škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kalorifer ısıtma problemi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tuncay52

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2013 elegance donanımlı aracımda kalorifer ısıtma sorunu yaşıyorum sıcak konuma aldığımda sadece şöför tarafındaki sol ızgaralardan sıcak hava geliyor diğer hiçbir yerden sıcak hava gelmiyor soğuk hava geliyor yazında tam tersi ilk zamanlar torpidodan ilk çalıştırmada tuhaf sesler geliyordu başına böyle bir şey gelen varmı acaba

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hava yonlendiricilerde problem vwr. Servise gitmelisiniz.

Çevrimdışı tuncay52

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben o malum servise gittim.ben elektronikçiyim ve bana servis hallettik biz dedi nesi varmış dedim soketlere sprey sıkmışlar zaten inanmamıştım.tekrarladı arızayı ben artık servise gitmeme kararı aldım.başka bir arıza için 2 gün kaldı araç arızayı bulamadılar.Aracı aldım sanayiye gittim 3 dakikada buldu usta.o yüzden bilinçsiz kişilere kurcalatmıyorum  aracı

Çevrimdışı bonjovi0433

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar, ben AC'yi hep sıcak havalarda kullanıyorum. Soğuk havalarda AC'nin bir faydası var mı acaba?

az önce kitapçığa baktım, sadece buüu çözümü için kullanılıyormuş.

==> A\C Soğutma sistemini açma/kapatma
Soğutma sistemini kapattıktan sonra dış sıcaklıktan daha düşük bir sıcaklığa
erişilemediğinde, sadece havalandırma fonksiyonu etkin kalır.

Çevrimdışı msami

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bonjovi0433;601616
Arkadaşlar, ben AC'yi hep sıcak havalarda kullanıyorum. Soğuk havalarda AC'nin bir faydası var mı acaba?

Ben AC yi soğuk havalarda sadece buğu olayını gidermek için kullanırım. Onun dışında sadece sıcak havalarda kullanırım.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
AC soguk havada ve on cam yonlendirmede otomatik devreye giriyor zaten. Demekki muhendis bey dusunmus.

Çevrimdışı Fzt26

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bonjovi0433;601616

az önce kitapçığa baktım, sadece buüu çözümü için kullanılıyormuş.

==> A\C Soğutma sistemini açma/kapatma

Soğutma sistemini kapattıktan sonra dış sıcaklıktan daha düşük bir sıcaklığa

erişilemediğinde, sadece havalandırma fonksiyonu etkin kalır.

Hocam affına sığınarak a/c açma kapama değil de  air condition yanlış anladıysam affola :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı cnrndm

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
kalorifer auto konumdayken bendede orta kısımdaki kanallardan sıcak hava gelmiyor. Ama manuel ayarlayıp  fanı orta kısıma çevirdiğimde hem ortada hemde arka havalandırmadan sıcak hava geliyor. auto konumda ortadan gelmemesi normalmidir

Çevrimdışı bonjovi0433

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yok hocam doğru anlamışsın :)

Alıntı yapılan: Fzt26;601661
Hocam affına sığınarak a/c açma kapama değil de  air condition yanlış anladıysam affola :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı A.L.P.E.R

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
A/C  dediğimiz Air Conditioner  Yani hava düzenleyicisi

Bizim araçlaradaki klimalarda sadece soğutmaya yöneliktir  klimalar ısıtmada yaparak ancak araçtakiler değil split ler  sistemi ters çevirerek ısıtma yapılıyor oda standartlar gereği kabul görümyor aşırı bakteri üretip koku ve bakteriye sebep olduğu için riske girilmiyor ve zaten ekipmanda çok büyoyor araçta yer yok okadar

A/c açıldığında havayı Evaparatör üzerinden geçirdiği için havanın nemini alıyor yazın motor altından suda damlar uzun sürde kullanınca kışında nemi alıp camın buğusunu çözmede yardımcı olur ama sıcak üretir diye birşey yok
kışında açabilrisiniz  yakıtı artırmaz ilk açışta kısa bir ana kompresör çalışır sonra soğutma ihtiyacı olmadığından kapalı durur
Yazında klima açtığınızda rölantide çalıştırıp  kaputu açın ve bakın komprasör bir süre devreye girer kayışla birlikte döner 20 saniye sonra çat diye tekrar durur.

Çevrimdışı tuncay52

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracımı bugün tamir ettirdim kaloriferyönlendirici servo motor değişti.bu arıza için Bursa sertepeye bir kaç kez gitmiştim ancak hallolmamıştı garanti bitince dışarda güvendiğimiz bir ustaya götürüp yaptırdım bir kere daha anladım ki servisler kendi işlerini görmek için iş yapıyorlar

Çevrimdışı kahraman73

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ne kadara mal oldu ve ön göğsü söktülermi acaba.

Çevrimdışı mymucahit

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2011 model superb aracımda kaloriferde ısıtma problemi yaşıyorum. Şöyle ki petek temizletme yaptırdım, petek değiştirme yaptırdım, termostat değiştirme yaptırdım. Bunların her defasında yaklaşık 15-20 gün sorunsuz çalışan kalorifer sistemi 20. günden sonra sağ taraf havalandırmalardan başlamak üzere sıcak üflemiyor. Bu tür sorunla karşılaşan oldu mu? Yorumlarınızı bekliyorum.

Çevrimdışı 0ngelman

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
2013 model aracımda aynı anlaytiginiz gibi sorunum vardı. Torpidonun alt tarafindaki muhafazası çıkarttım önüme bir çark düştü. Biraz araştırmayla kalorifer yönlendirme motorunun carkiymis. Sesler geliyordu zat n sıcak soğuk yaparken sonradan sol taraf soğukta kalmisti. Çarkın yeri klorifer motorunun  Hemen yanında. Carki yerine taktım düzeldi.