škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Optimal Jant Degistirilemiyor- 225 45 R17 ile degistirmek

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı boramert

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba,
Yarin 1.2 TSI octavia optimal aracimi teslim alacagim fakat elegance harici hicbir pakette jant opsiyonu yokmus artik!!! Parasiyla da fabrikasinda taktiramiyoruz yani...

Sifir aracimin dandik Alias 205 55 R16 jant ve lastiklerini 225 45 R17 ile degistirmek istiyorum.
Acaba Izmirde bunu yapan bildiginiz yer var mi?
Lastikler ve jant sifir oldugundan bunlari verdigimde yenisi ne kadara mal olabilir tahmininiz var mi?

Jantlarda nelere dikkat etmek lazim ve malzeme, marka onerebilecek var mi?

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
benim önerim orjinal ebatta kalmanız. dar yanak lastik maliyetleri daha yüksek. ayrıca 1.2 için 205'liklerin daha uygun olduğunu düşünüyorum şahsen

Çevrimdışı boramert

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aslinda yanak kalinligini dusurunce konfordan bir nebze odun verecegimi biliyorum. Asil amacim jantlari degistirip 17" yapmak. Jantlar cok siradan... 205 55 17 de yapilabilir. Bu ebat var mi bakmadim...

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
alacağınız jant orjinal kalitesinde olmayacaktır , tabi çok iyi markalar haricinde , onlarda bayağı pahalı

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de muhakkak orjinal jant öneririm.  Alternatif olarak Seat Leon FR ın orijinal jantlar 17.  Saat forumda  18e geçmek için çokta satılık oluyor.

Çevrimdışı boramert

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Acaba bu VW passat/golf/audi'den cikan jantlarin ortasindaki amblemleri cikarabiliyorlar mi?
Gecen gun orjinal A5 jantini octavia'da gordum, amblemi de skoda'ydi..

Sitelerde direkt olarak Octavi'dan cikan 17" jant bulamadim hic... Kimse 17" jantini satmiyor mu yoksa direkt gidip bu isi yapan yerlere takas olarak falan mi veriyorlar anlamadim...

Bu is nasil yapilir, yolu yordamini bilen bir arkadas varsa birbilgilendirirse beni sevinirim..

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Logolar değişir.  Yenilerini yurtdışından/servislerden/sahibinden temin eebilirsiniz. Octavia için 17 inç 2.el zor bulunur. Var grubun diğer markalarına bakın..

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yslniz sahibinden de Vag grubu icin satilan ve orj goruntude olan jantlarin cogu replica dir dikkat etmek lazim.

Orj jant icin servise mecbur gibisiniz. opsiyon olarak gelmese de fiyarini verip istediginiz janti alabilirsiniz.

Çevrimdışı HakanParlar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
225/45/17 kesinlikle motor veya konfor acisindan sikinti yaratmıyor. Denendi, onaylandi. Tavsiye ediyorum..

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: HakanParlar;497615
225/45/17 kesinlikle motor veya konfor acisindan sikinti yaratmıyor. Denendi, onaylandi. Tavsiye ediyorum..

bende de fabrika çıkışı bu ebatta lastik var. tek sıkıntısı biraz pahalı.
kışlık goodyear ultragrip 350 TL civarında. yazlıkları henüz bilmiyorum ama onların da iyisi 300 vardır rahat.

bir de 205 ile 225 genişlik arasında % 10 fark var bunun da yakıta olumsuz etkisi olduğu bariz.

Çevrimdışı HakanParlar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: civanmukti;498138
bende de fabrika çıkışı bu ebatta lastik var. tek sıkıntısı biraz pahalı.
kışlık goodyear ultragrip 350 TL civarında. yazlıkları henüz bilmiyorum ama onların da iyisi 300 vardır rahat.

bir de 205 ile 225 genişlik arasında % 10 fark var bunun da yakıta olumsuz etkisi olduğu bariz.
Lastik fiyatlari bariz farkediyor orasi dogru evet. Yakit konusunda 0.3 litre fark var uzun yolda ama kisliklar takili suan. Sehiricini olcme firsatim olmadi henüz

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com

Aracı ilk bayiden çıkarmadan orjınal çelik jant takayım istedim,1700 tl fiyat çektiler,bende kalsın dedim,daha sonra resimdeki Sıfır CMS jantı takım olarak yanılmıyorsam 600 tl taktırmıştım...