škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

çekiş problemi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hunter;474182
ayni arac bende de var. inan arkadasim diger atmosferik 1.4 lerden daha iyi gidiyor bizim fabialar. duz veya yokus hizim degismesin istiyorsan dizel yada turbo benzinli yada atmosferik 2.0 motor alacaksin.benim aracin bayildigi yerler de oldu biraz da benim devirsiz kullanmamdan dolayi. guc istiyorsan beygirleri yemlemen gerek. o da yakitla olur...;)

aracı sattım hocam bayağı soğumuştum. hemde araç classic olunca. şimdi denk gelirse 1.6 elegance veya 1.4 tdı elegance alacağım okul durumuna bağlı olarak. yada mezun olana kadar alamam bilmiyorum :) ama aracın motoru çok iyiymiş usta turbolu dizel sanmış testte, ama gazda olunca 1.4 gitmiyor. bende devirsiz kullanırım. malum bir öğrenci olarak cebimi düşünüyorum. aracın kalitesi tartışılmaz ama 1.4 benim gibi sakin bir kullanıcıya bile yetmedi.

Çevrimdışı Serdono

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1.2 htp 2011 çamlılca tepesine 6 kişi 2. vites sorunsuz çıktı.

Çevrimdışı dynia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bayram da Baleıkesir Erdeğe Geldim. Araçda 5 kiş full bagaj ve klima acıktı. Rampaya sarmadan az gazı yokluyorsun rampada mılletten yol ıstıyorsun :) Aracını tanıdıkca tepkılerını ogrenıyorsun dedıgınız gıbı rampalara ızın ortalama 120 km ıle gırmenız gerekkı asagında rampaın ortsında bayılmasın...

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şoförlükle alakalı bunlar arabayı tanımasanız bile yokuşta turbolu da olsa turbosuz da olsa hidrojenli de olsa aynı düzeyde gaz verirseniz o yokuşta aynı viteste çıkamaz o araba sadece turbolu araçlar daha erken toparlar kendini

Çevrimdışı vedat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dynia;474597
Bayram da Baleıkesir Erdeğe Geldim. Araçda 5 kiş full bagaj ve klima acıktı. Rampaya sarmadan az gazı yokluyorsun rampada mılletten yol ıstıyorsun :) Aracını tanıdıkca tepkılerını ogrenıyorsun dedıgınız gıbı rampalara ızın ortalama 120 km ıle gırmenız gerekkı asagında rampaın ortsında bayılmasın...

Bayramın son günü ben de erdekteydim. Yoldan geçerken sizin aracı sağda park halinde görmüş, gurbet elde tanıdık bir sima görmüş gibi mutlu olmuştum :)

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bahtsız fabia;473583
1.4 85 bg ler 101 lik 1.4 e göre daha düşük devirlerde yüksek tork veriyor. bu sebeple 85 bg lik daha ekonomik. hatta çok daha ekonomik. son süratler değişir sadece.

bu dediğiniz şehir içi kullanımda. uzun yolda 101 likler dizeller kadar yakıyor. 80-100 arası sakin kullanımda araç boşken 4,3 ortalama görmüşlüğüm var.

Çevrimdışı dynia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: vedat;474604
Bayramın son günü ben de erdekteydim. Yoldan geçerken sizin aracı sağda park halinde görmüş, gurbet elde tanıdık bir sima görmüş gibi mutlu olmuştum :)

bu ozellık bızım skodacılarda var sanırım :D bende de aynı duygular olusuyor ne zaman bır skoda gorsem sankı arkadasımmıs hıssı uyanıyor :D

Çevrimdışı hunter

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bir atasozumuz bu konuyu cok guzel ozetliyor. "at yigidine gore kisner". aracimi ilk aldigimda kiyamayip cok zorlamazdim. gitmiyor derdim. alistikca yola gore kullanmayi ogreniyorsun. yine soyluyorum bircok 1.4 ten iyi cekiyor bizim fabialar.

Çevrimdışı debulix

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Dik yokuşta klimayı son seviyede çalıştırdığımda olur ama büyük hacimli motorda da yakıt sarfiyatını aynı şekilde artırıyor. Şehirler arası minibüslerde dikkat ettim klimayı rampayı geçene kadar kapıyor bende öyle yaptım çekişte birden artış oldu, bence yokuşta klimayı kapatın

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Misal olması için az önce başımdan geçti eve giderken hem dik hemde uzun bir yokuş var tam yokuşun başında ışıklardan kalktık yanında tdci fusion bende 1.4 85 bg ibizam vardı. İlk 2000 devir civarı 2 ye attım yokuşa sardım fusionla kafa kafayaydık az öne geçtim baktım zorluyo 3500 civarı 3 e attım yarı boy öne geçti bu sefer 5500 e kadar çevirdim deviri 1 boy önüne geçtim. Öyle gitmiyo falan denecek araç değil direk kalksaydık zerre zorlanacağımı düşünmüyorum

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Uzun yolda küçük motor sıkıntı bende geçen hafta arkadaşımın 101 lik fabiası ile karabüğe gittim.Özellikle bolu tüneline tırmanırken çok sıkıntı yaşadım 4 kişi bagajımız yoktu 5.vites 3500 devirde girdim biraz tırmandım gaz pedalını yapıştırdım ama banamısın demedi yavaşlamaya başladı 4 e aldım tekrar yapıştırdım bu sefer toplamaya başladı.Aynı yeri 1.8T octimle hiç ayağımı kaldırmadan çıktığımı biliyorum uzun yolda atmosferik biraz sıkıntı ha devirli kullanırsın ona birşey demem.Fabia nerdeyse octimle aynı yaktı 23 krş ortalamam vardı octide 25 kr yakıyor uzun yolda

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;475179
Uzun yolda küçük motor sıkıntı bende geçen hafta arkadaşımın 101 lik fabiası ile karabüğe gittim.Özellikle bolu tüneline tırmanırken çok sıkıntı yaşadım 4 kişi bagajımız yoktu 5.vites 3500 devirde girdim biraz tırmandım gaz pedalını yapıştırdım ama banamısın demedi yavaşlamaya başladı 4 e aldım tekrar yapıştırdım bu sefer toplamaya başladı.Aynı yeri 1.8T octimle hiç ayağımı kaldırmadan çıktığımı biliyorum uzun yolda atmosferik biraz sıkıntı ha devirli kullanırsın ona birşey demem.Fabia nerdeyse octimle aynı yaktı 23 krş ortalamam vardı octide 25 kr yakıyor uzun yolda

101lik motor biraz eski kaldı ve yorkunu üst devirlerde veriyor bizim motorlar onlara nazaran çok dik rampalar dışında vites küçültmek gereği doğurmuyor. Bi alex değil ama neticede :)

Çevrimdışı elektron52

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dynia;474910
bu ozellık bızım skodacılarda var sanırım :D bende de aynı duygular olusuyor ne zaman bır skoda gorsem sankı arkadasımmıs hıssı uyanıyor :D

Aynı duygular bende de oluyor. Yollarda fabiş görünce mutlu oluyorum.