škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Tam tur dönüşteki tuhaf ses

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün farkettim daha doğrusu bugünkü hatamdan kaynaklıda olabilir. Her neyse direksiyonda yalnızca direksiyonu tam tur sağa döndürürken ve bu şekilde ilerlerken en son kademeye geldiğinde yay sesi gibi mekanik bir ses geliyor ve geçiyor. Bu durum araç durduğu vakit gerçekleşmiyor sizce neden olabilir. Bana göre iki sebebi var. Bugün sıfır park etme merakım yüzünden oval bi kaldırımda sıkıştım ve kurtulmak için aracı zorlayarak kaldırıma çıkmaya çalıştım. İkinci durum ise sağ körük patlaktı bundan olabilir mi. Rahatsızlık vermesede bir sorun var belli gece gece canım sıkıldı.

Çevrimdışı avni

• CEBELLİ
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizim araçlarda direksiyonu mümkün olduğunca tam sağ veya tam sol yapmayın diye bir yazı okudum forumda ama nerde okuduğumu tam hatırlayamıyorum. Direksiyon kutusuna zarar verebilir diye....

sizin dediğiniz gibi ya körükler yırtık olduğu için olmuş olabilir yada direksyon kutusuda arıza başlamış olabilir.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: avni;461812
Bizim araçlarda direksiyonu mümkün olduğunca tam sağ veya tam sol yapmayın diye bir yazı okudum forumda ama nerde okuduğumu tam hatırlayamıyorum. Direksiyon kutusuna zarar verebilir diye....

sizin dediğiniz gibi ya körükler yırtık olduğu için olmuş olabilir yada direksyon kutusuda arıza başlamış olabilir.

Ama sadece ilerlerken yapıyor. Yani durduğu yerde yapılan tam turda hiçbir sorun yok. bursa yaşıyoruz abi :) sürekli park yeri kovalıyoruz başka çare yok mecburen tam tur :(

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sorun çözüldü dün biraz araştırınca jant kapaklarına dikkat çekmiş bir arkadaş. sabah kontrol ettim ve bu yönde bir sesmiş. Yay sesi gibi bir ses veriyordu.

Çevrimdışı avni

• CEBELLİ
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: avni;461848
Neyseki korkulan olmadı :)

Fabia olunca araba insan bir başka korkuyor direksiyondan gelen seslerden :) gerçi fabia II lerde bu sorun yokmuş ama kuruntu işte :)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Kolayca hallolmasına sevindim.
Alıntı yapılan: 09fabia;461810
...sağ körük patlaktı...
O körüğü bir an önce yaptırın zira bir süre sonra körüğün korumakla görevli olduğu aks lalesi denilen parça da ses yapmaya başlayacak.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ugur A.;461907
Kolayca hallolmasına sevindim.

O körüğü bir an önce yaptırın zira bir süre sonra körüğün korumakla görevli olduğu aks lalesi denilen parça da ses yapmaya başlayacak.

Bunu daha öncede duymuştum ama kim bilir ne zamandır öyle çünkü aldığımda patlaktı. Birde triger falan değişecek bahar kampanyaları olursa serviste değiştirmek istiyorum hepsi elden geçer. Yoksa bir iki ay içinde güzel bir bakım yaptıracağım özelde.