škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb III Genel Soru ve Cevap

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ERDAL.T

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: daka;637028
1- Aracı teslim alırken kontrol etmem gereken şeyler nelerdir?
- bi arkadaş yanında mutlaka bi usta götür nakliyede vuruk değişik oluyor sıfır veriyorlar dedi. ya da aracı alınca hemen gösterilebilir. ben götürmedim ama bu şekilde araçlar satılabiliyor
çıkmadan bütün aksamlar radyo vs bakmak lazım
2- Hediye olarak pas pas veririz dedi ama bagaj havuzu ya da başka bir şey hediye ediliyor mü?
- kauçuk paspas veriyorlar sanırım ama saçma olarak şaft tünelini örten parçayı vermiyorlar pahalı değil 43 lira
bagaj havuzunu da 300 liraya veriyorlar ben almadım şimdilik orjinal almayacam muhtemelen
3- Ücreti ile de olsa almam gereken şeyler var midir? Bagaj havuzu, kauçuk paspas, arkada koltuk arasındaki şaftın geçtiği yere ait paspas vs yazanlar olmuş sanırım. Önereceğiniz bir liste var mi?
- en anlayamadığım şey kapılardaki eşya çöp gözlerinin kaplaması keçe. kirlendiği gibi temizlenme şansı yok. ora için takılan basit bi çöp aparatı var ama 80 lira dediler. gene de alınabilir
4- Ön park sesnsörü yok bu modelde. Takılmasını önerir mısınız? İlk başta alırken mi söylemem gerekirdi?
ön park sensörü şart değil bence. zamanla alışılır. ayrıca ön park sensörlü araç yerdeki yükseltileri de görmeyebiliyor zaten. araçları da zaten gözünüzle görüyorsunuz.
5- Gizli özelliklerin açılmasından bahsedenler oluyor, bunlar nelerdir hiç fikrim ve bilgim yok. Nasıl açtırılır Nasıl kapatılır, artıları, eksileri fiyatları nelerdir?
gizli özellikler 70 liraya açılıyor sanırım ama buna da gerek yok. bir kaç görsellikle veya işlevle ilgili özellik. ben otomatik ayna katlamasını iptal etmek isterdim mesela
6- Sizin eklemek istedikleriniz ?
- aracı size teslim eden kişiye ayrılmadan bi harçlık verseniz iyi olabilir. bana paspas yok dendi gelince  postalarız size dendi. bahşiş sonrası başka araçtan alınıp yerleştirildi. küçük bişey ama işimi gördü
- araç ilk dolumda 73 litre benzin aldı 450 lira tuttu:(
-lastiklerin basıncı 40taymış 50 kmyi geçince 32 yapmak lazımmış
-ilk 2 bin km sonrası yağ değişimi yapılması diğer markalarda öneriliyor sanırım gerek yok dendi
-motorun açılması için bu rodaj döneminde gazlı performanslı kullanmak lazım dedilee

ben bagaj havuzunu servis de aracı alırken 200 tl ye almıştım.oldukça memnunum.şaft tüneli koruyucusunu ise 45 tl ye almıştım. özellikle öneriyorum.ayrıca hiç bi ücret talep etmeden kışlık havuzlu paspasları da vermişlerdi.saygılarımla

Çevrimdışı daka

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bu piano black parçaların çizilmemesi için kaplama yapan/ yaptıran var mı

Çevrimdışı cenk_139

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba, sizlere birşey danışmak istiyorum aracımız 16 bin km de şöyle bir problem yaşıyoruz; aracın kalkışlarda performansı çok düşük kalıyor sanki çekişi düşük gibi aynı zamanda octavia aracımızda var ona göre çok hantal kalıyor, tabii ki kasa büyük vs ama sanki bu kadarda hantal olmaması gerekiyor. Gaza sonuna kadar bastığınızda bir kaç sn sonra anca tepki veriyor gibi, benzer bir durum yaşayan var mıdır ya da ne yapmalıyız sizce yardımcı olabilir misiniz.

Çevrimdışı ckeskin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cenk_139;637401
Merhaba, sizlere birşey danışmak istiyorum aracımız 16 bin km de şöyle bir problem yaşıyoruz; aracın kalkışlarda performansı çok düşük kalıyor sanki çekişi düşük gibi aynı zamanda octavia aracımızda var ona göre çok hantal kalıyor, tabii ki kasa büyük vs ama sanki bu kadarda hantal olmaması gerekiyor. Gaza sonuna kadar bastığınızda bir kaç sn sonra anca tepki veriyor gibi, benzer bir durum yaşayan var mıdır ya da ne yapmalıyız sizce yardımcı olabilir misiniz.

Octavia'nın modeli tam olarak nedir?

Çevrimdışı cenk_139

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ckeskin;637407
octavia'nın modeli tam olarak nedir?

o 2016 1.6 tdi 110 ps dsg

Çevrimdışı BilginT

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ERDAL.T;637128
ben bagaj havuzunu servis de aracı alırken 200 tl ye almıştım.oldukça memnunum.şaft tüneli koruyucusunu ise 45 tl ye almıştım. özellikle öneriyorum.ayrıca hiç bi ücret talep etmeden kışlık havuzlu paspasları da vermişlerdi.saygılarımla
Çok teşekkür ederim, bagaj havuzuna şimdilik para vermek istemedim ama şaft tüneli koruuucusunu ben de 45tl ye aldım.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.youtube.com/otodunyam
[MENTION=13988]cenk_139[/MENTION] Evet doğru söylüyorsunuz bunda anormal bir durum yok merak etmeyin. Aynı araçlar bizde de var 1.6 octavia ve superB Octavia hafif gaz tepkileri daha atik superB o atikliği yapmıyor daha sakin biraz daha gaz istiyor. SuperB lerin malum ağırlığı boyu eni tank gibi mübarek. Ama bir kaç saniye sonra tepki vermesi hususu mevcut değil.

