škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb III Genel Soru ve Cevap

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün aracı fazlasıyla bozuk, stabilize toprak ve ufak girintilerle dolu bir yolda müziği kapatarak dinleyip gözlemlemek istedim ve izlenimlerim sonucu ses olarak birkaç durum dikkatimi çekti ancak bu sesler belirtmek isterim mucurlu bir asfaltta veya sıcak asfaltta katiyen gelmiyor. En net duydugum kulağımın dibinde olduğu için emniyet kemerinin makarası sallanıyor ve ses yapıyor. Kapıları zaten silikon spreyle tüm fitillere bakım yaptım ancak yüksek ihtimalle fitillerden değil araç esnedikce bir gıcırtı geliyor kapıdan yani yol dalgalı ve cukurlu olduğunda kasa esnedigi zaman ya da hafif sert frende kapılardan bir gıcırtı geliyor bir türlü tespit edemedim ama sesin geldiği kısım emniyet kemerinin olduğu bölüme yakın bir yerden geliyor uc kısımlardan değil. Tespit eden varsa ne sesi olduğunu cevaplarda sevinirim ya da yaşayan . Bunun dışında iç tirimlerden gösterge vs hiçbir ses duymadım gerçekten gayet sessiz bir kabini vardı acaba o gıcırtı nereden geliyor koltuktan olduğunu hiç sanmıyorum tam sol kulak hizama yakın bir gıcırtı ancak emniyet kemerinin makarası gevşek sallanıp ses yapıyor acaba nasıl kesebiliriz bu sesi günlük hayatta hiç duymasamda bozuk yolda duydum.

ASUS_X00QD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Arka stopların bagaj kapağı bölümündeki  (  prestıge hariç)uzantısının içi boş dendiğini bildiğim için yakından inceleme fırsatım olmamıştı.Bugün prestıg deki uzantıyla diğerini inceledim,fark göremedim.İçi boş gibi durmuyor

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Sislere led takan oldu mu? Arıza veriyor mu? Kendimiz değiştirebiliyor muyuz, yoksa aracın lifte çıkması falan şart mı?
Aslında sislere beyaz ışık takmaya karşıyım ama kumanda ile renk değiştiren sis farları var, onlar hoşuma gitti. Siste, sağanakta sarı yap.

Çevrimdışı AydinK

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
Ben değiştirdim, yere bir karton at, üzerine oturup yaparsın
yaklaşık 6 aydır sis , arka sinyal ve geri vites ampullerinde led kullanıyorum
bu forumda bir arkadaşın önerdiği modellerden almıştım, forumu incelersen bulabilirsin, sorun yaşamadım

Alıntı yapılan: namre3kutuk;647209
Sislere led takan oldu mu? Arıza veriyor mu? Kendimiz değiştirebiliyor muyuz, yoksa aracın lifte çıkması falan şart mı?
Aslında sislere beyaz ışık takmaya karşıyım ama kumanda ile renk değiştiren sis farları var, onlar hoşuma gitti. Siste, sağanakta sarı yap.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
CANBUS uyumlu olmayan tüm ampullerde paralel direnç takmadıkça arıza ışığı yakar. CanBus yazsa da Çin ürünleri maalesef yazılan özellikleri pek taşımıyor.:confused:

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;647212
CANBUS uyumlu olmayan tüm ampullerde paralel direnç takmadıkça arıza ışığı yakar. CanBus yazsa da Çin ürünleri maalesef yazılan özellikleri pek taşımıyor.:confused:

O zaman bizim iş yatar :(

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben gündüz ışıklarına aldıklarımda CANBUS Free/arıza ışığı yakmama özelliği yoktu. İki takım almıştım, öncekiler arıza yaptı, sonradan taktıklarımın da ışık sıcaklığı biraz soğuk, mavimsi. Yine de alacaksanız ampul koduna göre CanBus Free/arıza ışığı yakmayan diye ve ışık sıcaklığına dikkat etmek lazım.

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;647217
Ben gündüz ışıklarına aldıklarımda CANBUS Free/arıza ışığı yakmama özelliği yoktu. İki takım almıştım, öncekiler arıza yaptı, sonradan taktıklarımın da ışık sıcaklığı biraz soğuk, mavimsi. Yine de alacaksanız ampul koduna göre CanBus Free/arıza ışığı yakmayan diye ve ışık sıcaklığına dikkat etmek lazım.

Benim baktımlarımda canbus yok maalesef. Renk değiştirmesi ilgimi çekmişti.
Alıntı yapılan: AydinK;647225
Benim kullandıklarım bunlar ;

https://www.aliexpress.com/item/2x-High-Quality-1156-BAY15D-P21-5W-33-SMD-5630-5730-Car-Led-Turn-Signal-Lights/32767520508.html?spm=a2g0s.12269583.0.0.16cc544bad6F1M

https://www.aliexpress.com/item/2Pcs-H8-H11-Led-Bulb-HB4-Led-HB3-9006-9005-Fog-Lights-1200LM-6000K-12V-White/32845541723.html?spm=a2g0s.12269583.0.0.23b1662bdPjzGE

Sarı olan fena değil ama turuncuya çalıyor sanki.
Ben sislerin beyaz olmasını istemiyorum, aksine sarı olmasını istiyorum, o yüzden renk değiştirenler hoşuma gitti.

https://www.youtube.com/watch?v=vajRoO86mMc
« Son Düzenleme: 08 Şubat 2019, 14:22:05 Gönderen: namre3kutuk »

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yeni fiyatlar güncellenmiş,manuel motor üretimden kalkmış,1,4 benzinlinin yerini 1,5 almış

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ringcep;647286
Yeni fiyatlar güncellenmiş,manuel motor üretimden kalkmış,1,4 benzinlinin yerini 1,5 almış.Güc ve performans aynı.Keşke dizelde güç artışı olsaymış,1.6 motorda 140 veya 150 bg..

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Akü kontrolü için set tuşuna basılı tuttuğumda sadece saat ve periyodük bakım çıkıyor akü durumu gözükmüyor sabah 3 kere marş almadı akü az sanırım nasıl öğrenebilirim 2016 model 22. Hafta prestije araç

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Akü durumuna bakamadım ancak 3 marş çalışmayınca bu uyarıyı verdi daha önce de yaptı 1 ay kadar önce şimdi ne yapmam gerek ? Akü değişimi şart mı ya da değiştirilirken yapılması gereken birşey var mı ? Daha 2 yaşındaki arabanın aküsü mü biter ben çok birşey anlamadım

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben 7 yaşındaki aküyü az kullanımdan dolayı değiştirdim. Yeni aküde de aynı sorunlar olunca değiştirdiğime pişman oldum. Yani seyrek kullanım ve yetersiz mesafe sürüşünde, bir de start-stop açıksa marşta harcadığı enerji yerine konulamıyor. Benim gibi bir durum söz konusu ise değişseniz de bir süre sonra, özellikle soğuk havalarda sorun devam eder. Tavsiyem, servis ya da akünün teknik servisinde voltaj ve akım testi yaptırıp, bir gece redresör şarjında bırakıp sonrasında bir kaç gün daha denemeniz. Durum değişmediyse yenileme kaçınılmaz olur. İlk ölçümde voltaj ve akım değeri muhtemelen düşük çıkar ve doğrudan değişim önerirler bu yaştaki bir akü için öncelikle ve kesinlikle redresör şarjından sonra ölçtürün.

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=12462]rsimsek[/MENTION]

Start stop açık dediğiniz gibi ve uzun zamandır kısa mesafeli sürüşler yapıyoruz