škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb III Genel Soru ve Cevap

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Bu sıcak Ağustos günlerinde çok yoğun İstanbul trafığınde motor yağ sıcaklığı 105 dereceyi geçmiyor normali 90 olması gerekmıyormu?

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.youtube.com/otodunyam
2016 model superB aracında yeni bir şey yaşamaya başladım daha önce yaşayan yada şuan aynı problemi olan var mı acaba?
Hız göstergesi de mevcut olan bilgileri hız, yakıt tüketimi gibi, değiştirmek için düğmeyi çevirdiğimde bazen değişiyor bazen değişmiyor bunun nedeni bu tuş mu başka sebep mi acaba elektriksel? Ayrıca tuş ise çok vahim komik durum geldi bana. Bu kadar basit saçma arıza olmamalı.
« Son Düzenleme: 31 Ağustos 2019, 07:54:53 Gönderen: fatihatilla »

Çevrimdışı sudege

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fatihatilla;651896
2016 model superB aracında yeni bir şey yaşamaya başladım daha önce yaşatan yada şuan aynı problemi olan var mı acaba?
Hu göstergesi de mevcut olan bilgileri hız, yakıt tüketimi gibi, değiştirmek için düğmeyi çevirdiğimde bazen değişiyor bazen değişmiyor bunun nedeni bu tuş mu başka sebep mi acaba elektriksel? Ayrıca tuş ise çok vahim komik durum geldi bana. Bu kadar basit saçma arıza olmamalı.
Ben dede bazen oluyor ayni 2016 model. Aküye bagliyorum biraz.birde.star sto yaptiginda tekrar calisinca .mfd ekranda ortalama tuketim varken bir sonraki yag veya hiz gostergesine geciyor.Sanirim algilamalar zamanla zayifliyor.

CLT-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ringcep;651524
Bu sıcak Ağustos günlerinde çok yoğun İstanbul trafığınde motor yağ sıcaklığı 105 dereceyi geçmiyor normali 90 olması gerekmıyormu?

Kadranda gördüğünüz soğutma sıvısı göstergesi 90'da sabit kalmalı. Yağ sıcaklığı 105 dereceleri geçmiyorsa sıkıntı olmaz. Zaten 160-170 km'den daha üst hızlara çıkarsanız yağ sıcaklığı 105'i, soğutma sıvısı ise 110'ları dayanır. Spor arabalarda soğutma sıvısının 120'leri geçtiği oluyor.

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Soru 1: Yeni nesil birçok marka ve araçta gördüğüm otomatik el freni devreden çıkarken veya Autohold gelen gacır gucur sesleri nasıl kesebilirim. Ne uygulamak ve nereye nasıl uygulamak gerekir ?

Soru 2: dsg vites topuzunun derisinin aşınıp eskimesini istemiyorum bildiği güzel Dsg kılıfı olan birisi yardımcı olabilir ve link verebilir mi Superb e uygun vites kılıfı olarak. Cevaplarınızı bekler şimdiden teşekkür ederim :)

ASUS_X00QD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dünyada 400 bin kilometreyi geçen dizel motor testi yapılmış,bu sıralamada TDİ motorda var...

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
bugün bir başlığı okurken dikkatimi çekti, benim araç silecek fıskiyesi 3 yöne bölüp parça halinde gönderiyor suyu (hala el kitabını okumadım belki vardır bir ayrıntısı) sizin araçlarda da böyle mi?

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün aracımı ilk muayeneye götürdüm,3 yıldır kullanıyorum sorunsuz muayeneden geçti.Maşallah saat gibi tüm fonksiyonlar..Buda kaliteyi gösteriyor:)

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
45 bin bakımı yaptırdık aracımız 1.6 TDİ DSG. 3. Kez aynı yetkili servise gittiğimiz için mi bilmiyorum parça ve işçilikte %15 indirim uygulandı. Genel bakım 990 lira idi Anahtarsız giriş çalıştırma tuşu bazen 3. Sefer de felan alıyordu onu değiştirttik. Cam sileceklerini değiştirelim dediler 2016 model aracımız Mersin de işi açığı çokta yıprandı diyemem iyi çalışıyordu 280 lira dediler üçüne kalsın dedim. Bir de arka bagaj camında bulunan fren lambasının olduğu plastik kısımdan bass müzik olunca veya mucurlu asfaltta iğrenç bir zırıltı geliyordu bunu belirttim sağolsunlar o siyah plastik kısmı komple çıkarıp yalıtım malzemesi koymuşlar ses yok şu an. Aynı şekilde kapı fitillerinden bazen gıcır gıcır ses geldiğini ilettim fitilleri bir güzel temizleyip bakımını yapmışlar. Auto Hold veya park freni bırakırken bir sürtünme sesi geldiğini ilettim ilgilenen hanfendi normal o dedi ben de normal değil ustaya söylersiniz dedim artık bir yerini mi yağladılar o da gitti araç maşallah sıfırdan farksız oldu Allah a şükür :) Bir de lafı geçmişken Taksicilik yapan bir beyefendi aracını bakıma getirmiş 2017 model 148 binde aracı ve Dsg kavtaması bitmiş sordum ilk defa oldu dedi yani taksicilik için şehir içinde sık sık dur kalk yapan bir Superb Dsg 148 bin km kavraması dayanmış :) Sorduğumda arabayı üzmez iyi bakarsan düzgün kuralına göre kullanırsan o da seni üzmez dedi çok memnunum aracımdan diye de ekledi :)

ASUS_X00QD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı mehmet6166

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Yasin bey Trabzon da özel servis arıyorum. Yardımcı olabilirmisin.

Çevrimdışı Haluk Çakmakcı

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba, geçen hafta 2. el 2016 Superb 1.4 TSI Active araç aldım, önceki aracım elegance octavia idi onun bagajındaki sağlı sollu eşya gözlerinin önünde siyah plastikten kapaklar vardı ama bunun yok bu donanımsal bir durum mu acaba yoksa önceki sahibi bana bunları vermedi mi.

Çevrimiçi lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: Haluk Çakmakcı;653624
Merhaba, geçen hafta 2. el 2016 Superb 1.4 TSI Active araç aldım, önceki aracım elegance octavia idi onun bagajındaki sağlı sollu eşya gözlerinin önünde siyah plastikten kapaklar vardı ama bunun yok bu donanımsal bir durum mu acaba yoksa önceki sahibi bana bunları vermedi mi.

Hayırlı olsun

Çıkmış, kaybolmuş ya da hiç konmamış olabilir. Servisten satın alabilirsiniz. Benzer durum Fabia'mda olmuştu

Çevrimdışı Agronom

• Kıdemli Fabialog
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Fabia 3 araçlarda ön sinyal ampulu için komple farı sökmek gerekiyor mu? Bugün sol ön sinyal şeklinde uyarı verdi. Aslında kumandadan açıp kaparken yanıyo ancak araç içinden kolla sinyal verince tiktoktiktok hızlı hızlı yanıp sönerek uyarı yanıyor. inşallah ampuldendir.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Led olarak değiştirilmişse arıza yakabilir. Ya da ampül yanıyor olsa da eskimiş, tam akım geçirmiyordur.

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Haluk Çakmakcı;653624

Aracınız hayırlı olsun active pakette o kapaklar yok.