škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Polen filtresi değişimi ve parfümü :)

vedat · 10 · 8668

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı vedat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bildiğiniz üzere polen filtresi 15 bin bakımlarda değişiyor, ben 15 bin bakımından bağımsız ortalama her 4000 km'de kendim değişiyorum.
İki ay kadar önce bir kutu içinde jel kıvamında oto kokusu almıştım ancak zamanla kuruduğundan artık koku vermez olmuştu. Bende bunu ince ince maket bıçağı ile kesip, yeni polen filtresinin içine yerleştirdim belki işe yarar diye. Sabah takıp işe gittiğimde bir faydasını görmedim, ama akşam eve dönerken havalandırma kanallarından inceden inceye bir turunç kokusu üflüyordu :) Zararı var mıdır bilmem ama hiç fena olmadı sanki :)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
4 bin km erken bence polen filtresi için ama değişmesinde elbette sakınca yok.

O jel parçalar sarsıntıdan düşerse borulara, kanallara ses yapar, elin ulaşamaz çıkarmaya  ;)

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;450533

O jel parçalar sarsıntıdan düşerse borulara, kanallara ses yapar, elin ulaşamaz çıkarmaya ;)
İşte, tecrübe ve bilgi birikimi  buna denir!  teşekkürler İrfan Hocam.
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

Çevrimdışı vedat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
İrfan abi eşimin allerji sorunu var, bende sık sık değiştirmeyi tercih ediyorum.En azından içim rahat ediyor :)  Karbonlu filtreler varmış, daha iyi havayı süzüyor diyorlar bide onları deneyeceğim.
Jellerin düşme ihtimalini düşünmüştüm ama düşşe bile çok sorun değil, en fazla 1 ay içerisinde eriyip gidecekler zaten :adm:

Alıntı yapılan: lrfan;450533

O jel parçalar sarsıntıdan düşerse borulara, kanallara ses yapar, elin ulaşamaz çıkarmaya ;)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: vedat;450555
İrfan abi eşimin allerji sorunu var, bende sık sık değiştirmeyi tercih ediyorum.En azından içim rahat ediyor :) Karbonlu filtreler varmış, daha iyi havayı süzüyor diyorlar bide onları deneyeceğim.
Jellerin düşme ihtimalini düşünmüştüm ama düşşe bile çok sorun değil, en fazla 1 ay içerisinde eriyip gidecekler zaten :adm:

Karbonlu al, biz de alerjiye karşı ondan kullanıyoruz.

Madem alerji durumu var, koku bile kullanma derim  ;)

Çevrimdışı Ghog

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
trafıkte aracımı kullanırken otobuslerın egzos kokusu aracımın ıcıne yogun bır sekılde gelıyor bunu engellemek ıcın 1 2 dakka ters ok tusunu kullanıyorum daha uzun sure kullanırsam koku hıc gelmıyor ama kullanım klavuzunda bu tusu uzun sure kullanmayın yazıyor fıltrelerım eskıykende boyleydı yenı degıstırdım yıne bole bunun bı cagresı varmı acaba

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ghog;452745
trafıkte aracımı kullanırken otobuslerın egzos kokusu aracımın ıcıne yogun bır sekılde gelıyor bunu engellemek ıcın 1 2 dakka ters ok tusunu kullanıyorum daha uzun sure kullanırsam koku hıc gelmıyor ama kullanım klavuzunda bu tusu uzun sure kullanmayın yazıyor fıltrelerım eskıykende boyleydı yenı degıstırdım yıne bole bunun bı cagresı varmı acaba

O tuş iç devirdaim tuşudur ve dışardan hava amayı keserek aracın içindeki havayı çevirmeye başlar,tabi belli bir zaman sonra halsizlik başlar,gözler kaymaya başlar,bunun nedeni araç içindeki oksijenin tükenmeye başlamasıdır.. Bu tuşu açarsanız camı yarım parmak bile olsa aralamakta fayda var içeriye oksijen alınabilmesi açısından..

Çevrimdışı erhaneda2

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
polen filitresinin o kadar sık aralıklarla değişmesine gerek yok.tamamen arabanın kullanıldığı çevreyle alakalı filitrenin kirliliği yada temiz kalması.araçda bulunan ters ok işaretli düğme hareket halinde çevredeki pis kokudan,aşırı tozlu yoldan geçerken kısa süreli o düğmeyi kullanırsak aracın içine o pis kokuyu,o yoğun tozu sokmamış oluruz.hepinize hoş kokulu sürüşler.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bide karbon Filtre olayı var. O takılı iken dışarıdan gelen kokuları güzel absorbe ediyor. Roomster da kullanıyordum.  Tabi doblo da maalesef karbon Filtre seçenekleri bulunmuyor :/
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;452752
O tuş iç devirdaim tuşudur ve dışardan hava amayı keserek aracın içindeki havayı çevirmeye başlar,tabi belli bir zaman sonra halsizlik başlar,gözler kaymaya başlar,bunun nedeni araç içindeki oksijenin tükenmeye başlamasıdır.. Bu tuşu açarsanız camı yarım parmak bile olsa aralamakta fayda var içeriye oksijen alınabilmesi açısından..

Ama o tuşa basınca aracın içi daha çabuk ve daha çok ısınıyor ;)