škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sahibinden

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bora-feat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;426816
Bahsettiğiniz Yılmaz abi olmasın :D

Bahsettiğim kişi  27-30 yaşları arasında  havalı ama madur olan bir kişiydi  
Karşısındaki insanı kafadan küçümseyerek kaybetti zaten yolda ki tır tır boy farkı ayrı bi olaydı

Hani fabiayı kötülemek gibi olması çok güzel bir araç ve o yüzden bende aldım memnun olarak kullanıyorum ama  

BU havalı vatandaşa  dediğim laf 55 bib para verip alıyosun geliyo 8 milyarlık bir aracla yürüyemiyon dediğimde  boynu bükülmüştü :D   4 milyara alındı uno 4 te masraf yapıldı :D

Çevrimdışı bora-feat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msami;426866
Kesinlikle bende kullandım rs'yi hiç de 180 hp gibi değil benim rapid 122 hp o bile daha iyi performans olarak...

122 HP lik bi rapid daha iyi olucanı sanmıyorum ama fabia rs biraz daha atak olması için manuel vites olması lazım

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gerçekten stock RS ler yürüyemiyor,sanki boşa devirleniyormuş gbi bir durumu var. Bizde Korayın stock RS ve Gökçenin Chipli 1.6 TDI Fabiayı rollde denemek istiyoruz,ne zaman kısmet olursa.. 1.4 TSI 180 HP  vs 1.6 TDI 135 HP 350 NM .. Merakla bekliyoruz :D

Çevrimdışı bora-feat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;426875
Gerçekten stock RS ler yürüyemiyor,sanki boşa devirleniyormuş gbi bir durumu var. Bizde Korayın stock RS ve Gökçenin Chipli 1.6 TDI Fabiayı rollde denemek istiyoruz,ne zaman kısmet olursa.. 1.4 TSI 180 HP  vs 1.6 TDI 135 HP 350 NM .. Merakla bekliyoruz :D

Bence denemeyin o kadar a kötü değil yani    1,6 tdı 135 hp fabianın  rakibi stock  1,2 tsı 105 hp  tir yani  

1,2 tsı ile 1,6 tdı +yazılımlı fabialar kalksa  0-60 a kadar kafa kafaya  60 dan 150 ye kadar 1,6 tdı öne götürür  150 den sonrada 1,2 tsı yaklaşar ve topp speed de   1,2 tsı alır  rs 180 lik  bir gücün hakkını verememesinin sebebi dsg  sanjuman ve 17 jantında kısıtlaması var az çok  ama 1,6 tdı 135 te olsa  yetişme imkanı sanmıyorum yani olmaz

Çevrimdışı josefsalvatini

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;426875

Net söylüyorum RS araya 2 ilçe fark açar
Ben bizim sitede 198 bg 450 nm ceed ile stok 180 lige 60-200 2 boy anca atıyorum
Düzeltme yapalım manuel dsg den daha yavaş 180 likte deneme olamıyor ama manuel scirocco ile dsg scirocco arasında dsg önde herzaman

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bora-feat;426956
Bence denemeyin o kadar a kötü değil yani    1,6 tdı 135 hp fabianın  rakibi stock  1,2 tsı 105 hp  tir yani  

1,2 tsı ile 1,6 tdı +yazılımlı fabialar kalksa  0-60 a kadar kafa kafaya  60 dan 150 ye kadar 1,6 tdı öne götürür  150 den sonrada 1,2 tsı yaklaşar ve topp speed de   1,2 tsı alır  rs 180 lik  bir gücün hakkını verememesinin sebebi dsg  sanjuman ve 17 jantında kısıtlaması var az çok  ama 1,6 tdı 135 te olsa  yetişme imkanı sanmıyorum yani olmaz

1.2 TSI ile 1.6 TDI chipli fabianın yürümesi imkansız.. 2.0 TDI passat ile neredeyse kafa kafaya gidiyor ki siz 1.2 fabia ile karşılaştırıyorsunuz :)

1.4 TSI 180 lik stock olarak evet iyi yürümüyor ama Yılmaz Abinin RS gerçekten hakkını veriyor..

Çevrimdışı bora-feat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;426988
1.2 TSI ile 1.6 TDI chipli fabianın yürümesi imkansız.. 2.0 TDI passat ile neredeyse kafa kafaya gidiyor ki siz 1.2 fabia ile karşılaştırıyorsunuz :)

