škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb III Genel Soru ve Cevap

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gkhn1256

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2016 superb active paket. bozuk yolda giderken direksiyin altindan tıkırtı seklinde bi ses geliyor. servise gittim ses kesildi ama bi sure sonra tekrar basladi. care bulamadik. ayni sorunu yasayan varmi

Çevrimdışı ERDAL.T

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2017 style dsg aracımda ilk hareket esnasında otomatik el frenini elle indirmeyip arabanın kendisinin indirdiği(bazen ve yıkandıktan sonra)zamanlarda arka teker kısmından şiddetli bir ses geliyor.hani tekerin altında bir taş var da onun üzerinden geçiyormuş gibi.ayrıca sürücü tarafındaki ön camı yarım açıp bıraktığım zaman da çat diye ses geliyor.bu konularda tecrübesi olan varsa yorumlarını bekliyorum.saygılarımla

Çevrimdışı DOĞUSER

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
cam tarafından gelen sesi bilmiyorum ancak, el firenini aracın kendi indirip ilerlediği durumlarda ses normal, eğer çok abartı boyutta değil ise

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ERDAL.T;637886
2017 style dsg aracımda ilk hareket esnasında otomatik el frenini elle indirmeyip arabanın kendisinin indirdiği(bazen ve yıkandıktan sonra)zamanlarda arka teker kısmından şiddetli bir ses geliyor.hani tekerin altında bir taş var da onun üzerinden geçiyormuş gibi.ayrıca sürücü tarafındaki ön camı yarım açıp bıraktığım zaman da çat diye ses geliyor.bu konularda tecrübesi olan varsa yorumlarını bekliyorum.saygılarımla
Hocam yıkandığı zaman oluyor o canınızı sıkacak bir durum yok sanırım Su ile sıkıştırdığı için oluyor zaten 1 kere yapiyor o da yikandiktan sonra sorun değil içiniz rahat olsun :)

GM 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı ERDAL.T

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cagri33;637893
Hocam yıkandığı zaman oluyor o canınızı sıkacak bir durum yok sanırım Su ile sıkıştırdığı için oluyor zaten 1 kere yapiyor o da yikandiktan sonra sorun değil içiniz rahat olsun :)

GM 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ilginç olan yıkayıp da üzerinden zaman(akşamdan sabaha gibi)geçince oluyor ve baya şiddetli bi ses.hatta ilk seferin de arabadan inip bişey mi ezdim diye bakmıştım.araç garanti de olduğu için bi ara servise gidip durumu anlatır gelişmelerden de sizleri haberdar ederim

Çevrimdışı Adil kandaz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
S. A prestij paket 1.4 tsi otomatik süper b aldım. Sorunum su  aracımla  yüksek kasisten  sağlı geçtiğimde  baya Bi esneme sesi geliyor   sizce normali bu esneme sesi

G8341 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Adil kandaz;638089
S. A prestij paket 1.4 tsi otomatik süper b aldım. Sorunum su  aracımla  yüksek kasisten  sağlı geçtiğimde  baya Bi esneme sesi geliyor   sizce normali bu esneme sesi

O sesi kayıt ederseniz bizde size bilgi verebiliriz

Çevrimdışı Adil kandaz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Valla bildiğiniz kaucuk sesi gibi igrenç bir ses cak cık ediyor biraz bozuk zemine geçeyim  trim sesinden tut ne varsa içeride  arabayı kötülemek için değil ama  şimdiye kadar kullandığım  en......  Araçlardan biri

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sesi duymak gerek birde lastiklere vazelin sürün derim

Çevrimdışı EnginT

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Adil kandaz;638169
Valla bildiğiniz kaucuk sesi gibi igrenç bir ses cak cık ediyor biraz bozuk zemine geçeyim  trim sesinden tut ne varsa içeride  arabayı kötülemek için değil ama  şimdiye kadar kullandığım  en......  Araçlardan biri

Bu sesler salincak kollarindaki kaucuklardan geliyor olabilir.
Fazla tozlu ortamlarda, zamanla buralarda biriken tozlarin kaucukla metal malzeme arasına girmesi ile kasislerde bu tur sesler ortaya cıkmasi mumkun... Yikama sonrasi gecmesi ve kuruyunca tekrar ortaya cikmasi bu ihtimali kuvvetlendiriyor... Aslinda, kaucuklarin zamanla sertlesmesi ile de bu tur sesler olusabiliyor... Eger kaucuk malzeme evsafini kaybedip sertlesmemisse, bu bolgeleri temizledikten sonra, silikon sprey faydali olabilir... Evsafini kaybedip sertlesen kaucuk malzeme icin bu sprey isi gecici bir cozumdur... Degistirmek gerekebilir.
Engin Tunçay

