škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb III Genel Soru ve Cevap

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yusufaslan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba. 1.6 TDİ aracımın 3 aydır  motorundan sürtme sesi gelmekteydi. Servise götürdüğümde v kayışının değişmesi gerektiğini söylediler değiştik fakat ses hala kesilmedi. Sonrasında trigerden kaynaklı. İr ses olduğunu söylediler ve kapağı söküp videoya çekerek iyi niyet garantisi kapsamında değişmesi için yolladılar. 250 TL parça, 700tl de işçilikle birlikte toplam 950 TL ye değiştirebileceklerini söylediler. Bunun üzerine doğuş otoyu aradım, aracın 44k km de olduğunu söyledim 450tl ye kadar düştüler. Sizce 120000 de değişmesi gereken parçayı şimdi değişmemin gereği var mıdır?

Çevrimdışı Blackadder59

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yusufaslan;653887
Merhaba. 1.6 TDİ aracımın 3 aydır  motorundan sürtme sesi gelmekteydi. Servise götürdüğümde v kayışının değişmesi gerektiğini söylediler değiştik fakat ses hala kesilmedi. Sonrasında trigerden kaynaklı. İr ses olduğunu söylediler ve kapağı söküp videoya çekerek iyi niyet garantisi kapsamında değişmesi için yolladılar. 250 TL parça, 700tl de işçilikle birlikte toplam 950 TL ye değiştirebileceklerini söylediler. Bunun üzerine doğuş otoyu aradım, aracın 44k km de olduğunu söyledim 450tl ye kadar düştüler. Sizce 120000 de değişmesi gereken parçayı şimdi değişmemin gereği var mıdır?

Ses gerçekten trigerden geliyorsa değişim şart. Yoksa motor gider Allah muhafaza. Ama V kayışı gibi deneme yanılma yapacaklar ise ve yine ses kesilmezse ne olacak?

Çevrimdışı yusufaslan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Blackadder59;653888
Ses gerçekten trigerden geliyorsa değişim şart. Yoksa motor gider Allah muhafaza. Ama V kayışı gibi deneme yanılma yapacaklar ise ve yine ses kesilmezse ne olacak?

Sesin trigerden geldiğinden eminler. Fakat kullanıcı kaynaklı olmayan (sık karşılaşılan mekatronik vb.) arızalarda müşterinin zamanını aldıkları için özür dileyip değiştirmeleri gerekirken ücret talep etmeleri hiç etik değil. Tabi servislerin bu konuda yapabileceği birşey yok. Genel merkez neresiyse bu konuya bi el atması lazım.

Çevrimdışı cenk_139

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar, 2018 Superb Style paket araç alarak aranıza atıldık bizde. Araç hakkında bir soru soracağım bilen, kullanan arkadaşlar yardımcı olabilir mi.

Aracı kardeşimle birlikte kullanıyoruz, dolayısı ile ikimizdeki anahtarlarda da kendi koltuk ve ayna ayarlarımızın olmasını istiyoruz. İnternetten araştırdığım kadarıyla yapıyoruz ama tam olmuyor birşeyi atlıyoruz sanırım.

Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum, herkese kazasız ve keyifli sürüşler dilerim.

Çevrimdışı by_slmrkl

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı durum bende de var.2017 prestij. Bende bi türlü ayarlayamadım. Hanımın anahtarla benim anahtar ayrı. Bilen arkadaş yardım ederse mutlu olurum. Selamlar

Çevrimdışı AydinK

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
Merhaba,
Önce koltuk ve ayna ayarlarını herkes kendine göre yapıp, koltukta bulunan hafıza tuşu ile kayıt edecek
( ayarları yaptıktan sonra ilk tuşa basılı tut, ses gelince hafızaya alacağın tuşa bas )
Sonra araç menüsünde kişiselleştirme alanında herkes kendisi için bir kullanıcı oluşturacak
sonrasında, yine kişisellerştirme menüsünden, o anki kullanılan hafızadaki ayarı, güncel kullanıcı anahtarına ata diyecek, uyarı gelince anahtardaki aç tuşuna basacak
tüm bunlar yapıldıktan sonra, araca kim anahtarı ile yaklaşırsa, koltuk, ayna, multimedia gibi bütün ayarlar ilgili hafıza kayıtlarına geçiyor
ben iki yıldır bu şekilde kullanıyorum

