škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Orjinal Xenon far muayeneden geçemiyor!!

yeren · 28 · 7335

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yeren

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Son 2 gündür epey üzerine düştüm konunun ve çözüme çok yaklaştım.

İlk olarak aracı aldığımız Altur otoya gittim ustalar baktı bu orjinal geçmesi lazım dediler. Her ne kadar bana inandırıcı gelmese de "xenon farı serviste istesek de takamayız, bunlar fabrikadan böyle çıkıyor." dediler. Faturamızda da zaten xenon far gözükmekte, fatura üzerinde de değişiklik yapamayız gibi şeyler söylediler. Tamam iyi güzel de araba muayeneden geçemedi sonuç olarak. Uygunluk belgesi verdiler ancak xenon farla ilgili hiçbir şey yazmıyor ve haliyle Tüv'den kabul edilmedi. Arayın Tüv ile görüşün dediğimizde bunu yapamayacaklarını ve bizim Yüce Oto ile görüşmemiz gerektiğini söyleyerek başlarından savdılar. Daha önceden Yüce Otoyu zaten aramıştım ilgileneceklerini söylemişlerdi. Altur'da görüştüğüm kişi bana Yüce Oto'dan İnanç Bey'in ismini verince bu sefer ona ulaştım. İnanç Bey konudan haberdar olduğunu ve bizzat ilgileneceğini bana söyledi. Yüz yüze görüştüğüm kimse bana İnanç Bey kadar güven vermedi ve bunu telefonda yaptı sağolsun. Aradan 1 saat geçti ve yeniden Yüce Oto'dan arandım. Adres teyidi alındı ve gerekli yazı imzalı, kaşeli olarak adresime postalanacağı söylendi. Bu yazı ile muayeneden sorunsuz geçeceğini söylediler. Hatta daha önce de bu durum birilerinin başına gelmiş ve bu şekilde çözmüşler.

Çevrimdışı chesteren

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Enteresan bir olaymış başınızdan geçen, muhtemelen distribütör donanımı koydururken aceleye getirip sadece xenon koydurtmuş geri kalan teçhizatını es geçmiştir. Bence bu opsiyon için ödemiş olduğunuz meblağ, xenon far için gerekli kılınan far yıkama ve ona uyumlu tampon yapısını da içerir niteliktedir.. Yani vermiş olduğunuz paranın karşılığını size yansıtmamışlar.
Cıngar çıkarmakta serbestsiniz :) Çünkü ben aynı durumda olsam, kesinlikle çıkarırdım.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yeni nesil xenonlarda da(bakın led değil xenon ledde zaten far yıkama olmaz) far yıkama konulmuyor.Nissan'ında bir kaç tane böyle modeli var.D5s diye geçer far yıkama ve seviye sensörü gerektirmiyor.

Çevrimdışı HasanK

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Belli bir aydınlatma lümeni altında far yıkamaya ihtiyaç yok, yükseklik ayarı gene olmalı diye hatırlıyorum.

Orjinal geldiyse bir şekilde geçer, Tuv dekilere pislik yapsanız geçerdiniz bence. :) Ama zorunda değilsiniz tabi Yüce oto takip etsin.

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı azafrak

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Kim demiş geçmiyor diye. Daha geçenlerde muayeneye girdim ve aracım kusursuz olarak muayeneden geçti.

Altını çiziyorum hafif kusur bile bulunmadı.

Ben aracımı 2015 Haziranda aldım. Aldığımda Xenon yoktu araçta, 2-3 ay beklemem gerekiyordu bende bekleyemedim ve aracı aldım. Daha sonra da Tekirdağ Yüncüler servisinde Xenonlarımı taktırdım. Herkesin dediği şuydu, yok muayeneden geçmez, yok sıkıntı yaratır işte efendime söyleyeyim far yıkaması yok.

Ben bütün riskleri göz önüne aldım zaten servise de sordum geçer dedi. Aracıma orijinal xenon taktılar sonuçta. Far yıkaması yok ama far yükseklik ayarı tabiki de var. Zaten bu olmazsa muayeneden geçmiyor doğru.

Ben direksiyon kenarından farları yukarı aşağı yapabiliyorum. Ayrıca sarı olacaktır demek ne demek ya. Benim sisler Beyinli Led.

