škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Süspansiyon gıcırtısı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eski passatta bahsedilen ses 6. Yilda ortaya cikmisti. Birsey yapmadan kullandim sorun olmadi ama Superb daha 2.yila gelmeden gicirdamaya baslamasi can sikici.

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim ilk 15.000 binde başladı ses yapamaya başladımı servise bırakır yağlatırım her zaman

Çevrimdışı dawn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de ara sıra ses geldiğini fark ediyordum ama son zamanlarda sanki daha sık ses duymaya başladım. Aracın borcu bitmeden eskimeye başlamış hissi vermesi rahatsız ediyor. Bugün sabah da xenon far bozuldu; neyse ki garantiden yaptılar.

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hava soğudukça ortaya çıkıyor, geçtiğimiz hafta yıkadıktan sonra liftte biraz kaldırtıp salıncakları wd40 ile temizledim. Doğanın dediği gibi aslında dayanıklı bir gres sürülmesi gerekiyor. Wd40 genellikle 2 ay kadar kesiyor. Lastik değişiminde wd40 alıp kendiniz de yapabilirsiniz, liftteyken ya da lastikler çıkıkken çok rahat yapabilirsiniz. En ideal uygulama o alanı basınçlı suyla yıkayıp, hava tutup wd40 ile temizledikten sonra dayanıklı bir gresle salıncakları ve şasi bağlantılarını çalışmaktan geçiyor.  

Nedeni ise çok basit bana göre, özellikle arabanızın tekerlek boşluklarını ve altını basınçlı suyla yıkamak, bu nedenle oradaki yağlama özelliğini çabuk kaybediyor. Havalar soğuyunca viyaklamalar başlıyor.
« Son Düzenleme: 27 Kasım 2017, 20:24:15 Gönderen: rumiexile »

Çevrimdışı Mecheng89

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Audi A3 Sedanda aynı problem vardı. İlk sene olmuştu.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Salıncak burçlarını ve gerekli parçaları yağlayıp arabamı teslim ettiler. Şu an hiç bir problem yok ama ilk zamanlardaki gibide bana bir daha ses yapmayacakmış gibi güven vermiyor. Ayrıca garantisi biten araçlarda sanki müşteri kusuruymuş gibi para alınıyor. 500 lira civarı ücretlerden söz ediliyor. VW icin konusuyorum tabi umarim skoda ucret almaz..

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.youtube.com/otodunyam
Bu  Sabah aracı Avek götürdüm randevu almıştım. Bir şey yaptıkları yok yapılan işlem aracı yukarı kaldır salıncak Burcu’na hava tut ardından silikon sprey sık bu kadar.  Bu işlemi sanayide tanıdığım arkadaşıma gidip yapabilirdim bilgilerinize.  Bu arada artık ses yok salıncak burcun da toz pislik çamur vs birikintisinden dolayı ses yapıyormuş kışın.

Çevrimdışı matmual

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
traverslere würth hsw 100 sıkıyorlar 6-7 bin km kesiliyor. serviste yapıyolar iki dakikalık iş.

Çevrimdışı Manowar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aracımla tümsekten geçerken bir kere virajlarda da 3 kez farklı zamanlarda bi gıcırtı sesi duydum. Yoldan mı geldi taş sesi mi araçtan mı geldi emin olamadığım için soruyorum, bu salıncak burçlarından gelen ses devamlı mı geliyor yoksa benim ki gibi nadiren mi veya benim aracımda şuan başlangıç aşamasında mı? Bu arada araç daha 1.5 aylık 650 km yol yaptı o kadar. Böyle erkenden ses yapması da çok enteresan ve kafa bulandırıcı

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.youtube.com/otodunyam
[MENTION=16519]Manowar[/MENTION] Sizin daha o km de salıncak burçlarından ses gelmesi imkansız gibi geldi bana. Başka birşey olabilir mi acaba?

Çevrimdışı Manowar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bir kaç kişiden daha şikayet duydum 2 aylık 3 aylık araçlarda gıcırtı yapıyor diye. Ancak sebebini bilmiyorum araştıramadım, biraz daha takip edicem gelen sesi, belki kesilir bile.

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=1810]manovar[/MENTION]

Bu gıcırtı araç dururken arkaya inip binerken bazı geliyor bizimkinden de.Auto hold aktifken gaza dokununca da değişik bi ses geliyo bazen ama çok umursamadım.Sanki bişey yağsız gibi bakımda söylerim hallederler.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cagri33;632924
[MENTION=1810]manovar[/MENTION]

Bu gıcırtı araç dururken arkaya inip binerken bazı geliyor bizimkinden de.Auto hold aktifken gaza dokununca da değişik bi ses geliyo bazen ama çok umursamadım.Sanki bişey yağsız gibi bakımda söylerim hallederler.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yaylardan geliyor olabilir.Çoğu mqb platformunda geliyor.