Çevrimdışı alperguzel0618

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba hayalet ekran çerçeveden sürekli bir zırıltı gelmekte var mı böyle bi sorunla karşılaşan

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Rifle44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alperguzel0618;654536
Merhaba hayalet ekran çerçeveden sürekli bir zırıltı gelmekte var mı böyle bi sorunla karşılaşan

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Forumu aratırsanız bununla ilgili çeşitli konular açılmıştı kronik denilebilecek bir sorun hayalet ekran haricinde de gösterge den gelen bu ses maalesef var.Çözümünü arkadaşlar yazmışlar ancak yapabilir misiniz yada değer mi bilmiyorum.? Ben sizin için arama yaptığımda iki konuyu buldum ancak siz aratırsanız başka konularda da bundan bahsedilmişti sanıyorum.

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=42181&highlight=g%C3%B6sterge

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=42290&highlight=g%C3%B6sterge

Çevrimdışı 1Nefes

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar 2016 Superb 1.6 TDI Prestij paket sahibiyim. Sorum şu: Telefon araca bağlı iken konuşma yaptıktan sonra bir daha müzik felan dinleyemiyorum. Ne zaman aracı stop edip sürücü kapısını açıp kapatırsam o zaman normale dönüyor güvenlik için normal bir durum mu?

Çevrimdışı Blackadder59

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 1Nefes;654592
Merhabalar 2016 Superb 1.6 TDI Prestij paket sahibiyim. Sorum şu: Telefon araca bağlı iken konuşma yaptıktan sonra bir daha müzik felan dinleyemiyorum. Ne zaman aracı stop edip sürücü kapısını açıp kapatırsam o zaman normale dönüyor güvenlik için normal bir durum mu?

Normal bir durum değil. Seyir halinde telefon görüşmeniz bittiğinde tekrar müzik devam etmesi gerekli. Teypten falan bir ayarı var mı bilemiyorum ama bende sorun yok.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
2021 yılında superb dizel motor olarak 2.0  120 ve 150 bg kullanacakmış.1.6 eski teknoloji gerekçesiyle kullanımdan kalkıyormuş

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dizel değiller ama Formula 1'deki en son motorlar 1.6 litre :) Şaka bi yana, 1.6'yı sırf Türkiye pazarına sokabilelim diye üretmeyecekler demek ki. 2.0 hem şanzıman hem de performans olarak farklı boyutta. Üstelik Superb kasasına daha uygun. Tabi, bu durumda vergi diliminden dolayı kaç kişi 2.0 dizel almak isteyecek?

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Alıntı yapılan: octa;654637
Dizel değiller ama Formula 1'deki en son motorlar 1.6 litre :) Şaka bi yana, 1.6'yı sırf Türkiye pazarına sokabilelim diye üretmeyecekler demek ki. 2.0 hem şanzıman hem de performans olarak farklı boyutta. Üstelik Superb kasasına daha uygun. Tabi, bu durumda vergi diliminden dolayı kaç kişi 2.0 dizel almak isteyecek?

Yeni 2020 leon tanıtımı yaptılar ,dizel motorlar 2.0..Bu fiyatlara dizeli zor satarlar.Yıllık mtv 4150 tl

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu direksiyon göbeğinin böyle olduğunu son zamanlarda farkettim kendi kendine oldu. Neden olur ? Olması bir sorun mu ? Garanti bitti servis değiştirir mi ? Maliyeti nedir ? İyi forumlar şimdiden teşekkürler

ASUS_X00QD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı yusufaslan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Kornaya korna işareti üzerinden basılması gerektiğini söylüyorlar. Ortadan basınca airbag çizgilerinden kaynaklı böyle sorunlar oluşuyor. Ama yine de siz bir şansınızı deneyin.