will be using today off we start.

I started by cutting a piece of film suffienctly larger then the item but not too big to waste loads .

Then I warmed both the panel and film. I find this makes the adhesive bond better between surfaces and helps dry any remaining moisture still present on the wiped down parts.

Start at the end with the most/largest indentations or curves and press onto the part. Use the hairdryer on a warm setting to help mould the film over and around the surface.

I used a vinyl applying tool I had in the garage from any other project ages ago which worked really well and enabled me to 'indent' the film while heating it to follow the indents on the kick plates.

It takes a while to do because you need to be careful to NOT heat the film too much and pull too hard and tear it.

I am really pleased with the results (YES I know they are not real carbon fibre before I get those comments again , but I don't won't to spend the £400-500 to buy these items - Oh and the wife would kill me as well )

So here goes the finished ones. See the end of the thread for re-fitted pictures.

And both done with badges placed back into place (I have some custom one's being made as I type )

While I was in the mood, I also did the silver parts in the interior cabin. To non S2000 peeps these are the radio cover door and the centre console area.

Only have finished one's of the centre console due to the fact I can't take pictures very well (all out of focus.....)

But here are before/during and after for the radio door.

And of them both together

Hope you're still with me , yes I know the look won't be to all tastes but wouldn't life be so boring if we all liked the same thing .

Updated

So in between the showers and work today I managed to get a couple of shots just to show what they look like refitted. Yes yes I know the car is dirty, has leaves in the footwells and you can see my woolly hat

Before:

After:

Before:

After:

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Teşekkürler, güzel bi olay baya aslında. Ama bizim zıkadalarda keşke bu ruh olsa, yoksa girişilmiyecek iş değil.

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tabiki yapılmayacak bir iş değil. Adam bildiğimiz saç kurutma makinesi kullanmış. Aslında bizim uyduruk plastiklere denesekmi naapsak? Biraz el deneyimi gerektiriyor.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Suleyman;52259
Tabiki yapılmayacak bir iş değil. Adam bildiğimiz saç kurutma makinesi kullanmış. Aslında bizim uyduruk plastiklere denesekmi naapsak? Biraz el deneyimi gerektiriyor.

Mesela nereler abi, ben kendi fabiamda düşünüyorumda... Çakal bi E30 cudan farkımız olmayacak gibi geliyor :)

Çevrimdışı by wodoo

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.wjktuning.com
Yanlız denemeyi önce bi normal folyolarla yapın, bu folyolar haddinden fazla pahalı bişey :D

Metresi 170 lira falandı yanlış hatırlamıyorsam, jsv nin..
Çok bildimlik yaparsan, çok düşmüşlük yaşarsan.. Yok derdimlik yaparsan, dert görünce saparsın..

Çevrimdışı by wodoo

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu oynak smililerde nerden çıktı ya? :D
Çok bildimlik yaparsan, çok düşmüşlük yaşarsan.. Yok derdimlik yaparsan, dert görünce saparsın..

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çakallıkla alakası yok ya aracın içindeki renkle uyumlu olması gerekir. Mesela el freni altındaki kalan plastik kısım olabilir (adını unuttum).
Elemanın yaptığı gibi

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: by wodoo;52261
Yanlız denemeyi önce bi normal folyolarla yapın, bu folyolar haddinden fazla pahalı bişey :D

Metresi 170 lira falandı yanlış hatırlamıyorsam, jsv nin..

Gahgiligah gah :D :D :D enide 7 metre herhalde rulonun ondan öle dedin he mi :D :D

Çevrimdışı by wodoo

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çok pardon ya, fena sallamışım :kiki: 170 liralık ne aklımda kaldıysa :kiki:

http://www.gbltuning.com/main/product_detail.asp?pro_ID=584&sub_cat_ID=307&cat_ID=183

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güzel görünüyor..Yapasım geldi ama nereye? Çok uymaz bu desen bizim sıdıkalara..

oynak smile düzeltildi ;)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı muratcantona

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
o gonderdıgınız metresı 15 lıra hatta 5 lıraya bıle bulabılcegınız baskıdır dandıktır goruntusu hoş olmaz ama bu resımlerdekiler 3M di-noc tur yenı cıktı cogu yerde m2si 60 € fln

Çevrimdışı by wodoo

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: muratcantona;52272
o gonderdıgınız metresı 15 lıra hatta 5 lıraya bıle bulabılcegınız baskıdır dandıktır goruntusu hoş olmaz ama bu resımlerdekiler 3M di-noc tur yenı cıktı cogu yerde m2si 60 € fln

Verdiğim linkteki jsv yi diyorsanız, bu işlemdeki folyonun aynısı diye biliyorum ben, baskı oalnlardan değil.. Baskı olanların metresi dediğiniz gibi 5-10 lira bişey..

Çevrimdışı muratcantona

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: by wodoo;52275
Verdiğim linkteki jsv yi diyorsanız, bu işlemdeki folyonun aynısı diye biliyorum ben, baskı oalnlardan değil.. Baskı olanların metresi dediğiniz gibi 5-10 lira bişey..
benımde bıldıgım aynısı degıl tabı gormek lazım 3m di-noc die bakınca cıkıyor herhyerde ve sadece dısarda satısıreklamcılarda falan bende ıstıordum cok arastırdımda bu sonuca vardım

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
JSV nin ki gayet kaliteli. Ben burda 3.5 TL ye buldum metresini. Canım sıkıldıkça evde sağa sola kaplama çekiyorum :kiki:

Çevrimdışı AydinM3

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
3M dinocla jsv arasında çok fark vardır emin olun ;) CF kaplama güzel oluyor ama maliyeti yüksek bir iş güzel malzeme olsun diyorsan...
Aydın ÇAKIR