Sadece muayeneye giderken, uzun şimşek ledleri çıkardım ve led sinyalleri çıkardım geri kalanıyla muayeneye girdim kusursuzdur olarak geçti.

Oradaki eleman kıllık yapmış bence.:gaz:

Çevrimdışı rapid 1.0 dsg

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
atıf bey. benim araç 2017. farlarım holajen sarı. ben bunları beyaz xenon veya oluyorsa beyaz holojen yaptırmayı düşünüyorum. garantisi yeni. bi sorun olur mu acaba elektronik olarak. veya ne tür ampuller kullanılıyor bunun için. teşekkürler.

Çevrimdışı Raci

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rapid 1.0 dsg;639400
atıf bey. benim araç 2017. farlarım holajen sarı. ben bunları beyaz xenon veya oluyorsa beyaz holojen yaptırmayı düşünüyorum. garantisi yeni. bi sorun olur mu acaba elektronik olarak. veya ne tür ampuller kullanılıyor bunun için. teşekkürler.

Kısalar da merceksiz xenon geçmez ama beyaz halojen geçebilir,  beyaz halojen iyi aydinlatmaz ama bunu bilin

Çevrimdışı Raci

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: azafrak;639371
Kim demiş geçmiyor diye. Daha geçenlerde muayeneye girdim ve aracım kusursuz olarak muayeneden geçti.

Altını çiziyorum hafif kusur bile bulunmadı.

Ben aracımı 2015 Haziranda aldım. Aldığımda Xenon yoktu araçta, 2-3 ay beklemem gerekiyordu bende bekleyemedim ve aracı aldım. Daha sonra da Tekirdağ Yüncüler servisinde Xenonlarımı taktırdım. Herkesin dediği şuydu, yok muayeneden geçmez, yok sıkıntı yaratır işte efendime söyleyeyim far yıkaması yok.

Ben bütün riskleri göz önüne aldım zaten servise de sordum geçer dedi. Aracıma orijinal xenon taktılar sonuçta. Far yıkaması yok ama far yükseklik ayarı tabiki de var. Zaten bu olmazsa muayeneden geçmiyor doğru.

Ben direksiyon kenarından farları yukarı aşağı yapabiliyorum. Ayrıca sarı olacaktır demek ne demek ya. Benim sisler Beyinli Led.

Sadece muayeneye giderken, uzun şimşek ledleri çıkardım ve led sinyalleri çıkardım geri kalanıyla muayeneye girdim kusursuzdur olarak geçti.

Oradaki eleman kıllık yapmış bence.:gaz:

Sen her zaman ballisin atıf zaten yine şansın yaver gitmiş bence

Çevrimdışı yeren

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
açıkçası tüv çalışanları o kadar incelediler ki kaputu açıp içeriden ampul koduna bakıp bile internetten araştırdılar. sanırım ilk defa karşılaştılar ve riske girmemek için bıraktılar. Yüce oto nadiren böyle durumların olduğunu söyledi burdan da zaten denetimin ne kadar düzensiz saçma olduğunu anlayabiliriz. Yüceden verilen xxx şase nolu araç xx kodlu xenonla beraber üretilmiştir yazısıyla cuma günü yeniden girecek ve inşallah geçicek

Çevrimdışı Raci

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yeren;639418
açıkçası tüv çalışanları o kadar incelediler ki kaputu açıp içeriden ampul koduna bakıp bile internetten araştırdılar. sanırım ilk defa karşılaştılar ve riske girmemek için bıraktılar. Yüce oto nadiren böyle durumların olduğunu söyledi burdan da zaten denetimin ne kadar düzensiz saçma olduğunu anlayabiliriz. Yüceden verilen xxx şase nolu araç xx kodlu xenonla beraber üretilmiştir yazısıyla cuma günü yeniden girecek ve inşallah geçicek

inşallah kardeşim

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Otomatik far yükseklik ayarı yoksa işi yokuşa sürerler

Çevrimdışı yeren

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
çok şükür bugün araba muayeneden geçti. ağır kusur direkt silindi, hafif olarak yazılma gibi bir durum olmadı. ayrıca sisteme de işlemişler sonraki muayenede sorun yaşamazsınız dendi. :)

Çevrimdışı azafrak

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Raci;639403
Sen her zaman ballisin atıf zaten yine şansın yaver gitmiş bence

Sağolasın Fatih abi