škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bir hafta sonu uğraşı-hava filtresi borusu tamiri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün arabanın yağını suyunu kontrol ediyim diye kaputu açtım baktım herşey yolunda bir tek cam suyu bitmiş zaten kullanırkende sesinden anlıyordum bittiğini.sonra hava filtre borusunun oradaki önceden beri dikkatimi çeken yağlanma aklıma geldi.öncedende bantlanmıştı zaten ama bant kendini bırakmış iki yılda.daha öncede usta bantlamış.bende tekrar o bantı söktüm niyetim wd40la temizlemekti ama malesef bitmiş.bende benzinle temizledim.geçici bir çözüm bu.tez zamanda yenisini alacağım.
ilk hali

burda masaya yatırdım.

yerde eski bant görünüyor kıvrım kıvrım olmuş iyice kurumuş.

bantlamada sona geldim.iyice sıkı sıkı bantladım.

buda parça kodu lazım olacak bana.

tam geri takacaktım hortumu bu yağ koyduğumuz yere bir baktım oda çok kirli geldi bir çok yeri kurum bağlamış.onuda söktüm.

toz toprak olmasın diye buraları bezle kapattım.

temizlerken

buda temizlenmiş hali.

geri takmaya başladım sonra

bu kadar sökmüşken boğaz kelebeğini temizlemeden olmazdı onuda benzinli bezle elimden geldiği kadar temizledim.ama bu hortumu değiştireceğim böyle hoşuma gitmedi.eski halinden iyi oldu ama aklım oraya takılır.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bant olarak scotch bride orjinal ingiliz gri renk içinde ipliksi bir doku var. paket bandı genişliğinde onu kullanın yüzeye yapışması kuvvetli suya dayanımı yüksek. praktikerde satılıyordu. ben lavabo altı boruda ve bahçedeki elektrik kablosunu mermer yüzeye sabitledim. bana mısın demiyor.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Boğaz kelebeğini söküp temizlemeyin de sonrasında çoğunlukla sorun çıkarıyor, adaptasyon yaptırmak gerekiyor..

Çevrimdışı ahmedb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
eline sağlık Uğur...
ama bana sorarsan (sormadın ama:)) komple bir temizlik istiyor...

"Her ne ki elde yok ihtiyaçta vardır..
."

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;392880
Boğaz kelebeğini söküp temizlemeyin de sonrasında çoğunlukla sorun çıkarıyor, adaptasyon yaptırmak gerekiyor..

öyle bir problem yaşayacağımı tahmin ettiğimden sökmeden temizledim.üstünede 25-30km yol yaptım problem yok şimdilik.

Alıntı yapılan: ahmedb;392883
eline sağlık Uğur...
ama bana sorarsan (sormadın ama:)) komple bir temizlik istiyor...
araba o temizliği bir yıldır istiyor.üniversite sınavıydı ardından ramazandı sonra ingilizce hazırlıktı derken bi 15 günlük boşluğum var.o sırada yapacağım gibi.arabanın resmini görseniz forumdan uzaklaştırılabilirim.:++:komşu bile (orta yaşlı teyze)sizin araba griye döndü diyor.şimdilik içerileri temizleyimde dışarısı kolay
elegance=ugurcnplt

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: ugurcnplt;392884
...arabanın resmini görseniz forumdan uzaklaştırılabilirim.:++:...
1 senedir Favorit yıkanmıyor. Beni atmadıktan sonra seni hiç atmazlar.:D