škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

A5 Octavia 1.6 MPI Elegance

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı pifatih

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba Arkadaşlar,

Araba araştırıyorum, bugün ikinci el bayisine gidip 5-6 aracı denedim ve açıkçası Octavia açık ara konforlu geldi (2012 model diye hatırlıyorum). Açıkçası ibrem Ford Focustan Octaviaya kaydı. Bu aileye katılmayı düşünüyorum:gaz:.

Araştırmalara başladım bir araba buldum nasipse yarın arabayı görmeye gideceğim. Araç A5 Octavia 1.6 MPI Elegance modeli. Anladığım kadarıyla aynı yıl içerisinde farklı modeller mevcut bakacağım aracın iç tasarımı aşağıdaki şekilde:

Az sayıda araç için fiyat aralığı 45-48 bin tl arasında değişiyor. Aracın her gün kullanmayı düşünüyorum bu nedenle önceliğim tüketimin az olması. Daha önce fiesta 1.25 kullandım performans olarak bundan daha iyi bir araç olsun istiyorum.

Aracı kullananlardan bazı konularda bilgi almak istiyorum:

1) MPI motor için çeşitli genelde olumsuz yorumlar var. Kullananlar tecrübelerini paylaşabilir mi? Özellikle arabayı kaldırmayan bir motor mu? Yokuşlarda bayılma (klima açıkken) yaşanıyor mu?

2) Ayrıca bu araçta yer alan motor kaç valf? Valf konusuna ilişkin çeşitli yorumlar mevcut forumlarda siz bu konuda bir sıkıntıyla karşılaştınız mı?

3) Tüplü yakın tüketiminden memnun musunuz? Uyum ve verim konusunda sıkıntı yaşadınız mı?

4) Benzer fiyat bandında 2010 DSG şanzımanlı TSI motorlu Octavialar mevcut. Performans farklılıkları bahsedilmiş forumlarda bu fark ciddi mi?

Şimdiden teşekkür ederim. Cevap konusunda acelem var es geçmezseniz memnun olurum.

Çevrimdışı Fzt26

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende 2002 vardı onu sattım 2010 mpi octi aldım lpgli gayet memnunum hiç bir sıkıntısı yok;)

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=5895]DuMaN38[/MENTION] Buğra abi full yetkili bakımlı octaviasını satıyordu kaçırmayın yabancıya gitmesin

Çevrimdışı Mr.Mister

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Performans konusunda orta hallidir, dayanıklı bir motordur. 8 valfli olması lazım.
LPG'yle tam uyumludur, sorun çıkarmaz.
TSİ motorlar performans açısından tatmin edicidir, ancak özellikle ilk zamanlarda üretilen serilerde yağ yakma problemleri sıkça görülüyor.
Octavia ülkemizde çok tutulmasa da gayet iyi bir arabadır ve birçok açıdan Focus'tan daha üstündür.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14069]pifatih[/MENTION] Buğra abinin aracın ilanı da bu. Mpi motor tüpte az yakar 14-15 krşla gezersiniz. Donanımı da güzel yabancıya gitmesin bi değerlendirin derim.   Yeni Kasa Full Yetkili Servis Bakımlı BOYASIZ Octavia
İlan No: 338324424
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-yeni-kasa-full-yetkili-servis-bakimli-boyasiz-octavia-338324424/detay

Çevrimdışı promethe

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hitler motor olarak bilinir bunlar dayanıklılığı ile bilinir. Yakıt konusunda lpg ile şehir dışı 6-8lt, şehir ici 10lt/100km kadar yakar sanırım. Linkteki araçta oldukça temiz görünüyor, gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

ASUS_Z002 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1-Olumsuz yorum ne varmış yav? Dertsiz, sorunsuz, LPG uyumlu, az yakan bir motor. LPG ile beraber 1400 kiloya yakın ağırlığı oluyor. 1.6 hangi atmosferik motor olsa ağır kalır zaten bu kasaya.
2-8 Valf
3-Benzinde binilmez bu arabaya. Hele şehir içi falan binilecekse hiç binilmez. 10 litrenin altına düşmez kolay kolay şehir içinde. Ama LPG varsa da uzun yolda 16-17 kuruş yakarsınız.
4-TSI motorlar performans olarak bariz daha iyi bunlara göre. Yakıt olarak benzinde biraz daha az yakıyor ama LPG taktırmak sıkıntı bunlara da. MPI motorun LPG'li hali kadar az yakmıyor haliyle.