Çevrimdışı cenk_139

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fatihatilla;637433
[MENTION=13988]cenk_139[/MENTION] Evet doğru söylüyorsunuz bunda anormal bir durum yok merak etmeyin. Aynı araçlar bizde de var 1.6 octavia ve superB Octavia hafif gaz tepkileri daha atik superB o atikliği yapmıyor daha sakin biraz daha gaz istiyor. SuperB lerin malum ağırlığı boyu eni tank gibi mübarek. Ama bir kaç saniye sonra tepki vermesi hususu mevcut değil.

Başka konuda okuduğum marş durumundayken 15 sn gaz pedalının sonuna kadar bastık sonra kapatıp tekrar normal şekilde aracı çalıştırdım biraz daha durumda iyileşme var gibi geldi, cevabınız içinde teşekkür ederim.

Çevrimdışı BilginT

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: daka;637028
1- Aracı teslim alırken kontrol etmem gereken şeyler nelerdir?
- bi arkadaş yanında mutlaka bi usta götür nakliyede vuruk değişik oluyor sıfır veriyorlar dedi. ya da aracı alınca hemen gösterilebilir. ben götürmedim ama bu şekilde araçlar satılabiliyor
çıkmadan bütün aksamlar radyo vs bakmak lazım
2- Hediye olarak pas pas veririz dedi ama bagaj havuzu ya da başka bir şey hediye ediliyor mü?
- kauçuk paspas veriyorlar sanırım ama saçma olarak şaft tünelini örten parçayı vermiyorlar pahalı değil 43 lira
bagaj havuzunu da 300 liraya veriyorlar ben almadım şimdilik orjinal almayacam muhtemelen
3- Ücreti ile de olsa almam gereken şeyler var midir? Bagaj havuzu, kauçuk paspas, arkada koltuk arasındaki şaftın geçtiği yere ait paspas vs yazanlar olmuş sanırım. Önereceğiniz bir liste var mi?
- en anlayamadığım şey kapılardaki eşya çöp gözlerinin kaplaması keçe. kirlendiği gibi temizlenme şansı yok. ora için takılan basit bi çöp aparatı var ama 80 lira dediler. gene de alınabilir
4- Ön park sesnsörü yok bu modelde. Takılmasını önerir mısınız? İlk başta alırken mi söylemem gerekirdi?
ön park sensörü şart değil bence. zamanla alışılır. ayrıca ön park sensörlü araç yerdeki yükseltileri de görmeyebiliyor zaten. araçları da zaten gözünüzle görüyorsunuz.
5- Gizli özelliklerin açılmasından bahsedenler oluyor, bunlar nelerdir hiç fikrim ve bilgim yok. Nasıl açtırılır Nasıl kapatılır, artıları, eksileri fiyatları nelerdir?
gizli özellikler 70 liraya açılıyor sanırım ama buna da gerek yok. bir kaç görsellikle veya işlevle ilgili özellik. ben otomatik ayna katlamasını iptal etmek isterdim mesela
6- Sizin eklemek istedikleriniz ?
- aracı size teslim eden kişiye ayrılmadan bi harçlık verseniz iyi olabilir. bana paspas yok dendi gelince  postalarız size dendi. bahşiş sonrası başka araçtan alınıp yerleştirildi. küçük bişey ama işimi gördü
- araç ilk dolumda 73 litre benzin aldı 450 lira tuttu:(
-lastiklerin basıncı 40taymış 50 kmyi geçince 32 yapmak lazımmış
-ilk 2 bin km sonrası yağ değişimi yapılması diğer markalarda öneriliyor sanırım gerek yok dendi
-motorun açılması için bu rodaj döneminde gazlı performanslı kullanmak lazım dedilee
Detaylı açıklama için çok teşekkürler.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Çevrimdışı cenk_139

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
İyi akşamalar herkese, bej rengi döşeme için nasıl önlem alıyorsunuz arkadaşlar aşağıdaki linkteki üründen kullanan var mıdır veya ne önerirsiniz.

https://www.hepsiburada.com/komple-serme-oto-minderi-el-dokuma-p-OTFALFA1-661

Çevrimdışı Wolowow

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cenk_139;637436
Başka konuda okuduğum marş durumundayken 15 sn gaz pedalının sonuna kadar bastık sonra kapatıp tekrar normal şekilde aracı çalıştırdım biraz daha durumda iyileşme var gibi geldi, cevabınız içinde teşekkür ederim.

Bahsettiğiniz konu nerede acaba ben bulamadımda

Çevrimdışı cenk_139

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Wolowow;637570
Bahsettiğiniz konu nerede acaba ben bulamadımda

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=40657

Buradaki konuda [MENTION=15204]buro[/MENTION] isimli arkadaş bahsetmişti

Çevrimdışı tlgrl

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar benim şöyle bir sorunum var, araç uzun yolda 7. vitesten 6. vitese düşerken keskin bir duraksama oluyor ve vites geçişini bariz hissediyorum, özellikle rampada. Sanki birileri arkadan aracı bir anlık da olsa tutup bırakıyormuş gibi. Eco modda çok daha belirgin, D modunda biraz daha az keskin. Normal midir?

Araç 1.4 tsi dsg act 150 ps

Çevrimdışı gkhn1256

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı gkhn1256

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2016 superb active paket. bozuk yolda giderken direksiyin altindan tıkırtı seklinde bi ses geliyor. servise gittim ses kesildi ama bi sure sonra tekrar basladi. care bulamadik. ayni sorunu yasayan varmi