škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

triger değişimi, sis farı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bundan bir önceki arabam olan Octavia da araba 11 yaşındayken kayış falan kopmadı ama 135.000 km de devirdaim pervanesi kırılmıştı.Eski sahibi ben 6 yaşında iken değiştirdiğini söylemişti.O yaşa kadar belki değişti belki değişmedi ama devirdaimin pervanesi kayıştan önce eskimişti.

Birde bunu üreten firmalar örneğin continental.Citroene de yapıyor Peugeota da ama onlarda 10 yıl ömür verirken bizim vag grubunda neden 4 yıl bilemiyorum.
Sırf korkudan en geç 5 yılda bir set değiştiriyorum bu sebepten.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şuan tam 5 yıl oldu kısmetse 6. yıla. yada yazın satarım belki. servis alırken ufak yıpranma var demişti 1500  tl bakım masrafı çıkarmıştı hatta satıcıdan bu kadarlık bir indirim isteyin dedi :) neyse şuan değiştirirsem birtek kayış değiştiririm yoksa 0 yağa yazık olacak.

Bu arada hocam korkmamak elde değil geçen giderken koltuk raya oturmamış tak etti. Triger koptu diye korkudan kaza yapıyordum :D

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 09fabia;457253

Bu arada hocam korkmamak elde değil geçen giderken koltuk raya oturmamış tak etti. Triger koptu diye korkudan kaza yapıyordum :D

:kiki::kiki::kiki::kiki:

Alıntı yapılan: 09fabia;457253
birtek kayış değiştiririm yoksa 0 yağa yazık olacak.
Hocam yağ ile ilgisi yok ki motor kapalı kutu.En fazla fazladan antifreze değişir.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Eğer zincirli olsaydı bir miktar yağ zayi olurdu, zira zincir motor yağı ile yaglaniyor.  Kayışta yağ kaybi olmuyor.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;457256
Eğer zincirli olsaydı bir miktar yağ zayi olurdu, zira zincir motor yağı ile yaglaniyor.  Kayışta yağ kaybi olmuyor.

İrfan hocam sağol noktayı koydunuz sonunda birde komple mi değişsem yoksa sadece kayış yada rulmanlarla birlikte kayış mı ne dersiniz

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: 09fabia;457259
İrfan hocam sağol noktayı koydunuz sonunda birde komple mi değişsem yoksa sadece kayış yada rulmanlarla birlikte kayış mı ne dersiniz

Açılmışken hepsi bence

Çevrimdışı avni

• CEBELLİ
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Semih arkadaşım sen en iyisi hepsini değiştir.

Araçtan çıkan yağıda kutuya koydur ilerde lazım olursa ilave etmek için onu kullanırsın.

Bu arada bursada nerde oturuyorsunuz.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: avni;457264
Semih arkadaşım sen en iyisi hepsini değiştir.

Araçtan çıkan yağıda kutuya koydur ilerde lazım olursa ilave etmek için onu kullanırsın.

Bu arada bursada nerde oturuyorsunuz.

Yıldırımdayım, siz? müsait bir zamanda sizde önermiştiniz alman otoya gidip baktırayım ustayla beraber ona göre malzemeleri alalım en mantıklısı bu olacak galiba :)

fabialife

• Ziyaretçi
kayışlı ise tiriger değişiminin yağla bir ilgisi yok. tiriger değişti, diye yağ değişmez.

fabialife

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: ugurcnplt;457250
Bundan bir önceki arabam olan Octavia da araba 11 yaşındayken kayış falan kopmadı ama 135.000 km de devirdaim pervanesi kırılmıştı.Eski sahibi ben 6 yaşında iken değiştirdiğini söylemişti.O yaşa kadar belki değişti belki değişmedi ama devirdaimin pervanesi kayıştan önce eskimişti.

Birde bunu üreten firmalar örneğin continental.Citroene de yapıyor Peugeota da ama onlarda 10 yıl ömür verirken bizim vag grubunda neden 4 yıl bilemiyorum.
Sırf korkudan en geç 5 yılda bir set değiştiriyorum bu sebepten.

