škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kapı Çıtası nasıl sökülür

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Zirve

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Corolla kapı çıtalarını carbon fiber yapmayı düşünüyorum.Bir kapı çıtam sürtmeden dolayı biraz soyuldu.Carbon fiberle kaplamayı düşünüyorum.Nasıl çıkıyor bu çıtalar bilen var mı?

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yapıştırmaysa çıkmaz, yani çıkarda tabi çok iş çıkar tahmin edileceği üzere. Tırnaklı ise de uygun bir yerinden tornavida ucu takıp ufak ufak kanırtarak çekilecek. Ama hiçbirni yapmayın derim, üzerinde uygulamaya çalışın, bu tarz sonradan takılan parçalar ilk takıldığı gibi durmuyor hiç, hele tırnaklıysa kırılma ihtimalide var.

Çevrimdışı Zirve

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Çok kötü bir görünüm vardı bende boyadım biraz kurtardı ama kaplanmadan görünüm çok iyi olmaz.Bende bilmiyorum yapıştırmamı yoksa tırnaklı mı.Üstünde çalşsam kenarları düzgün yapabilir miyim?Sökmeden çokda istenilen bişey olmaz gibi.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Valla biz sökmeden folyo kapladık defalarca, sabırlı bir ince işçilik gösterirseniz sökmeden de bence olur, en fazla çok çok yakından dibine girildiğinde belki çok ufak detaylarda anlaşılabilir belki o kadar. Bize boyattınız mı diye soruyorlardı :) sök tak yapınca bu tarz parçalar ilk günkü gibi durmuyor bazen, o nedenle belirtmek istedim, bir de o tırnak konusu sıkıntı, kırılma riski var kanırtırken, tırnakların tam olarak nereden olduğunu falan bilmek gerekiyor. Servisinin kaportacısına sorabilirsiniz hani pratik bir yerdeyse servis, tırnaklıysa size tırnakların yerini söyler. Bazı tırnaklar dıştan çekmeylede olmuyor, unuttum onu belirtmeyi, kapı iç döşemesi açılıp içerden de müdahale istiyor.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: Zirve;346434
Çok kötü bir görünüm vardı bende boyadım biraz kurtardı ama kaplanmadan görünüm çok iyi olmaz.Bende bilmiyorum yapıştırmamı yoksa tırnaklı mı.Üstünde çalşsam kenarları düzgün yapabilir miyim?Sökmeden çokda istenilen bişey olmaz gibi.

Yapıştırmadır muhtemelen, sanayi tipi fönle ısıtıp yumuşatmak iyi gelir

Çevrimdışı Zirve

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İnternette krom çıtalar satılıyor onlarda yapıştırmayla takılıyormuş.Muhtemelen yapıştırmadır dediğiniz gibi.Carbon fiber yapacam arabanın tüm plastik aksamını ince bir işçilikle ; özellikle beyaz carbon fiber düşünüyorum.Çok cıvık bir görünümde istemiyorum sis farı plastikleri ,ızgara,kapı çıtaları,vites topuzu ilk aklıma gelen. Şimdilik bir düşünce ama yapabileceğime inanırsam başlıyacam. :)