škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb ilk arıza:Paspasların altı su içerisinde...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı baris2744

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Yeniden hepinize merhaba 1 ay önce aldığımız superb'de ilk arıza ile karşınızdayım:( Son günlerde Artvin ve Rize çevresi aşırı yağış alıyor herhangi bir sel maruziyetim olmasa da uzun yolda bir iki yerde su birikintilerine 90-100 km hızla girdim.Arabaya girdiğimde dün bi nem kokusu hissettim baktığımda arka kauçuk paspasın altı tamamen su ile dolmuştu (yaklaşık 300-400 cc kadar) sonrasında gazete kağıdı vs ile kuruttum oraları ve açıkta bıraktım ki iyice kurusun.Bugün yine yağmurda ilçe içinde biraz araba kullandım ve bu kezde sağ ön paspas altında yaklaşık 100 cc kadar su vardı parkettikten sonra arkada durum nasıl diye bi bakayım dedim ama ne göreyim dünkü kadar su var yine gazete ile kuruttum ve öyle bekliyorum. Şimdi Ordudaki satış temsilcimle konuştum daha önceden böyle birşeyle karşılaşmadığını belirtti ve arabanın arkasındaki stickerdaki 444'lü numaradan yardım alabilirsiniz dedi  ama ne yazıkki bulamadım.Daha önceden böyle saçma bi durumla karşılaşan var mı bu 444'lü numarayı bilen varmı ve yarın Erzuruma geçeceğim hazır gitmişken oradaki servisten şimdiden randevu alsam mı??

Çevrimdışı cemoandcemo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Servistem randevu alin baksinlar 444lu numara dogus otonun numarasidir onlar yardimci olmaz buyuk ihtimal

MX4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı abeyy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yuhh 70 model arabalarda bile arabanin su aldigini duymadim cok sagnak yagmurda araba kullandim boyle bisey basima gelmedi alt tarafta komple kapali nasil su alirki tuaf. 444 yol yardimi numarasi sizin yol yardimlik bi durum yok bir an once servise gidin arac paslanip kokmadan :(

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Crew

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arabayı lifte kaldırtıp altından tazyikli su sıktırın, delik falan varsa tespit edersiniz

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.otomobilucargider.com/
Hiçbiri ile alakası yok,çok fazla yağmura maruz kalmanız ve özellikle su birikintisine girmeniz arabanın giderlerini tıkamış olabilir.

Superbin neresinde olduğunu bilmiyorum ama kapıyı açıp bir bakının tahliyeye büyük ihtmal yaprak vs girip tıkamış ve buda arabanın içine su vermiş.

Çevrimdışı Fzt26

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam suyu alttan değil üstten aliyor su kanalları dışarı veremiyor iceri doluyor tıkalı  aynısi başıma geldi kapıyı açıp araba binmemle su sesi gelmesi bir oldu komple islandi ayağım meğer önde klima havalandirmasinin olduğu bölgede pislik birikmiş orada su gollenip içeri akmis ama bu benim onceki 2002octi de oldu sıfır superb de olması garip geçmiş w

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı alpers

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Fzt26;589141
Hocam suyu alttan değil üstten aliyor su kanalları dışarı veremiyor iceri doluyor tıkalı  aynısi başıma geldi kapıyı açıp araba binmemle su sesi gelmesi bir oldu komple islandi ayağım meğer önde klima havalandirmasinin olduğu bölgede pislik birikmiş orada su gollenip içeri akmis ama bu benim onceki 2002octi de oldu sıfır superb de olması garip geçmiş w

Bahsettiginiz tikanan yer neresi? Cam/silecek taraflari mi? Fotograf cekip yollayabilir misiniz Rica etsem?

Çevrimdışı Fzt26

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sağ önde sileceklerin tutulduğu siyah kaplamanin altinda kalorifere hava girişi olan yer foto için Sökmem lazım isteyim hocam atma imkanim olmaz fotoğraf:/

Çevrimdışı baris2744

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Birazdan servise uğrayacağım Erzurum'da umarım derde derman olurlar.Tıkanan yeri bulurlarsa fotoğraflarım

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı baris2744

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Evett servis baktı ve gün boyu kalması gerektiğini altın komple sökülüp bakılması gerektiğini söylediler ve biz de Trabzon servise yarın aracımızı bırakacağız.şimdiden arabanın içinde nem kokmaya başladı orası da şurayı silikonlayalım bakalım gibi saçma bi çözüm getirirse verdiğimiz o kadar para çöp olacak...Yeni aracın hatalı üretiminden kaynaklı sorun olduğunda çözüm olarak ne sunuyorlar ki?

Çevrimdışı baris2744

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Arka döşemenin son hali...

Çevrimdışı alpers

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Silika nem alicilar var. aslinda bez icinde kedi kumu. Onlarla nemi azaltabilirsiniz en azindan.

Solunmasi, akcigere gitmesi tehlikeli bir maddedir, bilginize.

Çevrimdışı Onurr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ne oldu aracin son durumu? Boyle abuk sabuk seyleri gordukce arabadan vaz geciyorum. O kadar para verilen aracin su almasi nedir anlam veremedim. Alt sinif olan astra focus i30 i20 corsa gibi araclarda olsa yerden yere vurulurdu.

Çevrimdışı magicfriend

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Onurr;589719
Ne oldu aracin son durumu? Boyle abuk sabuk seyleri gordukce arabadan vaz geciyorum. O kadar para verilen aracin su almasi nedir anlam veremedim. Alt sinif olan astra focus i30 i20 corsa gibi araclarda olsa yerden yere vurulurdu.

1 seneyi yeni geçti ve böyle bir olay hiç yaşamadım. Sadece bu arkadaş yaşamış. Servis sorunu çözmesi ümidiyle

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Klima su tahliyesi tıkanmış ve su bir şekilde o kısma yürümüş/yürüyor olmalı. Daha önce Renault Clio'da bu problemi yaşamıştım.