10 yıl ömürü kim veriyor? continental se onun malının kalitesine güvendiğini gösterir ama önemli olan araç firmasının verdiği süre veya garantidir.
ben 5 yıldan fazla garanti veren bir araç markası duymadım. önceden Volkswagen grubunda da garanti 5 yıldı sonradan başka firmalar gibi bunlarda 4 yıla düşürdü.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabialife;457275
10 yıl ömürü kim veriyor? continental se onun malının kalitesine güvendiğini gösterir ama önemli olan araç firmasının verdiği süre veya garantidir.
ben 5 yıldan fazla garanti veren bir araç markası duymadım. önceden Volkswagen grubunda da garanti 5 yıldı sonradan başka firmalar gibi bunlarda 4 yıla düşürdü.

Citroen ler 180.000 km veya 10 yıl diyor 1.6 hdi için.Aynı motoru kullanan  ford yanlış hatırlamıyorsam 5 yıl veya 120.000 km diyor.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

5 Yıl ömrü var bu üreticilerin söyledikleri hiçbir lastik aa 5 yıl 1 ay oldy kopayım demez ama riskli konuma girmeye başladı üreticiye göre. Şimdi yapılması gereken ne kayışlar dahi olsa bu kadar zor mu motorun bu kısmını açmak yani evet bu kadar zorsa 200 tl için değmez. Satacak bile olsan alan adam dua eder. şimdi alacağımız yeni üründe acaba tekerlekte olduğu gibi üretim yılına dikkat mi etmeliyiz yani alacağımız set 2011 üretimi belkide 2015 te yine mi değişecek hemde komple? yani yorulmayan lastik yapısıda durduk yere bozulabilir mi. Bu arada teker lastiklerinin raf ömrü 10 yılmış bunlarda plastik materyal yani 10 sene garanti verelebilir aslında

Çevrimdışı avni

• CEBELLİ
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 09fabia;457265
Yıldırımdayım, siz? müsait bir zamanda sizde önermiştiniz alman otoya gidip baktırayım ustayla beraber ona göre malzemeleri alalım en mantıklısı bu olacak galiba :)

Bende yıldırımda oturuyorum millet mahallesinde hatta geçenlerde biri aradı benim araç için ortabağlarda oturuyorum demişti adı da sizin gibi semihti sanırım.

Ben alman otoyu önerdim ama yerini bilmiyorum tam internetten bakmak lazım.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: ugurcnplt;457296
Citroen ler 180.000 km veya 10 yıl diyor 1.6 hdi için.Aynı motoru kullanan  ford yanlış hatırlamıyorsam 5 yıl veya 120.000 km diyor.
10 yıl ömürü kim veriyor? continental se onun  malının kalitesine güvendiğini gösterir ama önemli olan araç firmasının  verdiği süre veya garantidir.
ben 5 yıldan fazla garanti veren bir araç markası duymadım. önceden  Volkswagen grubunda da garanti 5 yıldı sonradan başka firmalar gibi  bunlarda 4 yıla düşürdü.
Bildiğim kadarıyla Uğur' un da belirttiği bu zaman veya kilometre bilgileri bu kayışın değişim süreleri. Üretici, "3. yıldaysa ve mesela 80.000km' deyse, bir şey olursa gel beni bul" diyor. Tabii ki henüz 5.000km' de olup trigeri kopartanı da var, sahibinin ihmâlkârlığı nedeniyle 7. yıl 280.000km' de olup hâlâ yürüyenleri de var.:wnk:

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: avni;457362
Bende yıldırımda oturuyorum millet mahallesinde hatta geçenlerde biri aradı benim araç için ortabağlarda oturuyorum demişti adı da sizin gibi semihti sanırım.

Ben alman otoyu önerdim ama yerini bilmiyorum tam internetten bakmak lazım.

ben arabayı alalı 4 ay falan oldu ama bende ortabağlardayım tesadüf :) aramadım sizi hiç o civara çıkarmamıştım bütçeyi pek :) aracınız çok güzel bakımlı ama keşke daha fazla hava yastığı ve esp gibi opsiyonlarda olsaydı. yinede karizması yeter