škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

fabia 1.2 optimal (2012) Nasıl?

Adar65 · 39 · 13014

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Adar65

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
s.a inşallah doğru yere yazıyorum..
 Bugün optimal serisinin pazarlığını yaptım ve büyük ölçüde anlaştık..
 28500 bine Arka bagaj kapağı değişmiş 60 binde araç.
 optimal serisi hakkında bilgisi olan..
 8 hava yastığı mı var?
 performans nasıl..
 fiyat nasıl..
 yakıt durumu nasıl...gibi özellikleri hakkında detay verebilirseniz sevinirim..

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 fabia hakkında forumda bolca bilgi mevcut, arama yapmanızı öneririm, optimalde fazladan digital klima, 16''jant, esp falan var.hayırlı olsun.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı murat gecer

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Optimal de EPS yok. 8 hava yastığı yok 4 adet var. ayrıca ABS, park sensörü. 16" çelik jantlar, aux çıkışlı cd-çalar, halojen farlar, kumandadan bile kaldırılıp indirebilen otomatik camlar, klimatronik klima, immobilizer, yol bilgisayarı, ayarlanabilir direksiyon, torpido soğutma, sis farları vs. vs var.

performansını arabayı bilmeyen birine verseniz 1.4 sanır. sıralı tüp varsa çok ekonomik bir araçtır. torku yüksek tam bir şehir arabasıdır. kullanması zevkli cilve kutusudur...

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
EPS olmayan değil fabia, vag grubu araç yok şu anda...
EPS= electrical power steering= elk destekli hidrolik direksiyon.
ESP diyorsanız, o da bazısında var, bazısında yok, parti parti değişebiliyor.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı murat gecer

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;486313
EPS olmayan değil fabia, vag grubu araç yok şu anda...
EPS= electrical power steering= elk destekli hidrolik direksiyon.
ESP diyorsanız, o da bazısında var, bazısında yok, parti parti değişebiliyor.

doğru... yanlış yazmışım
« Son Düzenleme: 25 Kasım 2014, 10:47:24 Gönderen: murat gecer »

Çevrimdışı Adar65

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
abs, eps esp nin olup olmadığını nasıl anlayabilirim..epc diye ir şey var mı? kontağı çevirince ekranda epc yazıyorda..
 bide içerden çocuk kilidi yok mu bu pakette..

Çevrimdışı murat gecer

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aracı ilk kontak açma esnasında hepsi yanar ve kontroller yapıldıktan sonra ototmatik söner. EPC yani (Electronic power control) aracın ateşleme yakıt ve hava besleme sistemleri ile gaz fren pedal setinin birbirleriyle uyum içerisinde çalışmasını denetleyen bir sistemdir.

çocuk kilidinden kastınız camlar ise. 4 cam da çocuk kilidi var. yani cam arasına bir şey sıkışırsa tekrar açılır. ayrıca arka camlar ön taraftan tamamen kullanıma kapatılabilir.

araç 15 km hızı geçince otomatik olarak kapılar da kilitlenir. dilerseniz konsoldan kendiniz açabillir veya kapatabilirsiniz.

Çevrimdışı Adar65

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: murat gecer;487618
Aracı ilk kontak açma esnasında hepsi yanar ve kontroller yapıldıktan sonra ototmatik söner. EPC yani (Electronic power control) aracın ateşleme yakıt ve hava besleme sistemleri ile gaz fren pedal setinin birbirleriyle uyum içerisinde çalışmasını denetleyen bir sistemdir.

çocuk kilidinden kastınız camlar ise. 4 cam da çocuk kilidi var. yani cam arasına bir şey sıkışırsa tekrar açılır. ayrıca arka camlar ön taraftan tamamen kullanıma kapatılabilir.

araç 15 km hızı geçince otomatik olarak kapılar da kilitlenir. dilerseniz konsoldan kendiniz açabillir veya kapatabilirsiniz.

çocuk kilidinden kastım, aynen camlarda olduğu gibi kapılarında hem içten hem dışardan tuşla kilitlenebilmesi.. 15 km hızı geçince kapılar sadece dışarıdan kilitleniyor.. aynı durumu içerden nasıl yapabilirim.
 konsoldan kastınız?
 bide kontağı ilk açtığımda sadece epc yanıyor? diğerlerini göremedim? yok mu acaba?

Çevrimdışı murat gecer

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
kapılar içten kilitlenir araç dururken arka kapıyı açın. kilit mekanizmasının altın da anahtar şeklinde bir giriş var. kontak anahtarı ile burayı ok yönünde çevirirseniz içeriden açılmaz.

konsol dediğim ise vitesin önünde bulunan yer kapı açma ve kilitleme düğmelerinin bulunduğu kısım yani.

ayrıca araca kontak anahtarını çevirip bir kaç saniye beklediğinizde lambalar bir bir söner. çalıştırdığınız anda EPC yan maması gerekir. araç çalışırken bu EPC lambası yanıyorsa bir sıkıntı olduğu anlamına gelir.

konsol
https://drive.google.com/file/d/0B5WIyGcmbkSfUW1NbEIxdjhUOWs/view?usp=sharing

gösterge şöyle olması gerek
https://drive.google.com/file/d/0B5WIyGcmbkSfZ2lfYk5lcTNZWmc/view?usp=sharing

Çevrimdışı Adar65

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
benim asıl öğrenmek istediğim konsol ile içeriden kilitleme-açma şansım var mı...sizin dediğinizi yaptım, fakat illa dışarıdan birinin açması gerekmektedir.

Çevrimdışı Adar65

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
epc sönüyor.. fakat ben hala abs ve  esp gibi uyarılrı görmedim..

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
fabia RS.. ve elegance modelleri hariç ESP hiçbirinde yok diye biliyorum..
« Son Düzenleme: 06 Aralık 2014, 00:51:07 Gönderen: zaferhan »

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: zaferhan;488283
fabia RS.. ve elegance modelleri hariç ESP hiçbirinde yok diye biliyorum..

Benim araçta var ESP, Ambiante Dinamik donanım ;)

Çevrimdışı dynia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yaklasık 21 aydır bahsettıgınız aracaı kullanıyorum. 0 km aldım 45000 olduk :D aracımdan genel manada memnunum sadece ş.içi yakıt tuketımı istanbulda 42 - 43 krş. benzın yakmakda . motor kucuk dıye az yakar gıbı bır beklentınız olmasın. Harici bastıgınızda paraya kıydıgınızda gıtmem demez allah ne verdıyse gıder :D sınıfında bana gore en ıyılerden bırıdır Fabiş :D

Çevrimdışı murat gecer

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dynia;488532
yaklasık 21 aydır bahsettıgınız aracaı kullanıyorum. 0 km aldım 45000 olduk :D aracımdan genel manada memnunum sadece ş.içi yakıt tuketımı istanbulda 42 - 43 krş. benzın yakmakda . motor kucuk dıye az yakar gıbı bır beklentınız olmasın. Harici bastıgınızda paraya kıydıgınızda gıtmem demez allah ne verdıyse gıder :D sınıfında bana gore en ıyılerden bırıdır Fabiş :D

bende de aynı dert vardı fakat lovato OBD II taktırdım. çok memnunum. şu an şehir içi 20 krş. civarı. tavsiye ederim. performansta da en ufak bir düşüklük yok.