škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

triger değişimi, sis farı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aracım 55 binde ama 5 sene olduğundan dolayı trigeri değişmemi söylediler bende araştırdım gerçekten tehlikeli bir durummuş şimdi 320 tl ye buldum. orjinal alman malı yazıyordu. 150 tl de işçilik istiyorlar özel servislerde. işçilik hem pahalı geldi hemde güvenemiyorum triger sonuçta. bursada önerebileceğiniz özel servis var mı? ayrıca sete devridaim dahil. açılmışken o da değişsin dediler hatta triger değiştiğinde o da mutlaka değişmeliymiş.

ikinci bir konu ise makyajsız yeni kasaların sahip olduğu köşeli sis farı, piyasada yan sanayisi 120 tl civarı, hella ise 200 küsür. bunlar tek fiyatları bir yerde oem hella 140 a buldum önerileriniz nedir? isteyen olursa bunların linklerini de yazabilirim.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
işçilik pahali değil normal.  gecen sene o fiyata yaptirdim. sis farini da orjinal al ötesi ise yaramiyor.

Çevrimdışı avni

• CEBELLİ
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşım bursada özel servis dolu wv grupları için ama özel servislerde öne çıkan ilk servis alman oto var. Yada ben bosch çalışanı olduğum için bosch car a bırakmayı düşünüyorum. Servisten ,alman otodan vede bosch car servisten fiyat alcağım. Servisle özel servisler arasında 100-150 tl oynarsa eğer serviste yaptırmayı düşünüyorum amma aradaki fiyat uçuksa tabiki diğer seçeneklerden birini değerlendirceğim.

sis lambasına gelirsek orjinalini al derim.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: avni;457112
Merhaba arkadaşım bursada özel servis dolu wv grupları için ama özel servislerde öne çıkan ilk servis alman oto var. Yada ben bosch çalışanı olduğum için bosch car a bırakmayı düşünüyorum. Servisten ,alman otodan vede bosch car servisten fiyat alcağım. Servisle özel servisler arasında 100-150 tl oynarsa eğer serviste yaptırmayı düşünüyorum amma aradaki fiyat uçuksa tabiki diğer seçeneklerden birini değerlendirceğim.

sis lambasına gelirsek orjinalini al derim.

Arkadaşım servis önerileri için çok teşekkür ederim. dün sanayide turladım ama pek güvenilir bir yer bulamamıştım. aynı şekilde bende soracağım aldığımız fiyatları paylaşalım buradan.

sis konusunda kafam karışık aslında çok gerekli birşey gibi gelmiyor nedense, sadece dönüş aydınlatması gibi sinyale bağlayıp kullanmayı düşünüyorum tabi gerektiğinde de iş görsün çifti 290 a gelecek birde servis fiyatını sorayım bakalım

fiyatı sordum alman oto 200 tl boshcar 300 tl işçilik, servis ise toplamda 1000 tl gibi bir rakam çıkarttı. alman oto hepsi dahil 700 tl dedi ama 320 tl lik set alınıp taktırılırsa 520 tl gibi bir rakama denk gelir 180 tl lik farkın nedenini anlayamadım.
« Son Düzenleme: 25 Ocak 2014, 13:47:12 Gönderen: **SEMİH** »

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: LeChiffre;457144
7 ekimdeki octavia aracım için fiyatlar böyleydi.

http://skodaturkey.com/showthread.php?t=25516&highlight=lechiffre&page=3

Fiyatlar servis için iyiymiş ama aklıma birşey takıldı irfan abi motor yağının değişmesi gerektiğini söylemiş ben yağı değişeli 1000 km anca oldu şimdi tekrar mı değişmeli? yağ ile trigerin ne bağlantısı var. en sonunda sadece kayışları değişeceğim o olacak daha  55000 de zaten

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ruyaci;457155
Aracınız TDI mı?

16v benzinli hocam. okudukça kafam karışıyor. sadece kayışlar değişse nasıl olur. aslında açılıp bakılması lazım ama cik cik diye ses geliyor araç soğukken bir usta devridaimden de olabilir demişti kafam bayağı karıştı açıkçası

Çevrimdışı sahintan

• Fabia II Hastasıyız DeDe
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
1.4 85 hp mi htp motor triger zincir mi kayış mı senin ama cık cık ses normaldir Bendekininde de geliyordu zincir mi ama sizin ki

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sahintan;457201
1.4 85 hp mi htp motor triger zincir mi kayış mı senin ama cık cık ses normaldir Bendekininde de geliyordu zincir mi ama sizin ki

Kayışlı hocam yıl nedeniyle değişmem gerekiyor. Rulmanlardan geldiğini düşündüğüm coj cık ses var sadece soğukta oluyor ama.  Ayrıca km çok yüksek olmadığından kayışları değişsem diyorum ama bu ses beni çeldiriyor

fabialife

• Ziyaretçi
triger set olarak değişir bu arada devir daimin de değişmesi gerekir.
triger arabadaki en riskli parçadır ve ihmale gelmez. işçiliği zor ve titizlik isteyen riskli bir iştir.
bu nedenle sadece kayış değişimi olmaz.
kayış, rulman, gergi rulmanı ve devir daim set olarak değiştirin.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabialife;457219
triger set olarak değişir bu arada devir daimin de değişmesi gerekir.
triger arabadaki en riskli parçadır ve ihmale gelmez. işçiliği zor ve titizlik isteyen riskli bir iştir.
bu nedenle sadece kayış değişimi olmaz.
kayış, rulman, gergi rulmanı ve devir daim set olarak değiştirin.

N
Sorunda burada hocam yüz bin km yi devirecek parçaları değişmek koyuyor. Zaten pahalıya aldığım bu aracın birde en meşakkatli bakımı bana kaldı

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
triger değişince yağ mecbur değişiyor. neden bilmiyorum

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustklc;457245
triger değişince yağ mecbur değişiyor. neden bilmiyorum

Başlarım yılına koparsa kopsun artık ne yapayım oluyorsa sadece kayışları değiştiririm o kadar :) daha yeni yağ koydum hadi bir daha 100 tl ver olmadı bu işte :)

Çevrimdışı skodaizm

• Ormareşal
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 09fabia;457246
Başlarım yılına koparsa kopsun artık ne yapayım oluyorsa sadece kayışları değiştiririm o kadar :) daha yeni yağ koydum hadi bir daha 100 tl ver olmadı bu işte :)

Trigerini hiç değiştirmeden yıllarca giden araç olduğu gibi, zamanından önce koparan motorlar da vardır.

Trigeri illaki set olarak değiştirmenize gerek yok.

Yine biraz riske girseniz de kopup  problem yaratmasını engelleyebilirsiniz.

Ancak  gergi rulmanlarının da  sorun çıkarıp kitlenmesini de göz önünde bulundurup  takım değişimi bu  riskleri önler.