Çevrimdışı sudege

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
malesef bendede aynisi devam ediyor.hatta bir ay once garanti bitmeden sanruf tamamen degisti ic aksami .biraz kesilmis gibi hissettim ama 15 gun sonra yine ayni swsler gicirtilar gacurtular.malesef kesemedim .bence arabanin tek eksi .si bence.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı EnginT

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sudege;638410
malesef bendede aynisi devam ediyor.hatta bir ay once garanti bitmeden sanruf tamamen degisti ic aksami .biraz kesilmis gibi hissettim ama 15 gun sonra yine ayni swsler gicirtilar gacurtular.malesef kesemedim .bence arabanin tek eksi .si bence.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu gıcırtılar benim simdiki Superb III Style oncesi uzun yillar kullandıgım 2004 model Superb I Elegance'ta ortaya cikti... Once sun-roof'tan gelen sesler (ki; bunun sun-roof raylarinin sertlesip kırılması oldugu anlasıldı ve raylar degisti) ve sun-roof'un su tahliye borularinin sertlesmesi ve catlamasi ile tavan dosemesi ve arka (sag-sol) bagaj bosluguna su akitmasi sorunlarini yasadim (borular degisti) ... Bu konu, ozellikle koyu renk araclarda, gunes altinda kalmasi nedeniyle haliyle olusuyor ve malzemeler ısı farkı ile zamanla sertlesiyor ve sıkıntı yaratıyor... Sonra da on taraftan gelen, sertlesen salincak burclarindan gelen gıcırtı sesleri... Bu sesler de, kaucuklar temizlenip silikonlaninca gecti...
Bu nedenle, yeni aracimi sun-roof'suz tercih ettim... Prestige pakette sun-roof'suz bulamadigim icin de Style aldim... Tıkırtılara allerjisi olan biriyim... Ancak, 1 yildir kullandigim Superb III'ten son derece memnunum...
Sevgilerimle
Engin Tunçay

Çevrimdışı wertasd

• Sabreden Derviş
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: EnginT;638404
Bu sesler salincak kollarindaki kaucuklardan geliyor olabilir.
Fazla tozlu ortamlarda, zamanla buralarda biriken tozlarin kaucukla metal malzeme arasına girmesi ile kasislerde bu tur sesler ortaya cıkmasi mumkun... Yikama sonrasi gecmesi ve kuruyunca tekrar ortaya cikmasi bu ihtimali kuvvetlendiriyor... Aslinda, kaucuklarin zamanla sertlesmesi ile de bu tur sesler olusabiliyor... Eger kaucuk malzeme evsafini kaybedip sertlesmemisse, bu bolgeleri temizledikten sonra, silikon sprey faydali olabilir... Evsafini kaybedip sertlesen kaucuk malzeme icin bu sprey isi gecici bir cozumdur... Degistirmek gerekebilir.

Tam dediğiniz gibiymiş Engin Bey. Bende servise başvurmuştum. Salıncak burçlarından gelir, normal diyerek sizin yazdığınız açıklamaları yaptılar. Tüm VW grubu araçlarda bu ses vardır, benim Seat.da da var dedi usta. Yapacak bişey yokmuş. Bende aldırış etmemeye çalışıyorum.

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben salıncak burçlarına çözümü buldum sanırım 10 veya 15 defa denedim bilirsiniz bu sesler genelde kasislerde yapar kasise 10 ile 15 km hızla geçersem ses yapmaz 15 km hız üzerinde araç daha çok yaylandığında bu sesi çıkarır. kısacası yavaş girdiğimde hiç ses yok hızlı girdiğimde ses var buna karar verdim

Çevrimdışı ecz.taha

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba.
Bluetooth ile telefonu araca bağlayıp görüntülü şeyler izlediğimde ses ile görüntünün aynı anda gelmediğini farkediyorum. Mesela görüntü ileride ama ses geriden geliyor. Bu hep böyle midir.? Bir ayarı var mıdır?