škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb III Genel Soru ve Cevap

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı DOĞUSER

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: devrimozguro;633341
Far güncellemesi gelmiş bugün benim aracıma yaptılar 2 saat sürüyor

güncelleme ile yapılan değişiklik nedir söylediler mi tam olarak ??

Birde bu güncellemelere servis ücret istiyormu ?? İstiyorsa sizden ne kadar ücret aldılar ??

Çevrimdışı devrimozguro

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DOĞUSER;633362

Birde bu güncellemelere servis ücret istiyormu ?? İstiyorsa sizden ne kadar ücret aldılar ??

Benimki prestige paket ve farların adaptasyonu ile ilgili bişeymiş. Ücret almadılar

Çevrimdışı ERDAL.T

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yeni araçta rodaj süresince dikkat etmem gereken hususlar nelerdir.şimdiden teşekkürler.saygılarımla

Çevrimdışı DOĞUSER

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ERDAL.T;633471
yeni araçta rodaj süresince dikkat etmem gereken hususlar nelerdir.şimdiden teşekkürler.saygılarımla

Bu rodaj konusunda bir çok görüş var. Kimi rodaj yok artık motorlar yok lazerle kesiliyor vs.. diyor, kimi de olmaz olur mu diyor.

Ben aracımı 2000 km oluncaya kadar mümkün olduğunca 3000 deviri geçmeden kullanmaya ve sıkıştırmamaya özen gösterdim. Çünkü rodaj dönemi var diyenlerin önerilerinden birisi de bu. Ayrıca rodaj dönemi bitince yağı falanda değiştirin diyorlar ama malum yağ değiştirmek maliyet.

Çevrimdışı ERDAL.T

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ilginiz için çok sağolun.bu konuda dediğiniz gibi çok farklı görüşler var.bende sizin gibi ilk iki bin km.boyunca sıkıştırmadan kullanma düşüncesindeyim.

Çevrimdışı MUZKENTLİ

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aracı alırken satış yetkilisi todajla ilgili herhangi birşey söylememişti. Aracım şuan 5400 km de servisi aradım. Rodajla ilgili olarak. Yetkili kişi araçların 5000-6000 km de rodaj kontrolü yapıldığını fakat bu işlemin tamamen isteğe bağlı olduğunu söyledi. Yağ ve yağ filitresi değişimi talep ettim. Ücreti karşılığında değiştireceklerini ama gerek görmediklerini söylediler. Zaten kontrol yaklaşık 30-35 dk sürüyormuş. Hafta sonu götürmeyi düşünüyorum

Çevrimdışı ERDAL.T

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: MUZKENTLİ;633673
Aracı alırken satış yetkilisi todajla ilgili herhangi birşey söylememişti. Aracım şuan 5400 km de servisi aradım. Rodajla ilgili olarak. Yetkili kişi araçların 5000-6000 km de rodaj kontrolü yapıldığını fakat bu işlemin tamamen isteğe bağlı olduğunu söyledi. Yağ ve yağ filitresi değişimi talep ettim. Ücreti karşılığında değiştireceklerini ama gerek görmediklerini söylediler. Zaten kontrol yaklaşık 30-35 dk sürüyormuş. Hafta sonu götürmeyi düşünüyorum

servise giderseniz gelişmeleri paylaşırsanız çok sevinirim.saygılarımla

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Rodaj gereken araçlarda kullanım kılavuzunda zaten yazıyor.
Rodaj gereken araçlarda ilk dolum mineral yağ ile yapılır ve 1000-1200-1500km sonunda yağ filtresi ile beraber yağ değişir ve aracın normal yağı konur.
Bizim araçlarımızda artık eski anlamda bir rodaj yok. Ama hepimize yapılan yılların öğretisinden ilk 1000-1500km hala aracı fazla sıkıştırmadan kullanıyoruz. Sert hızlanma ve motor freninden kaçınıyoruz, devamlı sabit hızda gitmiyoruz vs vs.

Çevrimdışı Clborty

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hsyn_;569312
merhabalar
ben bir ay önce 2015 model style plus 1.6 dizel otomotik superb aldim.
teknik özelliklerde yakıt deposu 60 lt görünüyor ama iki kez aracı fulledim ve her ikisinde de 66 67 lt aldı?
yedek deposu mu var bunun acaba?
diesel için yedek depo mevcut değil. bununla ilgili ınstagrmda skodamsuperb sayfası çok güzel bir paylaşım yapmış örneği var. takip etmeniizi önerirm.

Çevrimdışı Clborty

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
skodamsuperb sayfasını tavsiye ederim ınstgrmda güzel paylaşımları var

Çevrimdışı erharp32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ERDAL.T;633471
Ben şöyle yaptim: ilk 2000 km de araci sıkıştırmadim. Ilk 1000 km de araci düzensiz devir araliklarinda kullandim. Bunun için mümkünse şehirler arasi yolculuk iyi olur. 2500 km de yağ ve yağ filtresini değiştirdim serviste.

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı f471hu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DOĞUSER;633362

Cumartesi günü aracımı servis aksiyonu için servise götürdüm.
Güncellemeden önce;
Kontağı açtığım anda farlar adaptasyon yapıyordu.

Güncellemeden sonra;
Kontağı açıp aracı çalıştırdıktan sonra adaptasyon yapıyor. Önceki versiyonda bazen farlar aşağıda kaldığı için güncelleme yapmışlar.

Çevrimdışı DOĞUSER

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: f471hu;633819
Cumartesi günü aracımı servis aksiyonu için servise götürdüm.
Güncellemeden önce;
Kontağı açtığım anda farlar adaptasyon yapıyordu.

Güncellemeden sonra;
Kontağı açıp aracı çalıştırdıktan sonra adaptasyon yapıyor. Önceki versiyonda bazen farlar aşağıda kaldığı için güncelleme yapmışlar.

Bilgilendirme için çok teşekkür ederim, sayenizde konudan haberdar oldum ve 12 mart tarihine güncelleme işlemini yaptırtmak için bende randevumu aldım.

Bu arada okuyan arkadaşlarında bilgisi olması için benim aracım style donanım 2017 - 7. ay üretim
« Son Düzenleme: 26 Şubat 2018, 16:18:46 Gönderen: DOĞUSER »

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=16385]f471hu[/MENTION]

Hocam bizim araç 2016 22. Hafta sonrası olanlardan(8 inç bolero vs) zaten bizimki öyle yapıyor sizin ki kaç modeldi acaba ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı f471hu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cagri33;633834
[MENTION=16385]f471hu[/MENTION]

Hocam bizim araç 2016 22. Hafta sonrası olanlardan(8 inç bolero vs) zaten bizimki öyle yapıyor sizin ki kaç modeldi acaba ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hocam benim aracım 2017-11. ay üretim. Arada farlar aşağıda kalıyordu. Güncelleme ile çok şükür bitti.