1.4 TSI 180 lik stock olarak evet iyi yürümüyor ama Yılmaz Abinin RS gerçekten hakkını veriyor..

passatla  fabianın arasında  300 kg den fazla kilo var yapısı geniş  jant ları daha büyük aerodinamik yapısı fabiaya göre daha dejavantajlı  

1,2 tsı dediğin motor turbo benzin  devirleri uzun ve dolu dolu

aradaki en büyük fark ne biliomusunuz   benzinlideki hız beygiri  dizeldeki yük beygiri:)

kalkışta tsı her zaman üstündür  ara hızlanmalarda dizelin tork sayesinde belli bir hıza kadar ivmelemesi güçlü olur   ve son hız  dediğimizde  yine benzinlinin farkı ortaya çıkar

1,2 tdı
1,4 tdı
1,6 tdı
1,9 tdı  
2,0 tdı bi turbo araclarım oldu ve olmaya devam ediyor  bartır karşılığı arac geliyor bana

Hiç birirnde bir tsı gücü yok  bunu  yolda gaza bastığımda değil bir tsı ile kalktığımda  anlıyabildim

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende benzinliden aldığı keyfi dizelden alamayanlardanım.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: Akif Hoca;427169
Bende benzinliden aldığı keyfi dizelden alamayanlardanım.

Aynen

Devir saati bitiveriyor hemen.

Chipli 1.6 dizeli chipli 1.6 turbo ile kaldir bakalim yanyana ne oluyor, denk olacak ki anlamlı olsun. Stage 3  1.4 vrs 5.4 sn'de 100 goruyor

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu araba çukurova kullanırken motor değiştirdi diye duymuştum .

Çevrimdışı bora-feat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;427178
Aynen

Chipli 1.6 dizeli chipli 1.6 turbo ile kaldir bakalim yanyana ne oluyor, denk olacak ki anlamlı olsun. Stage 3  1.4 vrs 5.4 sn'de 100 goruyor

1,6 turboya ne gerek var başkan 1,2 tsı  manuel vites olsun  kalkış ve son hızla iş biter ama 60-150 arası  tdı+yazılım biraz önde olur geri kalan yollar tsı ın :D

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ne 1.2 motormus , mubarek alamadigi araba kalmadi . Onu aliyir onu kesiyor biciyor. Biraz fazla yuksekten uculuyor :)

Çevrimdışı YGZ96

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Valla ben kendimden örnek veriyim.
Muadil cok aracla denedim. Gti, scirocco, ibiza vs... Clio rs 106gti falan saymiyorum. Hic bir gti ve Sciroccoya geçilmedim bi tane Scirocco 228km de yakaliyor beni coolerla..
3 tane cupra ile denedim. Biri beni geçti 1 boy o da 2 bar basiyordu ve araba komple sokuktu.
Ayrıca uzun yolda 1.2 tsidan daha az yakiyorum. Bastigim zamanda gidiyor :)

Ben açık net konuşuyorum muadil araclara, ayni setuplarda olan araclara geçilmem.
Şunuda bilerek söylüyorum; benim araç sınıfında en hızlı 3 arabadan biridir.
« Son Düzenleme: 29 Mart 2013, 15:00:41 Gönderen: YGZ96 »

Çevrimdışı YGZ96

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;427178
Aynen

Stage 3 yaparsam 5.4 sn altina çekerim.  5.7 sn ölçtük benim araçta.

Çevrimdışı josefsalvatini

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bora-feat;427200
1,6 turboya ne gerek var başkan 1,2 tsı  manuel vites olsun  kalkış ve son hızla iş biter ama 60-150 arası  tdı+yazılım biraz önde olur geri kalan yollar tsı ın :D

1.6 dizel klasik otomatik ben dahil 1600 kg aracım var :) yazılımlı
1.2 tsi
1.4 tsi dsg veya manuel farketmez 122 + yazılım dp akılda ne varsa yapılsın benim yanıma bile gelemez 0-220 bile kalkarim

Ayrica 1.6 dizel manuel ceed ile yazılım dp scirocco ile stok polo gti stok cupra stok vrs stok her zaman denerim 60-200 :)