Çevrimdışı pifatih

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yazılan tüm cevaplar için teşekkür ederim. [MENTION=3771]ailotana[/MENTION] , [MENTION=9651]promethe[/MENTION] , [MENTION=7640]Esariipek[/MENTION] , [MENTION=10066]Mr.Mister[/MENTION] , [MENTION=12681]Fzt26[/MENTION]

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ailotana;591020
1-Olumsuz yorum ne varmış yav? Dertsiz, sorunsuz, LPG uyumlu, az yakan bir motor. LPG ile beraber 1400 kiloya yakın ağırlığı oluyor. 1.6 hangi atmosferik motor olsa ağır kalır zaten bu kasaya.
2-8 Valf
3-Benzinde binilmez bu arabaya. Hele şehir içi falan binilecekse hiç binilmez. 10 litrenin altına düşmez kolay kolay şehir içinde. Ama LPG varsa da uzun yolda 16-17 kuruş yakarsınız.
4-TSI motorlar performans olarak bariz daha iyi bunlara göre. Yakıt olarak benzinde biraz daha az yakıyor ama LPG taktırmak sıkıntı bunlara da. MPI motorun LPG'li hali kadar az yakmıyor haliyle.

üstüne eklenecek bi şey kalmamış.
 sadece motor eski teknoloji onuda lpg ile kullanıp az yaktığını görünce unutursunuz.turbo olmadığı için preformans kullanımına uygun değil ama sizi üzmez aynı motorlu octaviayı 8 yıl kullandım

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Bu aracın 2011 modelini sıfır aldığımdan beri kullanıyorum.BRC lpg kıtı takılı çok memnunum.Performans olarak hiçte yabana atılacak bir motor değil.200 km hıza çok rahat çıkıyor,hızlanma süresi 3-5 sn uzun.Yedek parça bol vede ucuz.Aracım şuan 62 000 km de.İstanbul trafiğinde 200 kr yakıyor.Dızellerden daha ekonomik şehir içinde..

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ringcep;591803
Bu aracın 2011 modelini sıfır aldığımdan beri kullanıyorum.BRC lpg kıtı takılı çok memnunum.Performans olarak hiçte yabana atılacak bir motor değil.200 km hıza çok rahat çıkıyor,hızlanma süresi 3-5 sn uzun.Yedek parça bol vede ucuz.Aracım şuan 62 000 km de.İstanbul trafiğinde 200 kr yakıyor.Dızellerden daha ekonomik şehir içinde..

evet bu mpı motor lpg ile dizelden daha ekonomik

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Yenilemeyi düşünmüştüm sonradan vazgeçtim.Yeni alacagım aracı benzinli alamam  şehiriçi ne kadar ekonomik densede 8 lt den  aşagı düşmez istanbul trafiğinde.Oda ortalama 360 kr civarında yakıta denk geliyor,dizel içinde  aracımın parasına yakın miktarda katkı yapmam gerekiyor.Buda hiç mantıklı değil.Üstelik dizellerde şehir içi 7 lt aşagı yakmıyor.Çünkü bende 2013 berlıngo var.7-8 lt den aşağı düşüremiyorum bakım aralıgını kısa tuttuğum halde.Filtreleri,vede yağı 8 binde değişiyorum sonuç aynı.EUR 5 normunda olan MPI motor beni fazlasıyla memnun ediyor..Tavsiye ederim bu aracı almanızı asla pişman olmazsınız.Üstelik pirimde yaptı.2011 aralık ayında 36 000 tl  ye almıştım.